/ در پایان نامه / توسط
آخرین زمان ویرایش:

نحوه قالب بندی مقاله به سبک شیکاگو

زمان مطالعه: ۵ دقیقه

نحوه قالب بندی مقاله به سبک شیکاگو ، اطلاعات این مقاله عمدتا از سبک تورابیان گرفته شده است – نسخه ای از سبک شیکاگو که هدف آن دانشجویان و محققان است. هنگام نوشتن مقاله به سبک شیکاگو، اینها راهنمایی هایی هستند که باید دنبال کنید. به منظور سادگی، اصطلاح “شیکاگو” در اینجا استفاده شده است.

برای اعمال قالب شیکاگو:

< از یک قلم استاندارد مانند ۱۲ pt استفاده کنید. Times New Roman.
< فاصله متن را دو برابر کنید.
< از حاشیه ۱ اینچ یا بیشتر استفاده کنید.
< پاراگراف های جدید را بر اساس ½ اینچ فرورفت.
< شماره های صفحه را در بالا سمت چپ یا مرکز پایین قرار دهید.
توجه داشته باشید که هرگونه توصیه خاص در زمینه قالب بندی از استاد یا هیئت علمی شما، این دستورالعمل ها را نادیده می گیرد. اسناد الگوی تنظیم شده به سبک شیکاگو برای بارگیری در زیر موجود است. فقط موردی را با سبک استنادی که دنبال می کنید انتخاب کنید.

 

قالب بندی کلی

شیکاگو به قلم یا اندازه قلم خاصی احتیاج ندارد، اما توصیه می کند از چیزی ساده و قابل خواندن استفاده کنید (به عنوان مثال ۱۲ pt Times New Roman). از حاشیه های حداقل ۱ اینچ در همه طرف صفحه استفاده کنید.

متن اصلی باید دو فاصله داشته باشد و هر پاراگراف جدید باید با یک تورفتگی ½ اینچ شروع شود. متن باید تراز چپ باشد و “توجیه پذیر” نباشد (به این معنی که حاشیه سمت راست باید پارچه ای به نظر برسد).

شماره های صفحه را می توان در بالا سمت راست یا مرکز پایین صفحه قرار داد – یکی یا دیگری، نه هر دو.

 

صفحه عنوان

صفحه عنوان به سبک شیکاگو مورد نیاز نیست – اغلب کافی است فقط عنوان خود را در بالای صفحه اول وارد کنید – اما اگر از شما خواسته شود یک عنوان را وارد کنید، Turabian دستورالعمل هایی برای نحوه ارائه آن ارائه می دهد.

تمام متن های موجود در صفحه عنوان باید تراز وسط قرار داشته و دو فاصله داشته باشند و با همان قلم باقی متن شما نوشته شوند. عنوان باید در حدود ⅓ از پایین صفحه، با حروف بزرگ و با حروف بزرگ نشان داده شود.

اگر زیرنویس داشته باشید، عنوان اصلی با دو نقطه پایان می یابد و زیرنویس در خط زیر ظاهر می شود، همچنین به صورت پررنگ و همان اندازه عنوان اصلی.

در حدود ⅔ پایین صفحه، هر اطلاعاتی که مدرس شما از شما می خواهد اضافه کنید – نام خود، کد دانشجو، نام و کد دوره، تاریخ و غیره. هر اطلاعات جدید در یک خط جدید ظاهر می شود.

صفحه عنوان نباید شماره صفحه داشته باشد، اما باید در تعداد صفحه گنجانده شود – به عبارت دیگر، شماره گذاری صفحه از صفحه ۲ شروع می شود.

نحوه قالب بندی مقاله به سبک شیکاگو

نحوه قالب بندی مقاله به سبک شیکاگو – کالج مدیریت

عناوین -نحوه قالب بندی مقاله به سبک شیکاگو

اگر از سطوح مختلف عنوان (مثلاً از فصل ها، بخش ها، زیرعنوان ها) استفاده می کنید، اطمینان حاصل کنید که ارائه شما به روشنی عنوان هر کدام را عنوان می کند.

همه عناوین یک سطح باید به همان صورت ارائه شوند و عناوین سطح بالاتر باید بیشتر از متن برجسته باشند. به عنوان مثال، شما می توانید از یک قلم بزرگتر برای عناوین فصل، پررنگ برای عناوین بخش ها، و کج برای عنوان های زیر استفاده کنید:

نقل قول ها را مسدود کنید

نقل های منثور از پنج سطر یا بیشتر (یا بیش از ۱۰۰ کلمه)، و همچنین نقل قول های شعر از دو یا چند سطر، به عنوان نقل قول های بلوکی ارائه می شوند.

نقل قول های بلوکی از علامت نقل قول استفاده نمی کنند. در عوض، یک خط خالی آن ها را از متن اطراف در هر دو طرف جدا می کند و با یک اینچ اضافی بریده می شوند. برخلاف بقیه متن، فاصله آن ها دو برابر نیست.

اعداد و کلمات اختصاری

شیکاگو توصیه می کند برای اعداد کمتر از ۱۰۰ از کلمات استفاده کنید، نه از عدد. به عنوان مثال، شما “نود و پنج” می نویسید، نه “۹۵”. اما هنگامی که شما به یک اندازه گیری خاص اشاره می کنید (به عنوان مثال “۱۵ سانتی متر”) و هنگام استفاده از اعشار (مثلا “۱٫۵”) هنوز باید از اعداد استفاده شود.

کلمات اختصاری اولین باری است که شما به چیزی که برای آن مخفف است مراجعه می کنید:

اتحادیه آزادی های مدنی آمریکا (ACLU) از for

بعد از این مرحله می توانید از مخفف اختصاری به تنهایی استفاده کنید.

نه از اعداد و نه از اختصارات در ابتدای جمله استفاده نشود. یا جمله را دوباره بنویسید تا عدد یا کلمات اختصاری در جای دیگری ظاهر شود، یا عبارت یا شماره کامل را بنویسید:

> 100 نفر به نظرسنجی پاسخ دادند.
< صد نفر به نظرسنجی پاسخ دادند.
< این نظرسنجی ۱۰۰ پاسخ دریافت کرده است.

نقل قول ها و یادداشت های درون متنی

شیکاگو نه برای یک سبک بلکه برای دو سبک استناد رهنمودهایی ارائه می کند: تاریخ نویسنده و یادداشت ها و کتابشناسی.

به سبک تاریخ نویسنده، نقل قول ها مستقیماً در متن داخل پرانتز قرار می گیرند. در این سبک، شما در مورد چگونگی دقیق ادغام کردن نقل قول، انعطاف پذیری دارید:

دیویس (۲۰۱۶) استدلال می کند که این تئوری “صحیح” است. محققان دیگر، با این ارزیابی مخالفت کرده اند (لی و همکاران ۲۰۱۷؛ جانسون ۲۰۱۸).

در یادداشت ها و سبک کتابشناسی، نقل قول ها در پاورقی ها یا پاورقی ها (قالب از هر جهت یکسان است) ظاهر می شوند، و خواننده با شماره های فوق متن در متن به آن ها ارجاع می شود.

شماره پاورقی و یادداشت در انتهای بند یا جمله مربوطه، پس از هر نقطه گذاری به جز یک خط تیره، نشان داده می شود.

یادداشت های یادداشت در صفحه خود درست قبل از کتابشناسی ظاهر می شوند. پاورقی ها در پایین هر صفحه ظاهر می شوند. پاورقی ها باید با یک قانون کوتاه از متن جدا شده و در همان اندازه قلم متن اصلی یا کوچکتر ارائه شوند. عملکرد پاورقی Word به طور خودکار پاورقی هایی از این دست را ایجاد می کند.

 

کتابشناسی یا فهرست مرجع

در انتهای مقاله خود، به احتمال زیاد یک کتابشناسی (برای یادداشت ها و سبک کتابشناسی) یا یک لیست مرجع (برای تاریخ نویسنده) درج خواهید کرد.

کتابخانه ها و لیست های مرجع دو فضا نیستند، اما یک خط خالی بین مدخل ها می گذارد. اگر ورودی به خط دوم کشیده شود، باید بر روی همه موارد به جز خط اول ورودی، یک فرورفتگی اینچ استفاده شود.

اگر مجبورید کتابشناسی حاشیه نویسی به سبک شیکاگو ایجاد کنید، از همان قالب کتابشناسی عادی پیروی کنید، اما حاشیه نویسی ها را در هر منبع منبع قرار دهید و فاصله بگیرید.

نوشته های مشابه

استدلال استقرایی در مقابل قیاسی

استدلال استقرایی در مقابل قیاسی ، تفاوت اصلی بین استدلال استقرایی و استنتاجی این است که استدلال استقرایی توسعه نظریه…

ارتباط موضوع پایان نامه شما

ارتباط موضوع پایان نامه شما ، مهم است که موضوع پایان نامه شما مرتبط باشد. مرتبط بودن به این معنی…