/ در مقاله مدیریت / توسط
آخرین زمان ویرایش:

معماری دانش سازمانی

زمان مطالعه: ۲ دقیقه

معماری دانش سازمانی

چکیده:

مطالعه سازمان از خانواده برنامه ریزی های راهبردی است که برای ترسیم و بهبود کارائی سازمانی برپایه شالوده فناوری آن انجام می گردد . معماری اطلاعات سازمانی با تمرکز بر راه حل های سامانه ای از آنها جهت فرآیند داده های اخذ شده بر روی شالوده فناوری سازمان و تولید اطلاعات قابل بکارگیری جهت انجام فرآیندهای سازمانی بهره می گیرد . با توجه به نقش و ضرورت برپائی سامانه های مدیریت دانش و ارائه روشهای مهندسی جهت برپائی آنها ، در این مقاله مدلی هفت لایه پیشنهاد شده است . هفت لایه شالوده فناوری ، داده ها ، سامانه ها ، اطلاعات ، » مدلساز « برای آن با نام فرآیندها ، دانش و کارائی سازمانی ، چارچوب این مدل را تشکیل می دهد که با بکارگیری آن داده های اخذ شده بر روی شالوده فناوری پس از ورود به سامانه های اطلاعاتی سازمانی ، اطلاعاتی را جهت بکارگیری در فرآیندهای کاری تولید می کنند که دانش ناشی از اجرای فرآیندها ، سطحی از کارائی را برای سازمان بدست می دهد که در طراحی شرایط مطلوب با ارتقاء لایه ها می توان بعنوان هدف راهبردی در جهت ارتقاء آن اقدام کرد .

"<yoastmark

واژگان کلیدی: معماری دانش سازمانی ، معماری سازمانی ، مدیریت دانش ، مدل مرجع دانشی ، بیانیه تغییر معماری ، سیاست نامه معماری.

نویسندگان: عاطفه عفیفه لاری

می توانید مقاله بازاریابی را مطالعه کنید.

دانلود مقاله

 

بروز رسانی این مقاله در تاریخ ۱۳۹۸/۱۲/۲۷ انجام پذیرفت.

ادمین

حدود 6 سالی هست که در زمینه آموزش رشته مدیریت به صورت تخصصی فعالیت می کند و علاقه زیادی به کسب تجربه در زمینه بازاریابی اینترنتی و تجارت الکترونیک دارد، یک کارآفرین خستگی ناپذیر است و با انرژی حیرت انگیزی تمام قسمت های کالج مدیریت را توسعه می دهد، به سبک حرفه ای و انحصاری خود زندگی می کند و خط فکری خاصی را همیشه دنبال می کند، او رفتار هایی کاملا متفاوت نسبت به سایر مدیرانی که تا به حال دیده اید دارد...

نوشته های مشابه

کیفیت زندگی کاری کارکنان

کیفیت زندگی کاری کارکنان چکیده: تحقیق حاضر به بررسی وضعیت کیفیت زندگی کاری کارکنان می پردازد. روش تحقیق این پژوهش،…

مدیریت منابع انسانی

مدیریت منابع انسانی چکیده: از آنجا که امروزه نیروی انسانی کارآمد به عنوان مهمترین سرمایه هر سازمان و عامل پویایی…

نظری بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *