اینستاگرام کالج مدیریت را دنبال کنید
/ در پایان نامه / توسط
آخرین زمان ویرایش:

مصاحبه

زمان مطالعه: ۳ دقیقه

چگونه می توانید مصاحبه را در پایان نامه بگنجانید؟

مصاحبه ، شما با انجام مصاحبه هایی که اکنون می خواهید شامل آن ها شوید، تحقیق کیفی را برای پایان نامه خود انجام داده اید: چگونه این کار را انجام می دهید؟ این احتمال وجود دارد که این مورد هرگز برای شما توضیح داده نشود و شما نمی دانید چه انتظاری می رود. به همین دلیل است که در این مقاله ما توضیح می دهیم که چگونه می توان مصاحبه ها را در بخش بحث پایان نامه شما گنجانده و چگونه می توان آن ها را ارجاع داد.

 

مصاحبه ها را در پایان نامه خود بگنجانید

برای ارائه این عنوان در یک پایان نامه، ابتدا باید مصاحبه های خود را رونویسی کنید. برای این کار می توانید از نرم افزار رونویسی استفاده کنید. سپس می توانید مصاحبه های کتبی را به پیوست اضافه کنید. اگر مصاحبه های زیاد یا طولانی دارید که پیوست را بسیار بزرگ می کند، پیوست (پس از مشاوره با استاد راهنما) می تواند به عنوان یک سند جداگانه ارسال شود. آنچه مهم است این است که شما می توانید ثابت کنید مصاحبه ها واقعاً انجام شده است.

 

مراجعه به مصاحبه ها

هنگامی که مصاحبه ها را به پیوست اضافه کردید، می توانید در پایان نامه خود آن ها را به صورت مستقل بیان کنید. پارافرس به صورت زیر انجام می شود:

مثال: مراجعه به مصاحبه خودتان
طبق مصاحبه شونده X (پیوست ۱)، the

از مصاحبه با Y مشخص شد که… (ضمیمه ۱).

بعضی اوقات اجازه ندارید رونویسی مصاحبه را به پیوست اضافه کنید. در این صورت مراجعه به این مصاحبه امکان پذیر نیست. با توجه به قوانین APA می توان به آن چنین اشاره کرد:

مثال: اشاره به مصاحبه شما که در پیوست نیست
طبق X (ارتباطات شخصی، ۲۴ دسامبر ۲۰۱۲)

 

مصاحبه

مصاحبه – کالج مدیریت

 

به نقل از مصاحبه ها

اگر به معنای واقعی کلمه مصاحبه شونده را کپی می کنید، پس باید نقل قول کنید. اگر می دانید چگونه می توانید اطلاعات قابل استفاده را از شخص در حین مصاحبه بگیرید، یافتن نقل قول های جالب آسان تر است. به همین دلیل باید مصاحبه ها را به روشی حرفه ای انجام دهید.

 

ذکر نام مصاحبه شونده

فقط کورکورانه نام شخصی را که با او مصاحبه می کنید یادداشت نکنید، بلکه از خود دو سوال بپرسید:

۱٫ آیا مجاز به ذکر نام هستید؟ این اولین سوالی است که باید قبل از درج نام مصاحبه شونده در پایان نامه از خود بپرسید. با مشورت با مصاحبه شونده تعیین کنید که آیا نامی ذکر شده است یا خیر. در حقیقت، گاهی مصاحبه شونده چنین چیزی را نمی خواهد. این ممکن است در شرایطی باشد که شما مصاحبه کرده باشید، به عنوان مثال، یک کارمند و کارمند نمی خواهد رئیس خود بتواند پاسخ ها را بخواند زیرا این امر می تواند روابط کاری آن ها را مختل کند. موقعیت دیگری که این اتفاق می افتد، به عنوان مثال، وقتی مصاحبه شامل سوالات بسیار شخصی است.
۲٫ آیا با ذکر نام چیزی اضافه می شود؟ دومین عاملی که باید در نظر گرفت این است که آیا ذکر نام مهم است یا خیر. آیا چیزی به تحقیقات شما اضافه می کند؟ وقتی مصاحبه شونده فردی ناشناخته است که در خیابان به او مراجعه کرده اید، نام این شخص خیلی مهم نیست. اما اگر با مدیرعامل یک سازمان بزرگ مصاحبه کرده باشید، ذکر نام وی می تواند بسیار مناسب باشد. در این مورد دوم، مقدمه کوتاهی اضافه کنید تا خواننده پایان نامه بلافاصله بداند این شخص کیست.
بنابراین، اگر از مصاحبه شونده اجازه این کار را داشته باشید و اگر مربوط به تحقیق باشد، می توانید نام را ذکر کنید. اگر اجازه استفاده از نام را ندارید یا اگر نمی خواهید نام را ذکر کنید، می توانید استفاده از توصیف را انتخاب کنید. به عنوان مثال: “کارمند ۱”.

ادمین

حدود 6 سالی هست که در زمینه آموزش رشته مدیریت به صورت تخصصی فعالیت می کند و علاقه زیادی به کسب تجربه در زمینه بازاریابی اینترنتی و تجارت الکترونیک دارد، یک کارآفرین خستگی ناپذیر است و با انرژی حیرت انگیزی تمام قسمت های کالج مدیریت را توسعه می دهد، به سبک حرفه ای و انحصاری خود زندگی می کند و خط فکری خاصی را همیشه دنبال می کند، او رفتار هایی کاملا متفاوت نسبت به سایر مدیرانی که تا به حال دیده اید دارد...

نوشته های مشابه

آزمایش را طراحی کنید

راهنمای طراحی آزمایشی آزمایش را طراحی کنید ، آزمایش نوعی روش تحقیق است که در آن شما یک یا چند…

آزمون های آماری

تست های آماری: از کدام یک باید استفاده کنید؟ آزمون های آماری ، در آزمون فرضیه از آزمون های آماری…