/ در پایان نامه / توسط
آخرین زمان ویرایش:

چگونه یک تحقیق بنویسیم

زمان مطالعه: ۹ دقیقه

چگونه یک تحقیق بنویسیم ، مقاله تحقیقی بخشی از نوشتار دانشگاهی است که تحلیل، تفسیر و استدلال را بر اساس تحقیقات مستقل عمیق ارائه می دهد.

مقالات پژوهشی مشابه مقاله های دانشگاهی است، اما آن ها معمولاً وظایف طولانی تر و دقیق تری هستند که برای ارزیابی نه تنها مهارت های نوشتاری بلکه مهارت های شما در تحقیقات علمی نیز طراحی شده اند. نوشتن یک مقاله تحقیقاتی نیاز به شما دارد که دانش کافی در مورد موضوع خود را نشان دهید، با منابع مختلفی درگیر شوید و سهم اصلی در بحث داشته باشید.

این راهنمای گام به گام شما را از طریق درک تکلیف تا تصحیح پیش نویس نهایی خود، در کل مراحل نوشتن راهنمایی می کند.

۱٫ تکلیف را بفهمید- چگونه یک تحقیق بنویسیم

تکمیل یک مقاله تحقیقاتی با موفقیت به معنای انجام وظایف مشخصی است که برای شما تعیین شده است. قبل از شروع، مطمئن شوید که کاملاً صفحه وظیفه انتساب را درک کرده اید:

< آن را با دقت بخوانید، به دنبال هر چیز گیج کننده ای باشید که ممکن است لازم باشد با استاد خود روشن کنید.
< هدف انتساب، مهلت، مشخصات طول، قالب بندی و روش ارسال را مشخص کنید.
< از نقاط کلیدی یک لیست گلوله ای تهیه کنید، سپس به عقب برگردید و هنگام نوشتن موارد کامل شده را از هم جدا کنید.

محدوده زمانی و محدودیت کلمه خود را با دقت در نظر بگیرید: واقع بین باشید و زمان کافی برای تحقیق، نوشتن و ویرایش برنامه ریزی کنید.

۲٫ یک عنوان مقاله تحقیقاتی را انتخاب کنید

روش های مختلفی برای تولید ایده برای یک مقاله تحقیقاتی وجود دارد، از طوفان مغزی با قلم و کاغذ گرفته تا گفتگو با یک دانشجوی همکار یا استاد.

شما می توانید نوشتن رایگان را امتحان کنید، که شامل یک موضوع گسترده و نوشتن مداوم برای دو یا سه دقیقه است تا کاملاً هر چیزی را که می تواند جالب باشد شناسایی کنید.

همچنین می توانید از تحقیقات دیگر الهام بگیرید. بخش های بحث یا توصیه های مقالات پژوهشی اغلب شامل ایده هایی برای موضوعات خاص دیگر است که نیاز به بررسی بیشتر دارند.

هنگامی که یک موضوع موضوعی گسترده داشتید، آن را محدود کنید تا موضوعی را انتخاب کنید که مورد علاقه شما باشد، از معیارهای تعیین تکلیف شما برخوردار باشد و امکان تحقیق در آن وجود دارد. ایده های اصلی و خاص را دنبال کنید:

> مقاله ای که به ترتیب تقویم جنگ جهانی دوم دنبال می شود، به اندازه کافی اصیل یا خاص نباشد.
< مقاله ای در مورد تجربه شهروندان دانمارکی ساکن نزدیک مرز آلمان در طول جنگ جهانی دوم خاص بوده و می تواند به اندازه کافی اصیل باشد.

۳٫ انجام تحقیقات مقدماتی- چگونه یک تحقیق بنویسیم

چگونه یک تحقیق بنویسیم ، به هر بحثی که برای موضوع مهم به نظر می رسد توجه داشته باشید و سعی کنید مسئله ای را پیدا کنید که بتوانید مقاله خود را در اطراف آن متمرکز کنید. از منابع مختلفی از جمله ژورنال ها، کتاب ها و وب سایت های معتبر استفاده کنید تا اطمینان حاصل کنید که هیچ چیز جالبی را از دست نمی دهید.

نه تنها ایده هایی را که در ذهن دارید تأیید کنید، بلکه به دنبال منابعی باشید که با دیدگاه شما مغایرت داشته باشند.

. آیا به نظر می رسد مردم در منابعی که شما تحقیق می کنید از آن غافل شوند؟
. آیا بحث های داغی وجود دارد که بتوانید به آن ها بپردازید؟
. آیا برداشت منحصر به فردی از موضوع خود دارید؟
. آیا اخیراً پیشرفت هایی صورت گرفته است که بر اساس تحقیقات موجود استوار باشد؟

در این مرحله، ممکن است برای شما مفید باشد که چند سوال تحقیق را برای کمک به شما راهنمایی کنید. برای نوشتن سوالات تحقیق، جمله زیر را تمام کنید: “من می خواهم بدانم چگونه / چه / چرا …”

۴- بیانیه پایان نامه را تدوین کنید

بیانیه پایان نامه بیانیه استدلال اصلی شما است – هدف و موقعیت مقاله شما را مشخص می کند. اگر با یک سوال تحقیق شروع کرده اید، بیانیه پایان نامه باید به آن پاسخ دهد. همچنین باید نشان دهد از چه دلیل و استدلالی برای تأیید این پاسخ استفاده می کنید.

بیانیه پایان نامه باید مختصر، بحث برانگیز و منسجم باشد. این بدان معنی است که باید استدلال شما را در یک یا دو جمله خلاصه کند. ادعایی را مطرح کنید که نیاز به شواهد یا تجزیه و تحلیل بیشتر دارد و یک نکته منسجم را بیان کنید که مربوط به هر قسمت از مقاله باشد.

با انجام تحقیقات بیشتر احتمالاً بیانیه پایان نامه را اصلاح و اصلاح خواهید کرد، اما این می تواند به عنوان راهنما در طول مراحل نوشتن عمل کند. هدف هر پاراگراف باید حمایت و توسعه این ادعای محوری باشد.

۵- طرح کلی مقاله پژوهشی ایجاد کنید- چگونه یک تحقیق بنویسیم

خلاصه مقاله تحقیق اساساً لیستی از عناوین اصلی، استدلال ها و شواهدی است که می خواهید وارد کنید، به بخش هایی با عناوین تقسیم شده است تا قبل از شروع نوشتن، تقریباً بدانید که مقاله چگونه است.

رئوس مطالب ساختاری می تواند روند نوشتن را بسیار کارآمدتر کند، بنابراین ارزش دارد که برای ایجاد آن زمان اختصاص دهید.

چگونه یک تحقیق بنویسیم

چگونه یک تحقیق بنویسیم – کالج مدیریت

۶٫ اولین پیش نویس مقاله تحقیق را بنویسید

اولین پیش نویس شما کامل نخواهد بود – بعداً می توانید جلا دهید. اولویت های شما در این مرحله به شرح زیر است:

< حفظ حرکت رو به جلو – اکنون بنویسید، بعداً کامل شوید.
< توجه به سازماندهی واضح و ترتیب منطقی پاراگراف ها و جملات، که به شما در رسیدن به پیش نویس دوم کمک می کند.
< ایده های خود را تا حد ممکن واضح بیان کنید، بنابراین می دانید که وقتی به متن بازگشتید سعی داشتید چه بگویید.

نیازی به شروع نوشتن مقدمه نیست. از جایی شروع کنید که احساس طبیعی ترین حالت برای شما باشد – برخی ترجیح می دهند سخت ترین بخش ها را ابتدا تمام کنند، در حالی که دیگران تصمیم می گیرند با ساده ترین قسمت شروع کنند. اگر طرح کلی ایجاد کرده اید، هنگام کار از آن به عنوان نقشه استفاده کنید.

بخش های بزرگ متن را حذف نکنید. اگر از نوشتن خود خوشتان آمد یا آن را متناسب نمی دانید، آن را به سند دیگری منتقل کنید، اما آن را کاملاً گم نکنید – هرگز نمی دانید بعداً ممکن است مفید واقع شود.

ساختار پاراگراف
پاراگراف ها عناصر اصلی ساخت مقالات پژوهشی هستند. هر یک باید بر یک ادعا یا ایده واحد متمرکز شوند که به ایجاد استدلال یا هدف کلی مقاله کمک می کند.

با استناد به منابع
همچنین برای جلوگیری از دزدی ادبی تصادفی، پیگیری نقل قول ها در این مرحله نیز مهم است. هر بار که از یک منبع استفاده می کنید، اطمینان حاصل کنید که این اطلاعات از کجا آمده است.

۷٫ مقدمه را بنویسید

مقدمه مقاله تحقیق باید به سه سوال بپردازد: چه، چرا و چگونه؟ پس از پایان مقدمه، خواننده باید بداند مقاله در مورد چیست، چرا ارزش خواندن دارد و چگونه استدلال های خود را می سازید.

چی؟ در مورد موضوع مقاله خاص باشید، زمینه را معرفی کنید و اصطلاحات یا مفاهیم کلیدی را تعریف کنید.

چرا؟ این مهمترین، اما همچنین سخت ترین قسمت مقدمه است. سعی کنید به سوالات زیر پاسخ کوتاه دهید: چه مطالب یا بینش جدیدی ارائه می دهید؟ مقاله شما به تعریف یا پاسخ به چه موضوعات مهمی کمک می کند؟

چطور؟ برای اینکه خواننده بداند که از بقیه مقاله چه انتظاری دارد، مقدمه باید شامل یک “نقشه” از آنچه در مورد آن بحث خواهد شد، باشد و اجزای اصلی مقاله را به ترتیب زمانی ارائه دهد.

۸- یک متن جذاب را بنویسید- چگونه یک تحقیق بنویسیم

عمده ترین مشکلی که بیشتر نویسندگان با آن روبرو هستند نحوه سازماندهی اطلاعات ارائه شده در مقاله است که یکی از دلایل مفید بودن این طرح است. با این حال، به یاد داشته باشید که طرح کلی فقط یک راهنما است و هنگام نوشتن، می توانید با نظم ارائه اطلاعات و استدلال ها انعطاف پذیر باشید.

یکی از راه های ادامه مسیر استفاده از بیانیه پایان نامه و جملات موضوع است. بررسی:

< جملات موضوعی در برابر بیانیه پایان نامه ؛
< جملات موضوعی علیه یکدیگر، برای شباهت ها و ترتیب منطقی.
< و هر جمله در برابر جمله موضوع آن پاراگراف است.

از پاراگراف هایی که به نظر می رسد موارد یکسانی را پوشش می دهند، آگاه باشید. اگر دو پاراگراف در مورد موارد مشابه بحث کنند، آن ها باید از طرق مختلف به آن موضوع نزدیک شوند. هدف ایجاد انتقال های روان بین جملات، پاراگراف ها و بخش ها است.

۹٫ نتیجه گیری را بنویسید

نتیجه گیری مقاله تحقیق برای کمک به خواننده شما برای خارج شدن از بحث مقاله، به آن ها احساس نهایی بودن داده شده است.

دوره مقاله را دنبال کنید، و تأکید کنید که چگونه همه این ها برای اثبات بیانیه پایان نامه شما جمع می شود. با اطمینان از اینکه خواننده می فهمد چگونه مسائل مطرح شده در مقدمه را حل و فصل کرده اید، به مقاله اطمینان دهید.

شما همچنین می توانید در مورد عواقب کلی تر بحث بحث کنید، آنچه را که مقاله به دانشجویان آینده موضوع ارائه می دهد، مشخص کنید و هر سوالی را که بحث مقاله مطرح می کند، ارائه دهید اما نمی تواند پاسخ دهد یا نمی تواند پاسخ دهد.

۱۰٫ پیش نویس دوم

در مورد پیش نویس دوم چهار ملاحظه اصلی وجود دارد.

۱٫ ببینید چطور دید مقاله شما با اولین پیش نویس تراز می شود و مهمتر از همه اینکه مقاله شما هنوز به وظیفه پاسخ می دهد.
۲٫ فرضیه هایی را که ممکن است به توجیه (قابل توجه تر) نیاز داشته باشند، شناسایی کنید، از این رو مهمترین دیدگاه خواننده خود را در ذهن داشته باشید. اگر نمی توانید بیشتر آن ها را اثبات کنید، این موارد را حذف کنید.
۳٫ در تنظیم مجدد ایده های خود باز باشید. بررسی کنید که آیا هیچ بخشی از مکان خارج از محل است و آیا ایده های شما می تواند بهتر سازماندهی شود
۴٫ اگر دیدید که ایده های قدیمی همانطور که پیش بینی کرده اید متناسب نیستند، باید آن ها را قطع کنید یا آن ها را متراکم کنید. همچنین ممکن است دریابید که ایده های جدید و متناسب با نوشتن پیش نویس اول به ذهن شما خطور کرده است – اکنون زمان آن است که آن ها را بخشی از مقاله کنید.

۱۱٫ روند تجدید نظر- چگونه یک تحقیق بنویسیم

هدف در طی فرآیند بازنگری و تصحیح این است که اطمینان حاصل کنید تمام کارهای لازم را انجام داده اید و مقاله تا حد ممکن خوب بیان شده است.

نگرانی های جهانی
< تأیید کنید که مقاله شما تمام وظایف مشخص شده در برگه تکالیف شما را کامل می کند.
< سازماندهی منطقی و جریان پاراگراف ها را بررسی کنید.
< پاراگراف ها را در برابر بیانیه و پایان نامه بررسی کنید.

جزئیات ریز ریز
محتوای هر پاراگراف را بررسی کنید، مطمئن شوید که:

< هر جمله به حمایت از جمله موضوع کمک می کند.
< هیچ اطلاعات غیر ضروری یا بی ربطی وجود ندارد.
< تمام اصطلاحات فنی که ممکن است مخاطبان شما از آن ها مطلع نشوند مشخص شده اند.

در مرحله بعد، به ساختار جمله، اشتباهات دستوری و قالب بندی فکر کنید. بررسی کنید که به درستی از کلمات و عبارات انتقال استفاده کرده اید تا ارتباطات بین ایده های خود را نشان دهید. به دنبال اشتباه تایپی بگردید، کلمات غیرضروری را برش دهید و از جنبه هایی مانند قالب بندی عنوان و هجی ها سازگاری را بررسی کنید.

در آخر، شما باید مطمئن شوید که مقاله شما مطابق با قوانین سبک استنادی که استفاده می کنید، به درستی قالب بندی شده است. به عنوان مثال، ممکن است لازم باشد عنوان MLA را اضافه کنید یا صفحه عنوان APA را ایجاد کنید.

ویراستاران حرفه ای Scribbr می توانند با خدمات برنده جایزه Proofreading & Editing ،Clarity Check و Structure Check در روند بازنگری کمک کنند.

نوشته های مشابه

نوشتن نتایج خود در یک پایان نامه یا رساله

نوشتن نتایج خود در یک پایان نامه یا رساله ، پس از جمع آوری و تجزیه و تحلیل داده های…

نحوه انجام نمونه گیری سیستماتیک

نحوه انجام نمونه گیری سیستماتیک ، نمونه گیری سیستماتیک یک روش نمونه گیری احتمالی است که در آن محققان اعضای…