اینستاگرام کالج مدیریت را دنبال کنید
/ در بازاریابی / توسط
آخرین زمان ویرایش:

افزایش فالوور اینستاگرام

زمان مطالعه: ۵ دقیقه

این روزها افزایش فالوور اینستاگرام به یکی از کسب و کارهای پررونق تبدیل شده است. اما واقعا چه تعداد از مدعیان این حرفه قادرند در مدت کوتاه فالوورهای اینستاگرام شما را افزایش دهند. اینستاگرام هم مثل سایر شبکه‌های اجتماعی با الگوریتم‌ها و قوانین زیادی کار می‌کند. مدیریت صفحات با کمک ربات‌های هوشمندی انجام می‌شود که برای هر دوره قوانین آن‌ها تغییر می‌کنند. بنابراین، حتی اگر در کار خود حرفه‌ای هم باشید اما اطلاعات‌تان را بروزرسانی نکنید، در کار خود چندان موفق نخواهید بود.

راه های کاربردی برای افزایش فالوور اینستاگرام

اگر می‌خواهید چند تکنیک اختصاصی برای افزایش فالوور در اینستاگرام را یاد بگیرید، پیشنهاد می‌دهیم، با ما همراه باشید:

۱ – از هشتگ های اختصاصی استفاده کنید

هشتگ‌ها در پیدا شدن صفحه‌ی شما برای کاربران تاثیر زیادی دارد. آن‌ها اغلب در اکسپلور اینستاگرام به دنبال محتوای مورد نظر خود هستند. پس یک عبارت را جستجو می‌کنند. حالا اگر هشتگ‌های شما همان عبارت‌های جستجو شده توسط کاربران باشد، تاثیر زیادی در بیشتر دیده شدن صفحه‌ی اینستاگرمی شما دارد.

اما چه هشتگ‌هایی مناسب هستند؟

شما می‌تواند تا ۳۰ هشتگ را برای هر یک از پست‌های خود استفاده کنید. این هشتگ‌ها باید متناسب با همان محصول باشد. در عین حال از کپی کردن هشتگ‌های یک پست برای سایر پست‌ها خودداری کنید. هشتگ‌ها باید عبارت‌هایی باشند که کاربران به دنبال آن می‌گردند.

۲ – هشتگ‌های خلاق استفاده کنید

هشتگ بخش زیادی از زیرنویس توضیحات را شامل می‌شود. این قسمت باید فراتر از کلمات ساده باشد. هشتگ‌ها را به گونه‌ای انتخاب کنید که بخشی از محتوا را شرح دهد. برای مثال وقتی پست مربوط به “جاروبرقی” است، باید هشتگ‌هایی مثل لوازم خانگی، جاروبرقی پرمکش، جاروبرقی پرقدرت، جاروبرقی ارزان و … را در زیر پست و یا در محتوای کپشن خود قرار دهید. این هشتگ‌ها باید خلاصه و توصیفی از محتوای زیر پست باشد.

برای هر پست باید از هشتگ‌های موضوعی و مرتبط با هم استفاده کنید. برخی از هشتگ‌ها بهتر است شامل کلمات کلیدی بلند باشد. در این صورت افراد بیشتری صفحه‌ی شما را می‌بینند. برخی از هشتگ‌های عمومی مربوط به کسب و کارتان را نیز در لابه‌لای تمامی هشتگ‌ها قرار دهید.

۳ – در نظرات کاربران شرکت کنید

برای افزایش فالوور اینستاگرام لازم است تا با کاربران وارد تعاملات گسترده شود. وقتی در صفحات فعال با کاربران وارد گفتگو می‌شوید، آن‌ها کنجکاو می‌شوند بدانند کسب و کار شما چیست. پس صفحه‌ی شما را باز می‌کنند. همین که وارد می‌شوند مجموعه‌ای از پست‌ها را می‌بینند. اگر محتواهای اورجینال و باکیفیت را منتشر کرده باشید، خیلی سریع شما را فالوو می‌کنند.

۴- راه‌های تماس را برای کاربران هموار کنید

اینستاگرام شبکه‌ای برای گفتگو است و تنها برای انتشار تبلیغات نیست. پس باید راه‌های ارتباطی را برای کاربران فراهم کنید تا بتوانند با شما تعامل داشته باشند. با ایجاد فراخوان می‌توانید کاربران را برای اشتراک محتواهای خود ترغیب کنید. برای آن‌ها جایزه و امتیاز در نظر بگیرید. این فراخوان‌ها و مسابقات تاثیر زیادی در افزایش فالوور اینستاگرام دارد.

۵ – استفاده از آدرس URL در بیو پروفایل

یکی از قابلیت‌های اینستاگرام امکان قرار دادن آدرس سایت در قسمت بیوگرافی است. در عین حال می‌توانید در وب سایت هم لینک صفحه‌ی اینستاگرام خود را قرار دهید. اگر سئوی سایت به خوبی انجام شده باشد، کاربران زیادی وارد صفحات سایت شده و از طریق آن به سمت اکانت اینستاگرام هدایت می‌شود. پس با این کار می‌توانید بین کاربران اینستاگرام و سایت پیوند برقرار کنید.

۶ – نوشتن شرح و توضیحات محتوا

اینستاگرام یکی از پلتفرم‌هایی است که تصویر و فیلم در آن نقش اصلی را بازی می‌کند. با این وجود از قسمت توضیحات متنی در زیر پست غافل نشوید. زیرا این قسمت در دیده شدن صفحه‌ی شما نقش زیادی دارد. در توضیحات از کلمات کلیدی استفاده کنید. بهتر است بخش توضیحات حداقل شامل ۲۰۰ کلمه باشد. از علامت‌ها برای جدا کردن قسمت‌های مختلف متن استفاده کنید.

الگوریتم‌های اینستاگرام بر روی توضیحات متنی حساسیت زیادی نشان می‌دهند. حتی اگر کاربران این قسمت را نخوانند، تاثیر زیادی در رشد صفحه‌ی اینستاگرامی شما دارد.

 

افزایش فالوور اینستاگرام

افزایش فالوور اینستاگرام – کالج مدیریت

۷ – از اینفلوئنسر مارکتینگ کمک بگیرید

افراد تاثیرگذار یا اینفلوئنسرها تاثیر زیادی در رونق کسب و کارهای اینستاگرامی دارند. به همین دلیل می‌توانید از طریق آن‌ها فالوورهای بیشتری را بدست بیاورید. هشدارهای ارسال را روشن کنید تا هر زمانی که مطلب جدیدی را به اشتراک می‌گذارند از آن باخبر شوید. سپس به محض پست جدید، در زیر آن نظر خود را بنویسید. همچنین با فالوورهای آن‌ها در تماس باشید.

۸ – محتواهای با بازدید کم را پنهان یا حذف کنید

اگر یک عکس برچسب زده شما و حالا نمی‌خواهید آن را در نمایه قرار دهید، می‌توانید برچسب را ویرایش و یا آن را از نمایه‌ی خود حذف کنید. همچنین اگر می‌خواهید کاربرانی که وارد صفحه‌ی اینستاگرامی می‌شوند، به صفحه‌ی شما اعتماد کنند، باید بازدید محتواها بالا باشد.

پس بهتر است محتواهایی بهتر خود را حفظ کنید. از طریق گزینه‌ی “ویرایش برچسب‌ها” (Edit Tags) می‌توانید عکس‌های مورد نظر خود را به طور کامل حذف کنید. همچنین می‌توانید با کمک گزینه‌ی Hide from Profile این پست‌ها را از نمایه پنهان کنید.

۹ – برچسب‌های عکس را قبل از نمایش محتوا در نمایه خود تأیید کنید

برای افزایش فالوور اینستاگرام باید کنترل بیشتری بر روی عکس‌های دارای برچسب داشته باشید. پس تنظیمات اینستاگرام را تغییر دهید تا عکس‌هایی که دارای برچسب هستند، قبل از نمایش تایید شوند. برای تنظیمات می‌توانید ابتدا به قسمت “Options” و سپس گزینه‌ی “Photos of You” بروید. در اینجا گزینه‌ی “Add Manually” را انتخاب کنید.

۱۰ – سبک اینستاگرام خود را توسعه دهید

این طبیعت انسانی است که وقتی وارد کاری می‌شوید و به آن عادت می‌کنید، عبور از آن مشکل باشد. اما در اینستاگرام نباید روی یک سبک و روش ایستادگی کنید. از روش‌های مختلفی استفاده کنید. نام تجاری خود را بر روی محتواهای بصری (فیلم و تصویر) قرار دهید. حتی در قسمت محتوای متنی هم نام تجاری را با هشتگ نشان دهید. پس هر بار که کاربران تصویر یا فیلمی را مشاهده کنید، از طریق لوگو و نام تجاری شما را تشخیص می‌دهد.

۱۱- به دنبال فالوورها بر اساس مکان زندگی باشید

برای اینکه فالوورهایی را که در شهر و محله‌ی شما زندگی می‌کنند، پیدا کنید، بهتر است به صفحه‌ی جستجو سپس به برگه‌ی Places بروید. در اینجا می‌توانید نام شهر و حتی محله‌ی خود را تایپی کنید. حتی می‌توانید یک رویداد در یک مکان خاص را نیز جستجو کنید. سپس تمامی کاربرانی که در همین منطقه یا شهر زندگی می‌کنند، برای شما نمایش داده می‌شود. با فالوو کردن می‌توانید آن‌ها را متوجه صفحه‌ی خود کنید.

کسب در آمد از اینستاگرام

شبکه اینستاگرام با داشتن بیش از ۲۶ میلیون اکانت فعال در ایران، به یکی از پلتفرم‌های فعال برای رونق کسب و کارها تبدیل شده است. اکنون شهرت و آوازه‌ی این شبکه بیشتر از فیسبوک شده است. به طوری که در سال ۲۰۱۴ میزان حضور برندها در اینستاگرام ۵۸ برابر فیسبوک اعلام شد. این آمار نشان می‌دهد افزایش فالوور اینستاگرام تنها به معنای ارتقاء اعداد نیست. بلکه رونق کسب و کار، افزایش فروش و بالا بردن بازدهی فعالیت اقتصادی را به همراه دارد.

ادمین

حدود 6 سالی هست که در زمینه آموزش رشته مدیریت به صورت تخصصی فعالیت می کند و علاقه زیادی به کسب تجربه در زمینه بازاریابی اینترنتی و تجارت الکترونیک دارد، یک کارآفرین خستگی ناپذیر است و با انرژی حیرت انگیزی تمام قسمت های کالج مدیریت را توسعه می دهد، به سبک حرفه ای و انحصاری خود زندگی می کند و خط فکری خاصی را همیشه دنبال می کند، او رفتار هایی کاملا متفاوت نسبت به سایر مدیرانی که تا به حال دیده اید دارد...

نوشته های مشابه

انواع تحقیق از نظر مکان و زمان اجرا

انواع تحقیق از نظر مکان و زمان اجرا ، پژوهش ها، بنابر هدف و مساله ای که دنبال می کنند…

استراتژی های حضور در بازار

استراتژی های مرحله ورود به بازار الف) استراتژی پیش گامی: - استراتژی های حضور در بازار استراتژی های حضور در…