اینستاگرام کالج مدیریت را دنبال کنید
/ در طراحی سایت / توسط
آخرین زمان ویرایش:

صفحه ۴۰۴

زمان مطالعه: ۴ دقیقه

صفحه ۴۰۴ چه کاری انجام می دهد؟

صفحه ۴۰۴ ، هنگامیکه درخواستی به سرور ارسال می شود ، سرور پاسخی به آن درخواست می فرستد ، پاسخ ۴۰۴ در صورتی که کاربر آدرس خاصی را در نوار آدرس مرورگر خود تایپ کند، ولی صفحه ای معادل آن وجود نداشته باشد ایجاد میشود. خطای ۴۰۴ مشخص کننده این است که صفحه مورد نظر بر روی سایت وجود ندارد و روباتهای موتورهای جستجو متوجه می شوند که این صفحه دیگر وجود ندارد و آن را از لیست خود خارج می کنند. کدهای ارسالی سرور به درخواست های اصطلاحا HTTP response codes گفته میشود این کد ها از عدد ۱۰۰ شروع و به ۵۹۹ ختم می شود و هر کدام یک معنا و مفهوم دارند . امکان توضیح تمام این کدها در این مقاله ممکن نیست و ما صرفا به ارور ۴۰۴ خواهیم پرداخت.

 

انواع نمایش اخطار صفحه ۴۰۴ که ممکن است با هر کدام از آن ها مواجه شوید:

  1. ۴۰۴ Error
  2. ۴۰۴ Not Found
  3. Error 404
  4. The Requested URL[URL] was not found on this server
  5. HTTP 404
  6. Error 404 Not Found
  7. ۴۰۴ File or Directory Not Found
  8. HTTP 404 Not Found
  9. ۴۰۴ Page Not Found

صفحه ۴۰۴ باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

سایت های مختلف برای صفحه ۴۰۴ خود استراتژی های مختلفی را در نظر میگیرند. برخی سایت ها سعی میکنند در صورت رخدادن ارور ۴۰۴ صفحه ای را به کاربر نشان دهند که او را بخنداند ، مثلا سایتی با تصویری این جمله را به کاربران نشان میدهد: یا ما این صفحه را خراب کرده ایم و یا شما بلد نیستید تایپ کنید .

 

امنیت سایت و صفحه ۴۰۴

شاید بسیاری از کاربران و حتی طراحان وب به صفحه ۴۰۴ مانند سایر صفحات سایت نگاه کنند. ولی این صفحه میتواند نقش امنیتی مهمی در سایت بازی کند. در واقع متخصصان امنیت سایت تعداد درخواست های منجر شده به احضار صفحه ۴۰۴ توسط یک IP را برای بررسی احتمال هک شدن سایت بررسی می کنند. اگر بخواهیم این موضوع را به زبانی ساده توضیح دهیم میتوانیم بگوییم: اگر یک IP خاص در مدت زمان کمی تعداد زیادی درخواست به سرور شما بفرستد که منجر به بروز کد ۴۰۴ شوند، احتمال اینکه این IP توسط شخص یا بد افزار قصد هک کردن سایت شما را داشته باشد بسیار زیاد است. شما به عنوان مالک یک دامنه باید این قبیل IP ها را بلاک کنید، تا نتوانند به سایت شما دسترسی داشته باشند. پلاگین های آماده بسیاری برای این منظور در وب موجود است. که معرفی و توضیح آنها در محدوده این مقاله نیست. شما میتوانید با مراجعه به سایتی که از آن سیستم مدیریت محتوای خود را تهیه کرده اید برای ابزار های امنیتی جستجو کرده و ابزار های لازم را به سایت خود اضافه کنید.

صفحه 404

صفحه ۴۰۴ – کالج مدیریت

رفع خطای ۴۰۴

۱٫بعضی از دلایل خطای ۴۰۴ واقعا نامعلوم است، حتی ممکن است که شما آدرس صفحه حذف شده را به صفحه دیگر ریدایرکت کرده باشید اما باز این اخطار نشان داده شود. بهتر است که چندبار دکمه Refresh یا F5 را چند بار بزنید تا از اگر در کش سیستم وجود داشته باشد، از بین برود.

۲٫آدرس صفحه یا URL را بررسی کنید. ممکن است به اشتباه تایپ یا نوشته شده باشد. حتی ممکن است در لینک هایی که در سایت قرار گرفته است، آدرس به اشتباهی نوشته شده باشد.

۳٫سطح صفحات را در آدرس کم کنید. برای مثال فرض کنید که آدرس www.test.com/a/b/c.html برای دسترسی به یک صفحه سایت خود تعریف کرده اید. این آدرس کاملا طولانی است و کاربران خیلی حوصله تایپ ندارند پس بهتر است تا جایی که می توانید آدرس صفحه خود را کوتاه کنید.

۴٫کاربران وقتی آدرس دقیقی را نمی دانند، آن را در موتورها، جستجو می کنند. پس سعی کنید حتما آدرس خود با کلمات ساده ای بنویسید که در سریعا در موتورهای جستجو نشان داده شود.

۵٫از کاربران بخواهید که کش مرورگر خود را پاک کنند. چون بعضی از آدرس ها در کش قرار می گیرند و صفحات قبلی را نشان می دهند.

۶٫کاربران اگر نتوانند به هر دلیلی سایت را پیدا کنند، با مسئولین سایت تماس می گیرند. پس حتما از قبل اطلاع رسانی نمایید یا راه تماس با سایت را در مکان مناسب و قابل دید قرار دهید.

 

دلیل خطای HTTP 404 چیست ؟

از لحاظ فنی، یک خطای ۴۰۴ یک خطای سمت سرویس گیرنده است که این بدان معناست که اشتباه از شماست، زیرا شما URL را اشتباه تایپ کردید یا صفحه ای که به دنبال آن هستید، از سایت منتقل یا حذف شده و باید لینک آپدیت شده را برای دستیابی به آن صفحه وارد کنید. احتمال دیگری که وجود دارد این است که آدرس صفحه وب سایت یا خود وب سایت تغییر داده شده است، اما چنین کاری بدون هدایت آدرس قدیمی به آدرس جدید انجام شده است. هنگامی که این اتفاق می افتد، به جای آنکه به صورت خودکار به صفحه جدید هدایت شوید، یک خطا ۴۰۴ دریافت خواهید کرد.

ادمین

حدود 6 سالی هست که در زمینه آموزش رشته مدیریت به صورت تخصصی فعالیت می کند و علاقه زیادی به کسب تجربه در زمینه بازاریابی اینترنتی و تجارت الکترونیک دارد، یک کارآفرین خستگی ناپذیر است و با انرژی حیرت انگیزی تمام قسمت های کالج مدیریت را توسعه می دهد، به سبک حرفه ای و انحصاری خود زندگی می کند و خط فکری خاصی را همیشه دنبال می کند، او رفتار هایی کاملا متفاوت نسبت به سایر مدیرانی که تا به حال دیده اید دارد...

نوشته های مشابه

گرافیک وب

گرافیک وب چیست؟ گرافیک وب هرچقدر هم که از نظر کد نویسی و طراحی سایت شما در ردیف بهترین ها قرار…

ریپورتاژ آگهی

ریپورتاژ آگهی چیست ریپورتاژ آگهی ، شاید این نام برای شما آشنا باشد ولی به صورت کامل با این نوع…