/ در پایان نامه / توسط
آخرین زمان ویرایش:

توصیه نامه ها

زمان مطالعه: ۴ دقیقه

نحوه درخواست توصیه نامه برای تحصیلات تکمیلی

توصیه نامه ها ، اغلب یک برنامه تحصیلات تکمیلی را ایجاد یا خراب می کنند. مهم است که با دقت فکر کنید که چه کسی را بپرسید و چگونه آن را انجام دهید.

در حالت ایده آل، شما باید به سرپرستان سابق نزدیک شوید که شما و کار شما را به خوبی می شناسند. برنامه های مختلف به انواع مختلف توصیه نامه ها نیاز دارند، اما روند درخواست آن ها مشابه است.

برای تضمین یک توصیه عالی، از جمله نکات خاص برنامه و مثال های ایمیل، این پنج مرحله را دنبال کنید.

مرحله ۱: انتخاب کنید که از چه کسی سوال شود

اولین قدم شما این است که تصمیم بگیرید چه کسی از شما می خواهد نامه ای برای شما بنویسد. در حالت ایده آل، این باید کسی باشد که شما فقط خارج از کلاس درس با او کار کرده اید – به عنوان مثال، یک استاد سابق که بر تحقیقات شما نظارت داشته است.

مهم است که از کسی که شما را به خوبی می شناسد بپرسید، حتی اگر کمتر از سایر اساتید موسسه شما شناخته شده باشد. کمیته های پذیرش تحصیلات تکمیلی می خواهند توانایی شما را در برنامه خود به خوبی نشان دهند و این درصورتی که توصیه کننده شما فقط شما را به عنوان چهره ای از جمعیت بشناسد، دشوار است.

همچنین از چه کسی باید بپرسید بستگی زیادی به نوع برنامه ای دارد که درخواست می کنید. برنامه های مختلف کیفیت های متفاوتی را در دانشجویان پذیرفته شده خود ترجیح می دهند و بنابراین انواع توصیه کنندگان را متفاوت ارزیابی می کنند. نگاهی به نکات خاص برنامه در زیر بیاندازید.

مرحله ۲: تماس بگیرید و درخواست ملاقات کنید

مرحله بعدی تماس با توصیه کننده بالقوه خود است. اگر مدتی است با آن ها صحبت نکرده اید، ایمیل خود را با یادآوری سریع شروع کنید تا حافظه آن ها را خسته کنید. دوستانه، مستقیم و مختصر باشید.

در صورت امکان، بهتر است یک جلسه برای بحث در مورد درخواست خود برنامه ریزی کنید. با این حال، اگر این عملی نیست (به عنوان مثال، اگر از موسسه زیر لیسانس خود بسیار دور شده اید)، می توانید از این مرحله صرف نظر کنید و مستقیماً به مرحله سوم بروید.

 

توصیه نامه ها

توصیه نامه ها – کالج مدیریت

 

مرحله ۳: توصیه نامه بخواهید

درخواست خود را در طول جلسه خود یا در صورت لزوم از طریق ایمیل ارسال کنید. به آن ها بگویید که از چه نوع برنامه هایی استفاده می کنید و چه مهلتی تعیین شده است. حتماً زمان زیادی را به توصیه کنندگان خود اختصاص دهید!

به جای اینکه فقط یک توصیه نامه بخواهید، به طور خاص از آن ها بپرسید که آیا آن ها می توانند توصیه قاطعی برای شما بنویسند. این به توصیه شما اجازه می دهد “بیرون” بماند – برای مثال، اگر احساس نکنند که شما را به اندازه کافی می شناسند. یک توصیه بد یا حتی ولرم، بوسه مرگ برای هر برنامه ای است، بنابراین اطمینان حاصل کنید که نامه های شما مثبت خواهد بود!

اگر می گویند نمی توانند توصیه جدی به شما بدهند، وحشت نکنید. به شما این فرصت را می دهد تا از شخص دیگری که می تواند توصیه بهتری به شما ارائه دهد، سوال کنید.

مرحله ۴: رزومه و سایر مطالب خود را به اشتراک بگذارید

شما باید رزومه یا CV خود را به همراه هر ماده دیگری که ممکن است حافظه آن ها را خسته کند یا به توصیه آن ها کمک کند، برای توصیه کنندگان خود ارسال کنید.

برای مثال، اگر در برنامه شما درخواست شده است، ممکن است بخواهید بیانیه هدف یا نمونه نوشتن خود را ارسال کنید. کمیته های پذیرش به دنبال داستانی منسجم هستند که توصیه نامه ها، بیانیه های شخصی و CV برای تعریف آن با هم کار کنند.

همچنین باید بررسی کنید که آیا مدرسه راهنمایی یا راهنمایی برای توصیه کنندگان ارائه می دهد یا خیر. بسیاری از برنامه ها می خواهند که توصیه کنندگان شما در مورد توانایی شما در خدمت به نقشی خاص که برنامه تحصیلات تکمیلی شما را برای آن آماده می کند، نظر دهند. نکات خاص برنامه را در زیر مشاهده کنید.

مرحله ۵: مهلت های پیش رو را به توصیه کنندگان خود یادآوری کنید

سرانجام، شما باید چند هفته قبل از موعد تحویل نامه ها به توصیه کنندگان خود ایمیل ارسال کرده و مهلت را به آن ها یادآوری کرده و از آن ها بپرسید که آیا می توانید مورد دیگری برای ارسال نامه برای آن ها ارسال کنید.

در صورت تأخیر در مطالب، برنامه ها اغلب کل برنامه شما را رد می کنند، بنابراین ضروری است که توصیه کنندگان نامه های خود را به موقع تحویل بگیرند. با این حال، باید به خاطر داشته باشید که نویسندگان نامه های شما احتمالاً بسیار شلوغ هستند، بنابراین یادآوری های زیادی ارسال نکنید!

نوشته های مشابه

برنامه کارشناسی ارشد یا دکترا

تفاوت های اساسی کارشناسی ارشد و دکتری: برنامه کارشناسی ارشد یا دکترا ، دو نوع متداول در مقاطع تحصیلات تکمیلی،…

مصاحبه تحصیلات تکمیلی

آماده شدن برای سوالات مصاحبه تحصیلات تکمیلی مصاحبه تحصیلات تکمیلی ، مصاحبه های مدرسه گراد آخرین مرحله از روند درخواست…