اینستاگرام کالج مدیریت را دنبال کنید
/ در مدیریت / توسط

اصول برنامه ریزی

زمان مطالعه: ۴ دقیقه

اصول برنامه ریزی ، برنامه ریزی کاری است که افراد برای تعیین یک دوره از اقدامات انجام می‌دهد، که شامل تعیین هدفی است که برای کشف چشم انداز آینده انجام می‌دهند. برنامه ریزی، فعالیتی است که در آن اهداف تعیین می‌شوند، مطالعات زیست محیطی انجام می‌شوند، مکان‌ها انتخاب می‌شوند و یک نقشه کلی طرح ریزی می‌شود. بنابراین برنامه ریزی یک روند از پیش تعیین شده برای یک عمل است که به نتایج مؤثری بدل می‌شود؛ با ذهن همراه باشید.

برنامه ریزی چیست؟ -اصول برنامه ریزی

دانشمندان مختلف، برنامه ریزی را متفاوت تعریف کرده‌اند. برخی تعاریف به همان اندازه گسترده هستند. برخی آن را برنامه‌ریزی پیش بینی می‌کنند، برخی آن را به عنوان یک فرآیند می‌شناسند، مانند، برنامه ریزی فرآیند تفکر، پیش بینی سازمان یافته، دید مبتنی بر واقعیت و تجربه‌ای است که برای اقدام هوشمندانه لازم است. برخی آن را در قالب نتایج برنامه ریزی می‌بینند، مانند، برنامه‌ریزی مدیریت، شامل توسعه پیش بینی‌ها، اهداف، سیاست‌ها، برنامه‌ها، رویه‌ها و بودجه‌ها است.

اصول برنامه ریزی:

۱- تعیین هدف:

هدف ها دو قسمند: الف. گاهی کلی اند (مثل رضای خدا، خدمت به مردم، بالا رفتن سطح آگاهی و امثال آن) و گاهی جزئی اند (مثل تخصص در یک رشته خاص، مطالعه یک کتاب، نوشتن مقاله یا امثال آن. لازم است هر دو هدف را مشخص کنید؛ یعنی همان طور که یک هدف کلی در نظر دارید، اهداف جزئی را هم دقیقا مشخص کنید و هر دو را محور فعالیت هایتان قرار دهید.

۲- تشخیص نیازها و کاستی ها:

باید خواست ها و احتیاجات اساسى خود را در زمینه ای که قصد دارید برای آن برنامه ریزی کنید شناسایی کنید. (به عنوان مثال: در یک مقطع مشخص، چه درسى را باید مطالعه کرد.)

۳- تعیین زمان لازم:

فرصت ها و اوقاتى که باید صرف تحقق اهداف برنامه شود را باید مشخص کرد تا در نهایت معلوم شود چقدر زمان در هر روز یا هفته به آن موضوع اختصاص خواهد یافت. (به عنوان مثال اگر قرار باشد یک کتاب ۳۰۰ صفحه ای در طول یک ماه خوانده شود لازم است حداقل روزی ۱۱ صفحه از کتاب مطالعه شود و این نیاز به حداقل یک ساعت وقت دارد.)

۴- داشتن اهداف کوتاه مدت و بلند مدت:

یکی از نکات مهم در امر برنامه ریزی داشتن اهداف کوتاه مدت و بلند مدت می باشد؛ چرا که اگر تمام اهداف بلند مدت باشند احتمال اینکه شما با گذر زمان دچار خستگی و نا امیدی گردید زیاد است، اما اگر اهداف کوتاه مدت و میان مدت نیز در نظرتان باشد بعد از مدت کوتاهی با رسیدن به اهداف کوتاه مدت بسیار تقویت گردیده و آن را پاداشی برای زحمات تان در نظر گرفته و با قوت و قدرت بیشتری برنامه هایتان را دنبال خواهید کرد.

 

اصول برنامه ریزی

اصول برنامه ریزی – کالج مدیریت

 

۵- طبقه بندی اهداف بر اساس اولویت: -اصول برنامه ریزی

کارهایی را که می خواهید انجام دهید، برحسب اولویت ها و میزان اضطرار و اهمیت آن، طبقه بندی کنید. بهترین زمان ها و اوقات را برای مهم ترین کارها قرار دهید. در این صورت اگر وقت کم داشته باشید و یا به هر دلیل نتوانید به همه اهداف و کارهایتان برسید، مطمئن هستید که اهداف و برنامه های اصلی را انجام خواهید داد.

۶- داشتن تنوع در برنامه:

بر اساس روایات هر مسلمانی باید در زندگی خود طبق یک برنامه منظم به هر سه بخش دین (عبادات و کسب علم و معرفت دینی و …)، وظایف و مسولیت ها (مانند درس خواندن دانشجویان) و استراحت ها و خوشی ها (مانند دیدارها، دوستی ها و …) بپردازد. این تنوع در برنامه مانع خستگی و دلزدگی می گردد و کارهای دنیایی و اخروی را همزمان به پیش می برد.

۷- تناسب با توانمندی:

برنامه باید در حد توان باشد و از حد تعادل خارج نشود. اگر شما در برنامه روزانه ۱۸ ساعت کار و تلاش داشته باشید با شکست مواجه خواهید شد.

۸- انعطاف پذیری:

روحیه انعطاف پذیری را در خود تقویت کنید یعنی در عین حال که باید فردی منظم و دقیق باشید و کارهای خود ر ا بر اساس برنامه انجام دهید همواره به این نکته توجه کنید که همه شرایط و زوایای کار در میدان دید و شناخت ما نیست. چه بسا اموری در تحقق یا عدم تحقق قسمتی از برنامه موثر است، ولی از دید ما مخفی است یا کنترل و تغییر آن در دست ما نیست و به وسیله محیط به ما تحمیل یا از ما دریغ می شود. در نتیجه همیشه آمادگی برای هرگونه تغییر و تاخیر در برنامه را داشته باشید و از این موضوع نگران و نا امید نشوید. شما نباید برنامه را طوری تنظیم کنید که جای هیچ گونه تغییری در آن نباشد و یا این که زمان ها را به گونه ای تنظیم کنید که حتی یک حادثه ی غیر مترقبه کوچک، مثل برخورد با یک دوست قدیمی و چند دقیقه احوالپرسی با او شما را از برنامه عقب بیاندازد، بلکه برای هر کاری احتمال حذف شدن و یا جابجایی و یا کم و زیاد شدن زمان انجام را پیش بینی کنید.

۹- عدم ایده آل نگری: 

ایده آل نگر و مطلق گرا نباشید، یعنی نخواسته باشید تمام خواسته ها و آرزوهایتان فوری و به شکل کامل و تمام برآورده شود هر چند در راه به دست آوردن آن تلاش می کنید. در نظر نگرفتن واقعیات برنامه را با شکست مواجه می کند.

۱۰- بازخورد گرفتن و بررسی برنامه:

پس از اجرا به ارزیابى فعالیت هاى انجام شده بپردازید تا میزان دسترسى به اهداف مشخص شود و میزان عدم موفقیت در رسیدن به برنامه را نیز معلوم نمایید. این مرحله که تحت عنوان بازخورد (Feedback) نامیده مى شود، فرصتى به شما مى بخشد تا بتوانید عوامل ناکامى احتمالى را نیز بشناسید و از بروز مجدد آن در برنامه مورد نظر پیشگیرى نمایید.

ادمین

حدود 6 سالی هست که در زمینه آموزش رشته مدیریت به صورت تخصصی فعالیت می کند و علاقه زیادی به کسب تجربه در زمینه بازاریابی اینترنتی و تجارت الکترونیک دارد، یک کارآفرین خستگی ناپذیر است و با انرژی حیرت انگیزی تمام قسمت های کالج مدیریت را توسعه می دهد، به سبک حرفه ای و انحصاری خود زندگی می کند و خط فکری خاصی را همیشه دنبال می کند، او رفتار هایی کاملا متفاوت نسبت به سایر مدیرانی که تا به حال دیده اید دارد...

نوشته های مشابه

سطوح مدیریت

سطوح مدیریت ، سطح بندی مدیریت در سازمان‌های مختلف یکی از بهترین تکنیک‌های افزایش بهره‌وری است. بدون شک در یک…