اینستاگرام کالج مدیریت را دنبال کنید
/ در بازاریابی / توسط

بازاریابی پورسانتی

زمان مطالعه: ۶ دقیقه

بازاریابی پورسانتی ، اگر قصد راه اندازی کسب و کار آنلاین را در زمینه محصولات دیجیتالی داشته باشید تمام مراحل آن در عرض چند روز و حتی شاید چند ساعت انجام می پذیرد. منظور از مراحلی که قرار است اتفاق بیفتد اولا ایجاد یک بستر مناسب برای بازاریابی پورسانتی و سپس انتخاب یک محصول درست از یک بازرگان یا کارآفرین و تبلیغ و ترویج محصولات از طریق پلتفرم همکاری در فروش شما و در نهایت کسب درآمد است.

شما می توانید به سادگی برای یک برنامه پورسانتی ثبت نام، یک لینک ایجاد کنید و سپس راجع محصول مورد نظر مطلبی را بگذارید یا با ارسال ایمیل به لیست ایمیلتان آن را تبلیغ و درآمد کسب کنید.

از سوی دیگر اگر بخواهید در زمینه کالاهای فیزیکی فعالیت کنید، برای اینکه جریان فعالیت ایمن داشته باشید، باید دائما با عرضه کننده کالا و شرکت های حمل و نقل در ارتباط باشید. در حقیقت، در این نوع کار، تاخیرهای زیادی پیش خواهد آمد اگر بخوایید در زمینه محصولات فیزیکی کار کنید برای شروع شاید چند روز، چند هفته یا چند ماه طول بکشد.

بازاریابی پورسانتی چیست؟

بازراریابی پورسانتی یک فعالیت بازاریابی است که در آن صاحبان مشاغل به بازاریابان یا افرادی که با استفاده از تلاش ها و روش های بازاریابی پورسانتی کالای آن ها را معرفی و برای از این طریق جلب مشتری و بازدید کننده یا مشتری می فرستند، پاداش می دهند.

اساسا شما به عنوان یک بازاریاب هستید که وقتی به یک کسب و کاری کمک کردید تا محصولات و خدماتش را تبلیغ کند، پاداش خواهید گرفت. بازاریابی وابسته احتمالا یکی از سریع ترین و ارزان ترین (و نه ساده ترین) راه برای شروع کسب درآمد آنلاین است. شما فقط یک خریدار و یک فروشنده را پیوند به یکدیگر داده و به آن ها نگاه کرده و پورسانت خود را دریافت می کنید.

چرا از بازاریابی پورسانتی استفاده کنیم؟

به راحتی به تعداد زیادی از مخاطبان و مشتریان بالقوه دسترسی پیدا می‌کنیم.
ریسک پایینی دارد: حتی اگر با استفاده از این روش به نتیجه‌ی خیلی شگفت آوری هم نرسیم، هزینه‌ی زیادی را از دست نداده ایم
دراین موارد بسیاری از ناشران و مدیران وب سایت ها به جای از نو شروع کردن، ترجیح می‌دهند که در پروژه‌های موجود با شما همکاری کنند.
بازاریابی پورسانتی یک روش عالی برای کسب درآمد برای بازاریابان است. چرا که آن‌ها می‌توانند علاوه بر شغل ثابت خود، در وقت های آزاد خود نیز درآمد کسب کنند. معمولا بازاریابان شبکه ارتباطی قوی ای دارند و می‌توانند با برقراری ارتباط یک فروش را رقم بزنند. این دقیقا همان اتفاقی است که در بازاریابی پورسانتی رخ می‌دهد.

طرح های مختلف پورسانتی برای کسب درآمد وجود دارد. برای مثال یک روش، حقوق ثابت با پورسانت و روش دیگر پورسانت کامل است. در روش حقوق ثابت، شما یک حداقل حقوقی را در هر ماه دریافت خواهید کرد (مستقل از این که فروشی داشته باشید یا خیر). برعکس در روش پورسانت کامل، تمامی درآمد شما از پورسانت فروش هایی است که انجام می‌دهید.

انتخاب بین چند طرح بازاریابی پورسانتی، یکی از چالش های اصلی بازاریابان است. آن ها می‌خواهند بدانند که همکاری با چه مجموعه ای بیش ترین درآمد را برایشان خواهد داشت. برای این منظور، ما یک اکسل رایگان تهیه کرده ایم که می‌توانید اعداد مربوط به طرح های مختلف را در آن وارد کنید. سپس این اکسل به صورت خودکار درآمد شما را در هر طرح محاسبه می‌کند. با این کار می‌توانید بفهمید که کدام طرح بازاریابی پورسانتی، بیشترین درآمد را برای شما خواهد داشت.

بازاریابی پورسانتی چطور عمل می کند؟

هنگامی که شما به یک برنامه بازاریابی پورسانتی می پیوندید و محصولاتی را که می خواهید بفروشید انتخاب می کنید، فروشنده برای شما یک کد معرف منحصر به فرد رو تعریف کرده که شما از طریق آن مراجعان سایی خود را به سایت هدف لینک می کنید. خیلی از برنامه های کلیکی یا پورسانتی خودشان لینک های متنی از پیش تعیین شده یا بنرهایی را آماده کرده اند که شما فقط باید آن کد ها را کپی کنید و در سایت خود برای ارایه به بازدیدکنندگان قرار دهید. وقتی بازدید کنندگان علاقه مند روی لینک قرار داده شده در در صفحه شما کلیک کنند، به سمت سایت اصلی محصول راهنمایی می شوند، و اگر آن محصول را خریداری کنند یا در خواست خدمات بدهند، شما به عنوان یک ارجاع دهنده، کمیسیون دریافت خواهید کرد.

همیشه به این صورت نیست که اگر محصولی را فروختید کمیسیون دریافت می کنید. برنامه های پورسانتی شکل های متفاوتی دارد و نحوه پرداخت های آن ها نیز متفاوت است:

به ازای هر فروش پرداخت صورت می گیرد: در این برنامه یک فروشنده زمانی به شما درصدی از فروش را پرداخت می کند که فروش به صورت کامل انجام شده باشد.

به ازای هر کلیک پرداخت صورت می گیرد: در این برنامه شما پول را بر اساس تعداد بازدید کنندگانی که از سایت خودتان به سمت سایت فروشنده هدایت و راهنمایی کردید (با کلیک بازدیدکنندگان بر تبلیغ فروشنده در صفحه شما)، دریافت خواهید کرد.

پرداخت به ازای هدایت یا راهنمایی: زمانی که بازدید کننده های ارجاع داده شده از سایت شما، اطلاعات خود را در سایت مقصد با تکمیل یک فرم تماس ساده در اختیار فروشنده قرار می دهند، پرداخت به شما صورت می گیرد.

 

بازاریابی پورسانتی

بازاریابی پورسانتی – کالج مدیریت

اصطلاحات بازاریابی پورسانتی

Afillate: وب سایت تبلیغ کنننده که لینک واسطه خرید مشتری را در سایت خود قرار داده افیلیت گویند و صاحب آن پورسانت فروش را دریافت می‌کند.

Afiilate marketplace: وب سایت‌هایی که نوعی پایگاه اطلاعاتی برای برنامه‌های پورسانتی هستند.

Afillate link: لینک ویژ ه ای مشتری را از سایت پورسانت گیرنده به سایت فروشنده اصلی وصل می‌کند.

Afillate ID: کد ویژه سایت پورسانت گیرنده است. و عامل تشخیص سایت پورسانت گیرنده از یکدیگر می‌شود که توسط شرکت فروشنده به هر یک تخصیص داده شده.

Payment mode: روش‌های تسویه حساب با پورسانت گیرنده است.

Afillate manager/opm: فردی که در سازمان پورسانت دهنده، به عنوان مسئول هدایت و کنترل پرداخت پورسانت و رفع مشکلات پورسانت گیرندگان است.

برای بازاریابی پورسانتی قوانین موجود است و به هیچ وجه کلاهبرداری و غیرقانونی نیست زیرا به دنبال جذب مشتری برای فروش محصولات یک شرکت است.

چرا یک بازاریاب پورسانتی باشیم؟

بازاریابی پورسانتی یا معرف یکی از مدل هاییست که رشد سریع داشته و از بهترین تکنیک های بازاریابی اینترنتی محسوب می گردد. برخی از دلیل آن را در اینجا برای شما توضیح می دهم:

مقرون به صرفه : بازاریابی در اینترنت مقرون به صرفه است و لازم نیست شما هزینه ای برای تولید بدهید. این کار توسط فروشنده انجام می شود. همچنین شما نیازی به محل کسب و کار فیزیکی یا استخدام کارکنان ندارید.

بازار جهانی: بازاریابی آنلاین به شما این امکان را می دهد تا به آسانی به مردم سراسر دنیا دسترسی پیدا کنید.

بدون هزینه: شما نیازی به پرداخت هیچ چیز برای پیوستن به برنامه های بازاریابی پورسانتی یا معرف ندارید.

بدون انبار و بدون حمل و نقل: شما لازم نیست در مورد ذخیره سازی، بسته بندی و یا حمل و نقل محصول نگران باشید. همه آن ها توسط فروشنده مورد توجه قرار گرفته اند.

پشتیبانی از مشتری: شما نیازی به ارائه پشتیبانی به مشتری یا رسیدگی به شکایات آن ها ندارید، این موارد نیز بر عهده فروشنده است.

درآمد منفعل: اگر شما یک کار معمولی انجام می دهید ممکن است ماهانه حقوق ثابت دریافت کنید، اما در بازاریابی پورسانتی، البته بسته به قدرت شما در بازاریابی، حتی زمانی که جلوی کامپیوتر خود ننشسته اید نیز می توانید کسب درآمد کنید.

در خانه کار کنید: اگر شما پول به اندازه کافی کسب کنید دیگر نگران نخواهید بود که هر روز برای یه ساعت مشخصی و سر ساعت برای کار بروید. شما می توانید به راحتی در خانه خودتان کار کنید.

ادمین

حدود 6 سالی هست که در زمینه آموزش رشته مدیریت به صورت تخصصی فعالیت می کند و علاقه زیادی به کسب تجربه در زمینه بازاریابی اینترنتی و تجارت الکترونیک دارد، یک کارآفرین خستگی ناپذیر است و با انرژی حیرت انگیزی تمام قسمت های کالج مدیریت را توسعه می دهد، به سبک حرفه ای و انحصاری خود زندگی می کند و خط فکری خاصی را همیشه دنبال می کند، او رفتار هایی کاملا متفاوت نسبت به سایر مدیرانی که تا به حال دیده اید دارد...

نوشته های مشابه

تکنیک بازاریابی

تکنیک بازاریابی ، به طور عجیبی با تغییرات تکنولوژی گره خورده است. به طوری که بازاریابی دیجیتالی  در مدت کوتاهی،…