اینستاگرام کالج مدیریت را دنبال کنید
/ در پایان نامه / توسط

پایان نامه چیست؟

زمان مطالعه: ۶ دقیقه

پایان نامه چیست؟

پایان نامه چیست؟ ، قبل از ثبت نام در دوره کارشناسی ارشد، مهم است که بدانید پایان نامه چیست و آیا لازم است یک مقاله را بنویسید. به طور خلاصه، یک پایان نامه یک مقاله علمی طولانی است که به طور معمول برای خلاصه کردن دانش آموخته شده در برنامه کارشناسی ارشد استفاده می شود. مدارس تحصیلات تکمیلی غالباً برای دانشجویان در مقاطع تحقیق محور نیاز به یک پایان نامه دارند تا مهارت های عملی خود را قبل از اوج گیری به کار گیرند. به عنوان مثال ، یک گرایش روانشناسی ممکن است نحوه تأثیر رنگها بر خلق و خو را بررسی کند یا یک گرایش آموزش ممکن است در مورد یک استراتژی جدید آموزشی بنویسد. این پایان نامه به دانشجویان سطح کارشناسی ارشد فرصتی برای درخشش و اثبات توانایی حرفه ای خود را در رشته انتخابی خود می دهد. پس از اتمام پایان نامه ، دانشجویان معمولاً باید از کار خود برای یک هیئت متشکل از دو یا چند عضو هیئت علمی گروه دفاع کنند.

راهنمایی کردن پایان نامه

اگر قصد تحصیل در مقطع دکترا را دارید ، احتمالاً از خود پرسیده اید که پایان نامه دقیقاً چیست. شاید شایعاتی راجع به دشواری ، هزینه یا استرس تولید این سند مهم شنیده باشید ، اما جای نگرانی نیست. یک پایان نامه اوج کار علمی شما در تحصیلات تکمیلی است و برنامه های Ph.D به گونه ای طراحی شده اند که شما را در هر مرحله از سفر راهنمایی می کنند.

۱) مشق شب

درست مثل دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد ، تحصیلات دکترا نیز با دوره های آکادمیک شروع می شود. با این حال ، کلاسهای کوچکتر و کار چالش برانگیزی خواهید داشت. غیرمعمول نیست که فقط تعداد معدودی دانشجوی دیگر در دوره های خود داشته باشید یا از شما بخواهند ۱۵۰ صفحه مقاله متراکم دانشگاهی در هفته بخوانید. ممکن است دلهره آور به نظر برسد ، اما این شرایط به شما کمک می کند تا مدرک خود را به پایان برسانید. پایان نامه شما شامل خواندن و مهارت های علمی است که شما در دوره های خود می آموزید. مدرسه شما همچنین کلاسهای روش تحقیق را برای آموزش نحوه جمع آوری داده هایی که برای تکمیل دوره دکترا نیاز دارید آموزش می دهد.

۲) پژوهش

هدف از یک دوره Ph.D تبدیل شما به یک محقق دانشگاهی است ، بنابراین منطقی است که پایان نامه شما بر اساس یک پروژه تحقیقاتی اصلی است که شما انجام می دهید. اگرچه بسیاری از برنامه های دکترا به شما امکان می دهد تا تحقیقاتی را که ممکن است در دوره کارشناسی یا کارمند انجام داده باشید ، ایجاد کنید ، اما بیشتر آنها نیاز به جمع آوری اطلاعات جدید برای پایان نامه خود دارند. اگر در علوم سخت هستید ، انتظار می رود آزمایشات را در آزمایشگاه طراحی و اجرا کنید. در علوم اجتماعی مانند مردم شناسی ، برنامه ریزی کنید که حداقل یک سال را صرف جمع آوری داده ها از دانشگاه خود کنید. برای برنامه های تحصیلات تکمیلی علوم انسانی ، کتابخانه سایت اصلی تلاش های تحقیقاتی شما خواهد بود. مهم نیست که چگونه داده های خود را جمع آوری می کنید ، باید روش خود را مستند کنید ، یادداشت های گسترده ای بگیرید و برای تجزیه و تحلیل یافته های خود آماده شوید.

۳) تحلیل و بررسی

تحقیقات دانشگاهی یک فرایند دو مرحله ای است: پس از جمع آوری داده ها ، باید آنها را تفسیر کنید. خوشبختانه ، برنامه های تحصیلات تکمیلی به طور گسترده ای شما را در روش های مناسب تجزیه و تحلیل برای رشته خود آموزش می دهند. دوره های مقدماتی شما همه موارد لازم برای انجام بررسی دقیق اطلاعات تحقیقاتی شما را به شما آموزش می دهند. همچنین یاد خواهید گرفت که چگونه یافته های خود را در زمینه وسیع تری از دانش موجود در رشته خود قرار دهید.

۴) حمایت کردن

شما به عنوان یک دانشجوی دکترا ، بخشی جدایی ناپذیر از دانشگاه خود خواهید بود. از شما خواسته می شود در مقطع کارشناسی تدریس کنید ، مدرسه خود را در کنفرانس های دانشگاهی نشان دهید و از مهارت های تحقیقاتی خود استفاده کنید تا به اساتید مستقر کمک کند تحقیقات خود را انجام دهند. بعلاوه ، شما می توانید سطح پشتیبانی را که ممکن است در دوره کارشناسی تجربه نکرده باشید ، انتظار داشته باشید. مربیان شما را به عنوان یک همکار جوان می بینند و ممکن است شما را به عنوان دستیار تحقیق استخدام کنند. به گزارش گاردین ، ​​دانشگاه ها بودجه ای رکورددار به دانشجویان دکترا می دهند ، بنابراین حتی ممکن است برای اتمام تحصیلات به شما پول پرداخت شود.

مزایای نوشتن پایان نامه

برنامه های آنلاین ویژه

به گفته پروفسور جان استکهاوس ، مزایای مختلفی وجود دارد که می توانید از انتخاب برنامه کارشناسی ارشد که نیاز به اتمام یک پروژه پایان نامه دارد ، بهره مند شوید. یک پایان نامه به شما فرصت ارزشمندی را می دهد تا در عمق یادگیری در حوزه شغلی خود به تحقیق جالبی بپردازید. کارفرمایان معمولاً دانشجویانی را که در کارنامه خود مقاله پایان نامه دارند ترجیح می دهند ، زیرا این مقاله مهارت های نوشتاری به دست آمده ، آگاهی معتبر از این زمینه و جاه طلبی برای یادگیری را به نمایش می گذارد. دفاع از پایان نامه شما همچنین مهارتهای ارتباط انتقادی و سخنرانی عمومی را که می تواند در هر شغلی به کار رود ، تنظیم می کند. در حقیقت ، بسیاری از فارغ التحصیلان سرانجام کار پایان نامه خود را در مجلات دانشگاهی منتشر می کنند تا از اعتبار بالاتری برای پست های رهبری نیز برخوردار شوند.

اهمیت تحقیق در پایان نامه چیست؟

اهمیت تحقیق در پایان نامه قابل اغماض نیست. این کاملا ساده ستون فقرات پایان نامه شما است.

شروع خواندن به طور گسترده و عمیق در مورد موضوع انتخابی شما باید اولین کاری باشد که هنگام فکر کردن در مورد مقاله پیشنهادی خود انجام می دهید. این به این معنی است که ابتدا متون اساسی را بخوانید ، و سپس به سراغ جدیدترین کارهایی که در این زمینه انجام شده است بروید تا اطمینان حاصل کنید که هیچ کس دیگری ایده خود را از قبل برداشته است – این اتفاق می افتد!

مهم است که ابتدا متن های بنیادی مربوط به موضوع خود را بررسی کنید. هر موضوعی این موارد را دارد و از کارهای قبلی که در این زمینه انجام داده اید با آنها آشنا خواهید شد.

این متون خصوصاً مفید هستند ، نه تنها به دلیل اساسی بودن موضوع بلکه به این دلیل که می توانید از کتابشناسی این متون برای گسترش تحقیقات خود استفاده کنید. این کاملاً قابل قبول است زیرا ، اگر با دقت نگاه کنید ، خواهید دید که بسیاری از متون در همه آنها مشترک است. بنابراین یک هسته اصلی دانش آگاهی دادن به همه آنها است. شما به عنوان نویسنده یک رساله اصلی ، به این هسته اضافه خواهید کرد و بنابراین نباید احساس کنید که استفاده از این منابع در تحقیقات پایان نامه خود به هیچ وجه اشتباه است.

همانطور که در حال تحقیق هستید ، قرائت خود را در قالب تجویز شده کالج یا دانشگاه خود ثبت کنید. این به شما این امکان را می دهد تا با روش استنادی که در پایان نامه خود استفاده می کنید آشنا شوید (چون اینها غالباً با یکدیگر تفاوت دارند ، قبل از سوار شدن باید با روش راهنمای سبک مورد نیاز مشورت کنید ؛ اگر چنین کاری ندارید یکی باید در کتابخانه دانشگاهی شما و / یا آنلاین باشد).

یکی دیگر از مزایای ثبت دقیق و دقیق تحقیقات شما این است که تدوین کتابشناسی شما را در مراحل بعدی بسیار آسان می کند. در واقع ، ممکن است بگویید که کتابشناسی شما همانطور که تحقیقات شما انجام می دهد ، تکامل می یابد.

آنچه که شما به طور عمده هنگام مطالعه به دنبال آن می گردید ، جایگاهی برای تحقیق خود شماست. سعی کنید حتی بیشتر از حد انتقادی ، بیشتر بخوانید و به دنبال فضاهایی بگردید که سوالات بدون پاسخ بمانند زیرا ممکن است پیشنهاد پایان نامه خود شما بتواند به آنها پاسخ دهد.

ادمین

حدود 6 سالی هست که در زمینه آموزش رشته مدیریت به صورت تخصصی فعالیت می کند و علاقه زیادی به کسب تجربه در زمینه بازاریابی اینترنتی و تجارت الکترونیک دارد، یک کارآفرین خستگی ناپذیر است و با انرژی حیرت انگیزی تمام قسمت های کالج مدیریت را توسعه می دهد، به سبک حرفه ای و انحصاری خود زندگی می کند و خط فکری خاصی را همیشه دنبال می کند، او رفتار هایی کاملا متفاوت نسبت به سایر مدیرانی که تا به حال دیده اید دارد...

نوشته های مشابه

رساله چیست؟

رساله چیست؟ ، پایان‌نامه یا تز یا رساله نوشتاری است که دانشجویان در موضوعی خاص مربوط به رشته تحصیلی خود،…