اینستاگرام کالج مدیریت را دنبال کنید
/ در پایان نامه / توسط
آخرین زمان ویرایش:

نوع تحقیق

زمان مطالعه: ۴ دقیقه

انواع اصلی تحقیق مقایسه شده است

نوع تحقیق ، هنگامی که شما شروع به برنامه ریزی یک پروژه تحقیقاتی، توسعه سوالات تحقیق و ایجاد یک طرح تحقیق می کنید، باید تصمیمات مختلفی درباره نوع تحقیقاتی که می خواهید انجام دهید، بگیرید.

روش های زیادی برای دسته بندی انواع مختلف تحقیق وجود دارد. کلماتی که برای توصیف تحقیقات خود استفاده می کنید به رشته و رشته شما بستگی دارد. به طور کلی، هرچند، شکلی که طرح تحقیق شما می گیرد از طریق:

< نوع دانش شما برای تولید
< نوع داده ای که جمع آوری و تحلیل خواهید کرد
< روش های نمونه گیری، مقیاس زمانی و مکان تحقیق
در این مقاله نگاهی به برخی از تمایزات مشترک بین انواع مختلف تحقیقات انجام شده و تفاوت های اساسی بین آن ها بیان شده است.

 

انواع اهداف تحقیق

اولین چیزی که باید در نظر بگیرید این است که تحقیق شما قصد دارد چه نوع دانش را ارائه دهد.

مقدماتی در مقابل اعمال شده

تحقیقات اساسی با هدف توسعه دانش، نظریه ها و پیش بینی ها انجام می شود، در حالی که تحقیقات کاربردی با هدف توسعه تکنیک ها، محصولات و رویه ها است.

اکتشافی و توضیحی

تحقیق اکتشافی با هدف کشف جنبه های اصلی یک مسئله کم تحقیق، در حالی که تحقیقات تبیینی با هدف تبیین علل و عواقب یک مسئله کاملاً مشخص است.

استقرا در مقابل قیاسی

تحقیق استقرایی قصد دارد یک نظریه را بسازد، در حالی که تحقیق قیاسی با هدف آزمایش یک نظریه است.

 

نوع تحقیق

نوع تحقیق – کالج مدیریت

 

انواع داده های تحقیق

مورد بعدی که باید در نظر بگیرید این است که شما چه نوع داده ای را جمع آوری خواهید کرد. هر نوع داده با طیف وسیعی از روش ها و روش های تحقیق خاص مرتبط است.

مقدماتی در مقابل ثانویه

داده های اولیه مستقیماً توسط محقق جمع می شود (به عنوان مثال از طریق مصاحبه یا آزمایش)، در حالی که داده های ثانویه قبلاً توسط شخص دیگری جمع آوری شده است (به عنوان مثال در نظرسنجی های دولت یا نشریات علمی).

کمی و کیفی

روش تحقیق کیفی بر لغات و معانی متمرکز است، در حالی که روش تحقیق کمی بر اعداد و آمار متمرکز است.

توصیفی و آزمایشی

تحقیقات توصیفی بدون کنترل هیچ متغیری داده ها را جمع آوری می کند، در حالی که تحقیقات تجربی متغیرها را دستکاری و کنترل می کند تا علت و معلول را تعیین کند.

 

تصحیح چه کاری می تواند برای مقاله شما انجام دهد؟

ویراستاران Scribbr نه تنها اشتباهات دستوری و املایی را تصحیح می کنند، بلکه با اطمینان از این که مقاله شما از زبان مبهم، کلمات زائد و عبارات ناجوانمردانه خلاصه می شود، نوشتار شما را تقویت می کنند.

 

انواع نمونه گیری، زمان بندی و مکان

سرانجام، شما باید سه سوال نزدیک را در نظر بگیرید: چگونه افراد یا شرکت کنندگان تحقیق را انتخاب می کنید؟ چه زمانی و هر چند وقت یکبار از افراد خود اطلاعات جمع آوری می کنید؟ و تحقیق در کجا انجام خواهد شد؟

احتمال در مقابل نمونه گیری غیر احتمال

نمونه گیری احتمال به شما امکان می دهد یافته های خود را به جامعه گسترده تری تعمیم دهید، در حالی که نمونه گیری غیر احتمالاتی به شما امکان می دهد فقط در مورد موضوعات خاص تحقیق نتیجه بگیرید.

مقطع در مقابل طولی

مطالعات مقطعی داده ها را در یک زمان واحد جمع آوری می کند، در حالی که مطالعات طولی داده ها را در چندین نقطه از زمان جمع می کند.

میدان در مقابل آزمایشگاه

تحقیقات میدانی در یک محیط طبیعی یا دنیای واقعی انجام می شود، در حالی که تحقیقات آزمایشگاهی در یک محیط کنترل شده و ساخته شده انجام می شود.

ثابت در مقابل انعطاف پذیر

در یک طرح تحقیق ثابت، افراد، زمان و مکان قبل از شروع جمع آوری داده ها تنظیم می شوند، در حالی که در یک طراحی انعطاف پذیر، این جنبه ها ممکن است از طریق فرایند جمع آوری داده ها ایجاد شوند.

انتخاب بین همه این انواع تحقیق مختلف بخشی از روند ایجاد طرح تحقیق شماست، که دقیقاً نحوه انجام تحقیق را تعیین می کند. اما نوع تحقیق فقط اولین قدم است: در مرحله بعدی، شما باید در مورد روش تحقیق و جزئیات مطالعه تصمیمات مشخص تری بگیرید.

ادمین

حدود 6 سالی هست که در زمینه آموزش رشته مدیریت به صورت تخصصی فعالیت می کند و علاقه زیادی به کسب تجربه در زمینه بازاریابی اینترنتی و تجارت الکترونیک دارد، یک کارآفرین خستگی ناپذیر است و با انرژی حیرت انگیزی تمام قسمت های کالج مدیریت را توسعه می دهد، به سبک حرفه ای و انحصاری خود زندگی می کند و خط فکری خاصی را همیشه دنبال می کند، او رفتار هایی کاملا متفاوت نسبت به سایر مدیرانی که تا به حال دیده اید دارد...

نوشته های مشابه

نحوه نوشتن خلاصه

نحوه نوشتن خلاصه ، جمع بندی به معنای ارائه یک مرور اجمالی از نکات اصلی متن در کلمات خود شما…

بخش روش های APA

نحوه نوشتن بخش روش های APA بخش روش های APA ، بخش روش های مقاله سبک APA جایی است که…