اینستاگرام کالج مدیریت را دنبال کنید
/ در پایان نامه / توسط
آخرین زمان ویرایش:

واژه نامه پایان نامه

زمان مطالعه: ۲ دقیقه

واژه نامه پایان نامه ، واژه نامه لیستی از تمام اصطلاحاتی است که در پایان نامه شما استفاده می شود و بلافاصله برای خواننده عادی مشهود نیست.

شما می توانید انجام رساله دکتری مدیریت را هم مطالعه کنید.

چه موقع از واژه نامه استفاده می کنید؟

هر زمان این امر خوانایی مقاله شما را افزایش می دهد، یک واژه نامه اضافه می کنید. اگر به عنوان مثال از بسیاری از اصطلاحات فنی استفاده می کنید، توصیه می شود که یک واژه نامه اضافه کنید.

مرتب سازی اصطلاحات بر اساس حروف الفبا

واژه نامه را به ترتیب حروف الفبا مرتب کنید و یک توضیح یا تعریف کوتاه ارائه دهید. مرتب سازی اصطلاحات به ترتیب حروف الفبا تضمین می کند که خواننده می تواند به راحتی از اصطلاحات استفاده کند.

 

واژه نامه پایان نامه

واژه نامه پایان نامه- کالج مدیریت

واژه نامه را در پایان نامه خود کجا قرار می دهید؟

شما واژه نامه را در ابتدای سند، درست بعد از فهرست مطالب (یا در صورت وجود، لیست ارقام یا لیست اختصارات) قرار می دهید. خوانندگان پایان نامه شما می توانند ابتدا اصطلاحات اصلی را بررسی کنند قبل از اینکه مقاله شما را به طور کامل بخوانند.

اگر فقط چند اصطلاح دارید که نیاز به توضیح دارند، می توانید توضیحات را در پاورقی اضافه کنید. این روش باعث می شود تا خواننده به راحتی بتواند به واژه نامه برگردد.

اختصارات در واژه نامه تعلق ندارند

در واژه نامه مخفف توضیح ندهید. اگر اختصارات زیادی دارید، اینها را در لیست اختصارات قرار دهید. آیا شما در رساله خود فقط چند اختصار دارید؟ سپس می توانید اختصارات موجود در متن را توضیح دهید.

لیست های اضافی در پایان نامه شما

علاوه بر استفاده از واژه نامه، می توانید از لیستی از شکل ها و جداول و لیستی از اختصارات نیز استفاده کنید. هنگام انجام این کار، از ترتیب زیر استفاده کنید:

. فهرست مطالب

. لیست ارقام و جداول

. لیست اختصارات

. واژه نامه

نوشته های مشابه

فهرست مطالب پایان نامه

فهرست مطالب پایان نامه ، فهرست مطالب جایی است که شما می توانید فصل ها و بخش های اصلی پایان…

نحوه نوشتن مقدمه پایان نامه

نحوه نوشتن مقدمه پایان نامه ، مقدمه اولین فصل از رساله یا پایان نامه شماست و درست بعد از فهرست…