اینستاگرام کالج مدیریت را دنبال کنید
/ در پایان نامه / توسط
آخرین زمان ویرایش:

بیانیه ای از هدف

زمان مطالعه: ۸ دقیقه

نوشتن بیانیه هدف برای تحصیلات تکمیلی

بیانیه ای از هدف ، هنگامی که شما برای برنامه های تحصیلات تکمیلی یا بورسیه تحصیلی اقدام می کنید، کمیته پذیرش به دنبال چیزی بیش از لیست نمرات است. بیانیه هدف (همچنین به عنوان بیانیه قصد یا انگیزه نامه نیز شناخته می شود) فرصتی است که می توانید از بین مردم برجسته شوید و انگیزه، مهارت ها و پتانسیل خود را به نمایش بگذارید. باید:

< منافع و اهداف علمی یا شغلی خود را مشخص کنید
< درباره مهارت ها، تجربیات و دستاوردهای مربوطه بحث کنید
< نشان دهید که چرا برای برنامه مناسب هستید

بیان مثال موفقیت آمیز-بیانیه ای از هدف

این بیانیه هدف، برای یک برنامه باستان شناسی کلاسیک در یک دانشگاه Ivy League، کاملاً بر روی علاقه های فکری نویسنده و رشد علمی او متمرکز شده است. این تأکید بر اشتیاق پایدار او به این زمینه است و دانش او را با مثال های دقیق نشان می دهد. روی هر قسمت حرکت کنید و ببینید چطور در داستان اصلی نقش دارد.

الزامات و درخواست ها -بیانیه ای از هدف

اولین قدم خواندن دستورالعمل های برنامه است. این موارد باید شامل طول سند (معمولاً ۱-۲ صفحه)، هرگونه نیاز به قالب بندی و اغلب یک سوال یا سوال باشد که نشان می دهد روی چه چیزی باید تمرکز کنید.

در برخی موارد، ممکن است از شما خواسته شود که بیانیه شخصی خود را ارائه دهید. توصیه های مشابهی برای هر دو این اسناد اعمال می شود – هر دو باید درک کنند که شما چه کسانی هستید، چه کاری انجام داده اید و می خواهید چه کاری انجام دهید. اما بیان هدف اغلب رسمی تر است، دقیقاً بر زمینه علمی و مناسب بودن شما برای برنامه متمرکز است.

اگر روی چندین برنامه کار می کنید، سعی نکنید متن کاملاً متنوعی بنویسید – هدف خود را متناسب با هر برنامه تنظیم کنید. مطمئن شوید که به سریع پاسخ می دهید و تمام اطلاعاتی را که از شما خواسته شده است درج می کنید. یک عبارت معمولی از هدف به این شکل است:

تمرکز شما بسته به اینکه شما برای برنامه های دانشگاهی مبتنی بر تحقیق (مانند دکترا) یا صلاحیت های حرفه ای (مانند MBA) متقاضی هستید، کمی متفاوت خواهد بود. اما تمام اظهارات هدف باید حاوی عناصر زیر باشد.

معرفی شخصی

این فرصت شماست که خود را به کمیته پذیرش معرفی کنید و به آن ها اجازه دهید صدای شما را بشنوند. بیانیه هدف نباید داستان زندگی شما را بیان کند، اما باید نگاهی اجمالی به اینکه شما کی هستید داشته باشید.

سوابق تحصیلی و شخصی
به طور خلاصه از سابقه تحصیلی خود بگویید و نشان دهید چه چیزی علاقه شما را به این رشته یا حرفه سوق می دهد. شما ممکن است بخواهید برخی از زمینه های شخصی را نیز در آن قرار دهید – سابقه خانوادگی، شرایط اجتماعی، روابط شخصی و تجارب زندگی همه مسیر و چشم انداز شما را شکل داده اند. چه بینش منحصر به فردی با خود خواهید آورد؟

خصوصیات و شخصیت
به جنبه های شخصیت خود فکر کنید که شما را برای تحصیلات تکمیلی مناسب می کند. فقط صفت های عام را لیست نکنید – مثال هایی را بیان کنید که نقاط قوت شما را نشان می دهد و دلیل مرتبط بودن آن ها را نشان می دهد.

. آیا به اندازه کافی سازمان یافته اید که بتوانید از پس فشار کاری بالا برآیید؟
. آیا شما خلاقیت لازم برای توسعه ایده های اصلی یا ذهنیتی منظم و مناسب برای حل مسئله را دارید؟
. آیا مهارت رهبری قوی دارید یا در کار مشترک عالی هستید؟

از درج جزئیات بیوگرافی بی ربط در بیانیه هدف خودداری کنید. همه مواردی که شما در آن گنجانده اید باید با هدف نشان دادن این باشد که چرا شما کاندیدای قدرتمندی برای برنامه هستید.

تجربه و دستاوردها

بیانیه ای از هدف ، تجربه شما نشان می دهد که مهارت های لازم برای موفقیت در تحصیلات تکمیلی را دارید. فقط همه کارهایی که انجام داده اید را خلاصه نکنید – برخی نکات برجسته را انتخاب کنید تا تصویری روشن از نقاط قوت و اولویت های خود ایجاد کنید، و نحوه یادگیری و پیشرفت خود را در این زمینه نشان دهید.

تجربه دانشگاهی
اگر برای یک برنامه متمرکز بر تحقیق، مانند دکترا اقدام می کنید، دانش خود را در این زمینه نشان دهید و تجربه تحقیق خود را به طور خلاصه بیان کنید. این ممکن است شامل موارد زیر باشد:

. خلاصه ای از پایان نامه یا پروژه نهایی شما
. دوره هایی که به نظر شما بسیار ارزشمند است
. پروژه هایی که در آن ها مشارکت داشته اید
. جوایز
. انتشارات
. ارائه ها
. برنامه های درسی فوق العاده که مهارت یا تجربه مربوط به شما را فراهم می کنند

تجربه حرفه ای
اگر برای یک برنامه حرفه ای مانند MBA متقاضی هستید، تاکنون تجربه خود را مشخص کرده و نحوه ارتباط آن با برنامه های شغلی خود را نشان دهید. این ممکن است شامل موارد زیر باشد:

. نقش های شغلی گذشته یا فعلی
. پروژه هایی که شما آن ها را رهبری و یا در آن ها شرکت کرده اید
. کارآموزی
. کار داوطلبانه
. دوره های آموزشی
در همه موارد، مثال های مشخصی را با جزئیات آنچه روی آن کار کرده اید، آنچه به دست آورده اید و آنچه از این تجربه بدست آورده اید، بیان کنید.

 

بیانیه ای از هدف

بیانیه ای از هدف – کالج مدیریت

 

اهداف و انگیزه ها -بیانیه ای از هدف

همچنین نشان دهید که برای این برنامه آماده هستید، آنچه را که انتظار دارید از آن خارج شود، توضیح دهید. انگیزه شما برای درخواست چیست؟ چگونه قصد دارید از فرصت های آن نهایت استفاده را ببرید و چگونه به شما در دستیابی به اهداف خود کمک می کند؟

انگیزه های دانشگاهی
برای برنامه های دانشگاهی، علایق پژوهشی خود را نشان دهید و نشان دهید که آن ها از آنچه تاکنون مطالعه کرده اید پیروی می کنند و بر اساس آن بنا می شوند. این ممکن است شامل موارد زیر باشد:

. زیرشاخه ای که می خواهید تخصص خود را در آن تقویت کنید
. یک مشکل یا سال خاص که می خواهید آن را برطرف کنید
. ایده اولیه برای یک پروژه تحقیقاتی
. یک رویکرد نظری یا روش شناختی که می خواهید توسعه دهید
این مکان برای یک برنامه تحقیقاتی عمیق نیست، اما فرصتی است برای نشان دادن اشتیاق و دانش خود از زمینه خود.

انگیزه های حرفه ای
برای برنامه های حرفه ای، آرزوهای شغلی خود را مشخص کنید و نشان دهید که چگونه تجربه شما اهداف شما را آگاه می کند. این ممکن است شامل موارد زیر باشد:

. مرحله بعدی که می خواهید در حرفه خود بردارید. شما به دنبال چه موقعیتی هستید و برنامه چگونه به شما در دستیابی به آن کمک می کند؟
. انگیزه های شما برای تغییر شغل. آیا می توانید بین تجربه قبلی و مسیر جدید خود پیوند برقرار کنید؟
. اهداف بلند مدت شما. می خواهید پنج یا ده سال دیگر کجا باشید و چگونه می بینید که به آنجا می روید؟

کمیته پذیرش می خواهد بداند که شما برای تکمیل برنامه انگیزه واقعی دارید و هرچه برنامه های شما واضح تر باشد، تعهد شما قانع کننده تر خواهد بود.

متناسب با برنامه

مهم است که نه تنها نشان دهید که چرا می خواهید این موضوع را بخوانید، بلکه همچنین چرا می خواهید آن را در این موسسه و بخش خاص انجام دهید.

. تحقیق خود را انجام دهید، و کلاس های خاص، تخصص ها یا دانشکده هایی را که باعث جذب شما شده اند ذکر کنید.
. نشان دهید چرا مناسب هستید. آیا اولویت های شما با ارزش ها و فرهنگ نهاد همسو است؟ به چه بخش هایی کمک خواهید کرد؟
. درباره مهارت ها، دانش و تجربه خاصی که انتظار دارید از برنامه بدست آورید، بحث کنید.

هدف تنها مربوط به فروش خود نیست بلکه نشان دادن یک تطابق ایده آل بین شما و برنامه است.

نکاتی برای بیان موثر هدف -بیانیه ای از هدف

پس از اطمینان از پوشش کلیه عناصر اصلی، می توانید در تقویت و پرداخت متن کار کنید. این نکات را دنبال کنید تا برنامه شما به بهترین شکل ممکن ارائه شود.

متمرکز بمان
ممکن است وسوسه انگیز باشد که سعی کنید در همه کارهایی که انجام داده اید چسبیده باشید، اما بیان هدف خوب نیاز به انتخاب دقیق برای ساخت یک روایت متمرکز دارد. یکی از راه های این کار ساختن متن خود در اطراف یک موضوع اصلی است – به عنوان مثال، یک ویژگی شخصیت، یک علاقه فکری یا یک هدف شغلی.

این استراتژی به ساختار متن شما کمک می کند و اولویت های شما را در مرحله اصلی قرار می دهد. هر پاراگراف را به ایده اصلی پیوند دهید، و روشن کنید که چگونه همه چیز با هم ترکیب می شود.

به ساختار خود فکر کنید
ساختار بیانیه هدف تا حدی انعطاف پذیر است، به شرطی که تمام اطلاعات مربوطه را به ترتیب منطقی وارد کنید.

به عنوان مثال، شما ممکن است با یک داستان زمانی شروع کنید که علایق شما از کجا شروع شده است، یا ممکن است با اهداف خود باز شوید و سپس یک سری مثال ها را انتخاب کنید که ظرفیت شما را برای دستیابی به آن ها نشان می دهد. اگر از تحصیل در این برنامه خاص مأیوس هستید، می توانید با خلاصه ای از دلیل انتخاب ایده آل خود همراه باشید و سپس در مورد هر یک از جنبه ها توضیح دهید تا نشان دهید چرا کاملاً مناسب هستید.

نکته مهم این است که متن نقاط قوت و انگیزه های شما را به روشی جذاب و منسجم به نمایش می گذارد. همانند سایر نوشته های دانشگاهی، اطمینان حاصل کنید که هر پاراگراف یک ایده اصلی را بیان می کند و هر جمله از آخرین جمله به صورت روان و منطقی جریان می یابد. برای جابجایی بین پاراگراف ها از کلمات انتقالی و جملات موضوعی استفاده کنید.

به رزومه خود معنی دهید

حقایق ناشناخته دستاوردهای شما – نمرات، جوایز، سابقه کار – قبلاً در کارنامه و کارنامه تحصیلات تکمیلی شما گنجانده شده است. بیانیه هدف را برای تکرار نکردن خود، بلکه افزودن معنای شخصی و بافت به این حقایق استفاده کنید.

اگر برای پایان نامه خود نمره بالایی کسب کردید، فرایند تحقیق را توصیف کنید و اشتیاق خود را برای این موضوع نشان دهید. اگر دوره کارآموزی را گذرانده اید یا در پروژه ای شرکت کرده اید، توضیح دهید که چه مهارت های جدیدی آموخته اید و کدام جنبه ها را با ارزش می دانید. اگر قبلاً تجربه زیادی در این زمینه دارید، نشان دهید که چگونه هر مرحله مهارت های شما را توسعه داده و برنامه های فعلی خود را شکل می دهد.

اصلاح، ویرایش، تصحیح

هدف شما فقط درمورد محتوا نیست بلکه فرصتی است برای نشان دادن اینکه می توانید روان، با اعتماد به نفس و انسجام خود را در نوشتن بیان کنید. قبل از ارسال متن، زمان زیادی را برای ویرایش، ویرایش و تصحیح متن خود اختصاص دهید.

اطمینان حاصل کنید که در طول توصیه شده بمانید و آیا موارد خاصی برای قالب بندی وجود دارد یا خیر. در غیر این صورت، از یک فونت استاندارد ۱۲pt، حاشیه ۱ اینچ و فاصله ۱٫۵ خط استفاده کنید.

هنگامی که پیش نویس نهایی دارید، خدمات تصحیح بیانیه حرفه ای ما می تواند یک جفت چشم اضافی برای اطمینان از کامل بودن هر جمله ارائه دهد.

نوشته های مشابه

رزومه یا CV

چگونه رزومه تحصیلات تکمیلی خود را بنویسیم رزومه یا CV ، وقتی برای تحصیلات تکمیلی اقدام می کنید، معمولاً از…

بیانیه شخصی

نحوه نوشتن بیانیه شخصی برای تحصیلات تکمیلی بیانیه شخصی ، یک مقاله کوتاه با حدود ۵۰۰–۱۰۰۰ کلمه است، که در…