انجام رساله دکتری مدیریت

انجام رساله دکتری

انجام رساله دکتری مدیریت ، باید بدانیم کمی استرس دارد. کمی هیجان انگیز است و کمی هم چاشنی ترس دارد. انجام رساله در واقع اتمام دوره تخصص. دوره تخصص یعنی مهارت کامل در رشته مدیریت و همه و همه نام شما را با دکتر همراه می کند. انجام رساله دکتری مدیریت با هدف اصلاح برخی از نظام ها در سازمان هاست. این نظام ها به غلط باید اصلاح شوند و مسائل حل شوند. شما قبلا تجربه دفاع پایان نامه کارشناسی ارشد مدیریت را داشته اید. پس قوی باشید، می توانید از پس انجام رساله نیز بر بیایید. ما فقط به عنوان یک مشاور در کنار شما هستیم. تجربه در رساله بسیار با اهمیت است. باید بدانید چه زمانی و چگونه فصل های رساله را انجام دهید. نقش استاد راهنما بسیار محسوس است. شما اجازه دارید دو استاد راهنما بگیرید و یک مشاور بر کار شما نظارت کند.

انجام رساله دکتری مدیریت

انجام رساله دکتری مدیریت – کالج مدیریت

رساله چیست؟

کلمه ی تز  یا رساله به  کار پژوهشی پایان دوره ی دکتری گفته می شود که دانشجویان برای کسب مدرک دکتری نیازمند انجام این پژوهش و دفاع آن هستند.در انتخاب موضوع رساله همانند پایان نامه ،لزوما بایستی موضوعی جدید مورد بررسی و هدف قرار گیرد.

هر پایان نامه از بخش های اصلی زیر تشکیل می گردد :

صفحات آغازین (جلد ، صفحه سفید ، صفحه عنوان ، پیشگفتار ، تقدیم نامه ، سپاس نامه ، صفحه ی فهرست مطالب ،صفحه ی فهرست شکل ها و جدول ها ، گراف ها ، چکیده و …)

فصل اول : معرفی پژوهش

فصل دوم : ادبیات پژوهش

فصل سوم : مراحل انجام پژوهش

فصل چهارم :یافته های پژوهش

فصل پنجم :تحلیل یافته ها ،بحث و نتیجه گیری

منابع

پیوست ها

 

رساله دکتری مدیریت را چگونه بنویسیم؟

آنچه مهم است آن است که رساله را دانشجو بنویسید. رساله برگرفته از ۴ سال دوره تخصص در رشته مدیریت است. دنیای مسئله حل نشده وجود دارد که سازمان ها را تهدید می کند. یک دانشجوی دکتری باید درک مناسبی از محیط و سازمان داشته باشد. این رساله باید برگرفته از یک مسئله مهم باشد که حل آن به نفع سازمان ها و شرکتهای بزرگ است. مقیاس اندازه پژوهش قابل تعمیم باشد. انجام رساله دکتری مدیریت می تواند به همراه دو استاد راهنما و یک مشاور انجام شود. گاهی دانشجویان رشته مدیریت نیازمند مشاوران بیشتری هستند. کالج مدیریت می تواند به عنوان یک مشاور رساله دکتری مدیریت در کنار شما عزیزان باشد.

 

انتخاب موضوع انجام رساله دکتری مدیریت

باید قبول کرد که عنوان یک رساله قسمت مهمی است.

زیرا عنوان صحیح تمام مراحل را پوشش می دهد.

در رساله عنوان به قدری اهمیت دارد که حتما باید در آن نوآوری حفظ شود. تکراری نباشد.

تا بحال در این زمینه کار پژوهشی صورت نگرفته باشد. معمولا اساتید راهنما شما را به مقالات بروز ارجاع می دهند و می توانید با خواندن چند مقاله موضوع درخور رساله دکتری مدیریت پیدا کنید. یادتان باشد شما در رساله مطالعه اکتشافی انجام می دهید. شما باید به مدل ها بیافزایید و طبق کشور ایران آن ها را بومی سازی کنید. پس کار سختی در پیش دارید. حتما باید با علم و آگاهی کامل رساله دکتری مدیریت را پیش ببرید تا به مشکل بر نخورید.

 

بعداز انجام رساله دکتری مدیریت چه کنیم؟

باید بدانید شما قبل از دفاع رساله نیازمند انجام مقاله هستید. بعد از اتمام مقاله نیازمند چاپ مقاله هستید. این مراحل نیازمند داوری زمانبر دارد. بهتر است قبل از اتمام رساله مراحل چاپ مقاله دکتری را انجام دهید. تا زمان وسیله ای برای نتوانستن دفاع رساله در زمان مقرر نگردد. اکثرا دانشجویان در این مرحله به ما رجوع می کنند و میخواهند مقاله isi چاپ کنند. باید بدانید این پروسه تقریبا بین سه ماه تا شش ماه زمان می برد. و با اطمینان کامل می گوییم هیچ مجله معتبری با لابی گری مقاله چاپ نمی کند. مخصوصا مقاله هایی با نمایه اسکوپوس و jcr که برای دفاع دکتری نیازمند آن ها هستید. پس زمان را غنیمت بشمرید و می توانید از این قسمت از ما مشاوره بگیرید.