اینستاگرام کالج مدیریت را دنبال کنید
/ در پایان نامه / توسط
آخرین زمان ویرایش:

فهرست مطالب پایان نامه

زمان مطالعه: ۴ دقیقه

فهرست مطالب پایان نامه ، فهرست مطالب جایی است که شما می توانید فصل ها و بخش های اصلی پایان نامه خود را به همراه شماره صفحه آن ها لیست کنید. یک صفحه محتوای واضح و قالب بندی شده ضروری است زیرا نشان می دهد یک مقاله با کیفیت را دنبال کنید. فهرست مطالب بین چکیده و مقدمه است. حداکثر طول باید دو صفحه باشد.

شما می توانید رساله چیست را هم مطالعه کنید.

نمونه ای از فهرست مطالب

ویژگی های کلیدی صفحه مطالب عبارتند از:

< عنوان صفحه.

< عنوان ها و زیرعنوان ها را پاک کنید.

< شماره صفحاتی که نشان می دهد هر بخش را در کجا می توان یافت.

با دانشگاه یا سایر موسسات آموزشی خود مشورت کنید تا ببینید آیا شرایط خاصی برای قالب بندی وجود دارد که باید به آن ها پایبند باشید.

آنچه در فهرست مطالب شما قرار دارد

تمام عناوین سطح یک و دو باید در فهرست مطالب موجود باشد. عناوین سطح سه اختیاری است و اگر بیش از دو صفحه اجرا کنید باید از آن حذف شود.

نمونه هایی از عناوین سطح یک، مقدمه، مرور ادبیات، روش شناسی و کتابشناسی است. زیرمجموعه های هر یک از این عناوین سطح دو و زیرمجموعه های بعدی سطح سه خواهند بود.

اطمینان حاصل کنید که از عنوان های واضح در کل سند استفاده کنید تا فهرست مطالب به راحتی پیمایش شود. به یاد داشته باشید، خواننده قبل از خواندن و درک بقیه پایان نامه شما، فهرست مطالب را می بیند.

ضمائم و جداول

شما باید تمام پیوست ها را در فهرست مطالب خود بگنجانید. اینکه شما جداول و ارقام را وارد کنید یا نه، بستگی زیادی به تعداد موجود در پایان نامه شما دارد.

اگر بیش از سه شکل و جدول وجود داشته باشد، می توانید لیست آن ها را در یک صفحه جداگانه قرار دهید. در غیر این صورت، می توانید هر یک را در فهرست مطالب قرار دهید. درباره لیست شکل ها و جداول بیشتر بیاموزید.

چه مواردی شامل نمی شود

شما خود مجوزهای تأیید، چکیده یا فهرست مطالب را در صفحه مطالب وارد نمی کنید. دو مورد اول قبل از فهرست مطالب قرار دارند، بنابراین خواننده قبلاً وقتی این صفحات را به این قسمت می رساند، آن ها را دیده است.

 

فهرست مطالب پایان نامه

فهرست مطالب پایان نامه – کالج مدیریت

 

ایجاد خودکار جدول مطالب در Word

برای درج اتوماتیک جدول مطالب در Microsoft Word، باید سبک های عنوان را در کل سند اعمال کنید.

پس از انجام این کار، این مراحل را دنبال کنید:

۱٫ عنوانی را به صفحه مطالب خود اضافه کنید. حتماً از استاندارد برای سبک استناد خود یا طبق دستورالعمل های دانشگاه / دپارتمان پیروی کنید.
۲٫ نشانگر خود را در جایی قرار دهید که فهرست مطالب شما باید در آن قرار داشته باشد.
۳٫ در بخش منابع در روبان، گروه فهرست مطالب را بیابید.
۴٫ روی پیکان کنار نماد فهرست مطالب کلیک کنید و جدول محتوای دلخواه را انتخاب کنید. در اینجا می توانید سطح سرفصل هایی را که می خواهید در فهرست مطالب قرار دهید انتخاب کنید و همچنین با کلیک روی دکمه Modify، تنظیمات دستی هر سطح را انجام دهید.
۵٫ وقتی آماده وارد کردن فهرست مطالب شدید، روی تأیید کلیک کنید و به طور خودکار تولید می شود.

استفاده از سبک های عنوان

برای استفاده از سبک های عنوان در سند شما دو مرحله وجود دارد. ابتدا باید سبک را برای هر سطح عنوان تنظیم کنید. دوم، شما باید هر عنوان را با استفاده از ابزار Word اختصاص دهید.

برای تنظیم سبک های عنوان این دستورالعمل ها را دنبال کنید:

۱٫ نوع قالب بندی مورد نظر خود را به هر سطح عنوان مختلف اختصاص دهید. به عنوان مثال. اگر همه عناوین سطح یک باید Times New Roman ،۱۲ pt و پررنگ باشد، این قالب بندی را به عنوان عنوان اول سطح یک اضافه کنید.
۲٫ برای تنظیم این قالب بندی به صورت خودکار برای همه عناوین سطح یک، بخش Styles را در برگه اصلی پیدا کنید.
۳٫ عنوان یک سطح را برجسته کنید و سپس روی سبکی که عنوان ۱ را می گوید کلیک راست کنید.
۴٫ برای مطابقت با انتخاب عنوان ۱ را به روز کنید.

برای اختصاص قالب بندی برای هر عنوان در بقیه سند، عناوین مورد نظر را برجسته کنید و سبک هایی را که می خواهید اعمال کنید کلیک کنید.

به روزرسانی خودکار فهرست مطالب

ما به دانشجویان توصیه می کنیم قبل از ارسال یا چاپ پایان نامه، فهرست مطالب خود را به عنوان یکی از کارهای نهایی به روز کنند، زیرا متن می تواند در مراحل بازنگری نهایی حرکت کند و دقیق بودن شماره صفحه بسیار حیاتی است.

Word انجام این به روزرسانی به صورت خودکار را آسان می کند. کافیست روی فهرست مطالب کلیک راست کرده و قسمت Update را انتخاب کنید. می توانید شماره صفحه را فقط به روز کنید یا تمام اطلاعات موجود در جدول را به روز کنید.

لیست های دیگر در پایان نامه شما

علاوه بر فهرست مطالب، ممکن است بخواهید لیستی از شکل ها و جداول، لیستی از اختصارات و واژه نامه را در پایان نامه خود بگنجانید. برای این کار می توانید از راهنماهای زیر استفاده کنید:

< لیست ارقام و جداول

< لیست اختصارات

< واژه نامه

نوشته های مشابه

چگونه چکیده بنویسیم

چگونه چکیده بنویسیم ، چکیده خلاصه ای از یک اثر طولانی تر است (مانند پایان نامه یا مقاله پژوهشی). خلاصه…

واژه نامه پایان نامه

واژه نامه پایان نامه ، واژه نامه لیستی از تمام اصطلاحاتی است که در پایان نامه شما استفاده می شود…