/ در طراحی سایت / توسط

گرافیک وب

زمان مطالعه: ۳ دقیقه

گرافیک وب چیست؟

گرافیک وب هرچقدر هم که از نظر کد نویسی و طراحی سایت شما در ردیف بهترین ها قرار داشته باشد و شما از تمامی مهارت های برنامه نویسی و کدنویسی در طراحی سایت خود بهره جسته باشید، باز امتیاز نهایی سایت شما با گرافیک خوب یا بد آن تعیین می شود.

گرافیک وب یکی از مباحث نو و تازه در دنیاست و در کشور ما نیز به جرات می توان گفت هنوز چندان شناخته شده نمی باشد و بقدر کافی به آن پرداخته نشده است.

یک وب سایت خوب وقتی خلق می گردد که حوزه طراحی گرافیک با حوزه برنامه نویسی وب در هم آمیزد و شما بتوانید سایتی با گرافیک خوب و اصول برنامه نویسی درست را پیش روی خود داشته باشید.

گرافیک وب، نحوه و ترکیب استفاده از رنگ ها، چیدمان عناصر تصویری در سایت، نوع و سایز قلم ها، رنگ قلم ها، نمایش تصاویر و در کل موضوعاتی از این دست را شامل میشود. برخی هم گرافیک وب را منحصر به طراحی لوگو و بنرهای تبلیغاتی در سایت می دانند که از نظر ما اینها بخش ناچیزی از گرافیک وب است و در دل آن جای دارد.

 

گرافیست وب

گرافیست وب یا طراح وب به کسی گفته می شود که به کار طراحی قالب گرافیکی وب سایت و طراحی قالب سایت می پردازد که کار یک گرافیست وب شامل طراحی لوگو برای آن سایت، طراحی قالب گرافیکی ، طراحی اسلایدر سایت و طراحی نوع چیدمان و نگارش مواردی که کاربر می خواهد در سایتش وجود داشته باشد با توجه به نوع طراحی و نیاز مشتری به طراحی وب می پردازد

طراح وب باید به اصول طراحی وب سایت و باکس مدلینگ آشنایی کامل داشته باشد تا بتواند طراحی قالب سایت را به درستی انجام دارد زیرا چیندمان درست مطالب که شامل معرفی شرکت یا سازمان می شود باید درست و به جا باشد یعنی هر مطلب بسته به اهمیت آن در مکان مناسب خود قرار گیرد زیرا در طراحی وب سایت و کلا طراحی گرافیک بعضی نقاط به نام نقاط طلایی مکان هایی هستند که گرافیست وب باید از انها به خوبی استفاده کند زیرا نقطه طلایی یک طرح وب جای است که کاربر برای اولین بار در صفحه ان را می بیند یعنی چشم به صورت نا خودآگاه ابتدا به آن نقطه نگاه می کند پس یک گرافیست وب  باید به تمامی قسمت های سایت در طراحی قالب سایت توجه داشته باشد.

گرافیک وب

گرافیک وب – کالج مدیریت

انتخاب تصاویر در گرافیک وب

انتخاب یک تصویر نامناسب می تواند اعتبار وب سایت را از بین ببرد.

کیفیت تصاویر در طراحی سایت اصل مهمی است که گرافیست باید رعایت کند، هم چنین تصاویر باید با هویت برند درخواستی مشتری مرتبط باشد.

تصاویر انتخاب شده تنها یک ابزار تزئینی نیست باید عامل کلیدی موفقیت یک وب سایت باشد.

 

یک گرافیست وب خوب

به علایق مشتری توجه بسیاری دارد

طراحی لوگو یا تغییر رنگ لوگو برای سازمان یا شرکت تا با طرح هارمونی داشته باشد

طراح وب باید بداند باکس مدلینگ چیست

گرافیست وب باید در طراحی اسلایدر سایت دقت کامل  داشته باشد

طراح وب سایت به چیدمان موارد سایت دقت می کند و برای هر سایت و طراحی گرافیکی با توجه به هارمونی رنگها عمل می کند

روانشناسی رنگ ها علمیست که در طراحی وب به شما مانند یک دوست مهربان کمک می کند

ادمین

حدود 6 سالی هست که در زمینه آموزش رشته مدیریت به صورت تخصصی فعالیت می کند و علاقه زیادی به کسب تجربه در زمینه بازاریابی اینترنتی و تجارت الکترونیک دارد، یک کارآفرین خستگی ناپذیر است و با انرژی حیرت انگیزی تمام قسمت های کالج مدیریت را توسعه می دهد، به سبک حرفه ای و انحصاری خود زندگی می کند و خط فکری خاصی را همیشه دنبال می کند، او رفتار هایی کاملا متفاوت نسبت به سایر مدیرانی که تا به حال دیده اید دارد...

نوشته های مشابه

تیزر تبلیغاتی

تیزر تبلیغاتی چیست؟ تیزر تبلیغاتی نوعی آگهی است که قبل از آگاهی کامل راجع به محصولی، در قالب ویدیو، عکس،…

صفحه ۴۰۴

صفحه ۴۰۴ چه کاری انجام می دهد؟ صفحه ۴۰۴ ، هنگامیکه درخواستی به سرور ارسال می شود ، سرور پاسخی…