اینستاگرام کالج مدیریت را دنبال کنید
/ در پایان نامه / توسط
آخرین زمان ویرایش:

تصدیق پایان نامه

زمان مطالعه: ۴ دقیقه

تصدیق پایان نامه ، بخش تأیید پایان نامه جایی است که شما از کسانی که در طول مراحل تحقیق و نوشتن به شما کمک و پشتیبانی کرده اند، تشکر می کنید. این شامل تصدیق های شغلی و شخصی است.

تأییدیه های رساله مستقیماً بعد از صفحه عنوان و قبل از چکیده به نظر می رسد و معمولاً نباید بیش از یک صفحه باشد.

در تقدیرنامه ها، شما می توانید از سبک غیررسمی غیر معمول در نوشتن دانشگاهی استفاده کنید. این خود بخشی از کار دانشگاهی نیست – این فرصت شماست که شخصی شخصی تر بنویسید. به همین دلیل، ممکن است در این قسمت از ضمایر اول شخص استفاده کنید.

 

نمونه تأیید پایان نامه

نکته: جستجوی “تأییدیه های پایان نامه” و نام موسسه آموزشی شما می تواند به شما کمک کند درک بیشتری از آنچه دانشجویان دیگر دانشگاه شما نوشته اند، کسب کنید.

از کی تشکر کنم

به طور کلی، تصدیق ها دو دسته هستند: حرفه ای و شخصی.

برخی از دانشگاه ها فقط به دانشجویان اجازه می دهند تا کسانی را که مستقیماً در این محتوا مشارکت داشته اند، یعنی اعضای دانشگاه و سایر افراد حرفه ای، تأیید کنند. دستورالعمل های دانشگاه خود را بررسی کنید تا ببینید آیا قانونی برای این کار وجود دارد یا خیر.

عاقلانه است که ابتدا تقدیرهای حرفه ای را انجام دهیم. اگرچه هیچ قانون تعیین شده ای وجود ندارد، اما دستورالعمل استاندارد حرکت از حالت رسمی به حداقل است:

سرمایه گذاران → سرپرستان → سایر دانشگاهیان → همکاران → خانواده و دوستان

معمولاً فقط باید به کسانی اشاره کنید که در طول پایان نامه مستقیماً از شما حمایت کردند – اما اگر احساس می کنید استاد فیزیک دبیرستان شما الهام بخش بزرگی در مسیر تحقیقات فعلی شما است، می توانید چنین استثنائی را بگنجانید.

برای برخی تقدیرها، ممکن است بخواهید آن را ساده نگه دارید و فقط بگویید “متشکرم”. برای دیگران، ممکن است دوست داشته باشید دقیقاً چگونگی کمک به شما را بیان کنید.

قدردانی حرفه ای

مهم است که از کسی غافل نشوید، به ویژه کسانی که در حوزه حرفه ای هستند، که ممکن است در این راه به شما کمک کنند.

شما باید از اعضای دانشگاه و بنیانگذارانی که در تحقیقات شما کمک کرده اند نام ببرید. این ممکن است شامل موارد زیر باشد:

< نهادهای مالی
< ناظران
< استادان
< دستیار آزمایشگاه
< کتابداران
< همکاران
< ویراستاران / مصححات (الزامی در بعضی از دانشگاه ها)
< همکلاسی ها
شرکت کنندگان در تحقیق (به عنوان مثال افرادی که یک نظرسنجی را برای کمک به شما در جمع آوری داده ها انجام داده اند)

تصدیق پایان نامه ، حتماً از نام کامل با عنوان استفاده کنید. اگر چندین عضو یک گروه یا سازمان به شما کمک کردند، فقط نام جمعی را ذکر کنید. اگر می خواهید از حریم خصوصی شخصی محافظت کنید، فقط از نام کوچک وی یا یک شناسه عمومی (مانند “مصاحبه شوندگان”) استفاده کنید.

اگر یک فرد معتبر در زمینه تحصیل شما درباره تحقیقات شما با شما بحث کرده یا به هر شکلی بازخورد داده باشد، ذکر سهم آن ها ، هرچند محدود بوده است، به تقویت اقتدار تحقیقات شما کمک می کند.

سرپرست من هیچ کاری نکرد! آیا لازم است از آنها تشکر کنم؟
حتی اگر احساس می کنید سرپرست شما در تولید نهایی سهم بزرگی نداشته است، باید فقط به خاطر یک تشکر بسیار کوتاه از آن ها اذعان کنید. اگر سرپرست خود را وارد نکنید، ممکن است به عنوان یک لوس شدن شناخته شود.

 

تصدیق پایان نامه

تصدیق پایان نامه – کالج مدیریت

 

تصدیق شخصی

نیازی به ذکر هر یک از اعضای خانواده یا گروه دوست شما نیست. با این حال، اگر کسی به خصوص الهام بخش یا حمایت کننده بود، ممکن است بخواهید وی را به طور خاص ذکر کنید.

آیا می توانم ابتدا عضوی از خانواده را تأیید کنم؟
برای برخی، تصدیق های شخصی ممکن است بسیار معنی دار و صمیمانه باشد، به خصوص اگر تحقیقات در یک دوره دشوار انجام شده باشد. بعضی از دانشجویان مایلند رساله خود را به یکی از اعضای خانواده درگذشته اختصاص دهند، در این صورت ممکن است این موضوع قبل از هرگونه تقدیر و تشکر حرفه ای ذکر شود.

آیا می توانم خدا را تصدیق کنم؟
شما ممکن است در پایان نامه خود خدا را تصدیق کنید، اما حتماً با تشکر از اعضای دانشگاه، خانواده و دوستانی که به شما کمک کردند، این کنوانسیون را دنبال کنید.

آیا می توانم حیوان خانگی را تأیید کنم؟
آره! برخی از دانشجویان تصمیم می گیرند که از حیوان خانگی خود برای همراهی یا راحتی در طی مراحل تحقیق و نوشتن تشکر کنند. اگر احساس می کنید آن ها به طریقی در کمک به شما سهیم بوده اند، مطمئناً می توانید از آن ها نام ببرید – اما عاقلانه نیست که گربه خود را بالاتر از سرپرست یا نهادهای مالی خود تأیید کنید!

 

نحوه نوشتن تقدیرنامه ها

برای شروع می توانید از نمونه های زیر جملات رایج در تقدیرنامه ها استفاده کنید:

< من می خواهم از ناظر خود، نیکولا تسلا، برای راهنمایی در هر مرحله از روند تشکر کنم.
< من می خواهم از پروفسور S. جابز برای ایجاد علاقه به توسعه فن آوری های نوآورانه قدردانی کنم.
< شریک تحقیق من، دکتر جین گودال، در تعیین مسیر تحقیق من نقش اساسی داشت. برای این، من بسیار سپاسگزارم.

اگر واقعاً گیر کرده اید، هر جمله را با “من می خواهم از شما تشکر کنم …” شروع کنید، و در مورد چگونگی مشارکت هر فرد یا گروه توضیح دهید.

در پایان نیازی به نوشتن هیچ نتیجه و خلاصه ای ندارید. شما می توانید با آخرین تشکر از شما قدردانی کنید.

ادمین

حدود 6 سالی هست که در زمینه آموزش رشته مدیریت به صورت تخصصی فعالیت می کند و علاقه زیادی به کسب تجربه در زمینه بازاریابی اینترنتی و تجارت الکترونیک دارد، یک کارآفرین خستگی ناپذیر است و با انرژی حیرت انگیزی تمام قسمت های کالج مدیریت را توسعه می دهد، به سبک حرفه ای و انحصاری خود زندگی می کند و خط فکری خاصی را همیشه دنبال می کند، او رفتار هایی کاملا متفاوت نسبت به سایر مدیرانی که تا به حال دیده اید دارد...

نوشته های مشابه

بیان مسأله

نحوه نوشتن بیانیه مسئله بیان مسأله ، بعد از اینکه یک مشکل تحقیقاتی برای پروژه خود شناسایی کردید، قدم بعدی…

چگونه چکیده بنویسیم

چگونه چکیده بنویسیم ، چکیده خلاصه ای از یک اثر طولانی تر است (مانند پایان نامه یا مقاله پژوهشی). خلاصه…