اینستاگرام کالج مدیریت را دنبال کنید
/ در پایان نامه / توسط
آخرین زمان ویرایش:

مصاحبه تحصیلات تکمیلی

زمان مطالعه: ۷ دقیقه

آماده شدن برای سوالات مصاحبه تحصیلات تکمیلی

مصاحبه تحصیلات تکمیلی ، مصاحبه های مدرسه گراد آخرین مرحله از روند درخواست است، بنابراین به خاطر موفقیت در این مرحله به شما تبریک می گویم! رسیدن به این مرحله موفقیت بزرگی است – مدارس تحصیلات تکمیلی فقط با آن دسته از متقاضیانی که به طور جدی فکر می کنند آن ها را پذیرفته اند، مصاحبه می کنند.

مدارس Grad برای ارزیابی “تناسب” شما با برنامه و هیئت علمی و همچنین مهارت های بین فردی شما مصاحبه می کنند. در بسیاری از موارد، ممکن است آن ها سعی کنند شما را با یک سرپرست مطابقت دهند.

قبل از مصاحبه، شما باید با انجام تحقیقات خود و تأمل در مورد نحوه پاسخ دادن به این سوالات معمول، آماده شوید.

 

چگونه خود را برای مصاحبه آماده کنیم

ابتدا وب سایت برنامه مورد نظر خود را بخوانید. آن ها معمولاً در مورد جایگاه شغلی، برنامه درسی و انتظارات دانشجویان تحصیلات تکمیلی اطلاعاتی خواهند داشت.

در صورت امکان، در مورد تجربیات مصاحبه با دانشجویان قبلی صحبت کنید. اگرچه هیچ دو تجربه مصاحبه دقیقاً یکسان نیستند، اما ممکن است نکات ارزشمندی را برای آماده سازی به شما ارائه دهند.

شما باید پاسخ ها را برای سوال های بسیار رایج آماده کنید. نیازی نیست که پاسخ های خود را بخاطر بسپارید – نمی خواهید به نظر خط بزنید، اما باید احساسی از آنچه می گویید داشته باشید.

قبل از پاسخ دادن به سوالی، نگران نباشید که چند ثانیه وقت بگذارید تا افکار خود را جمع کنید. به یاد داشته باشید، ماده و کیفیت پاسخ شما بسیار مهمتر از مقدار کلمات است.

مصاحبه تحصیلات تکمیلی

مصاحبه تحصیلات تکمیلی -کالج مدیریت

سوالاتی درباره سابقه شما- مصاحبه تحصیلات تکمیلی

مصاحبه کنندگان می خواهند بدانند که تجربیات قبلی شما در این برنامه چگونه به شما خدمت می کنند و اطمینان حاصل می کنند که مهارت و دانش مربوطه را برای موفقیت دارید.

چه چیزی به این برنامه می آورید / چرا باید شما را پذیرش کنیم؟
این یکی از مهمترین سوالاتی است که از شما خواسته می شود به آن پاسخ دهید. روی مهارت ها و زمینه ای که به طور منحصر به فرد در برنامه خواهید آورد تمرکز کنید. با حکایات خاصی آماده شوید که توانایی های شما را نشان می دهد.

همچنین باید پاسخ خود را متناسب با نوع برنامه ای که در آن استفاده می کنید تنظیم کنید:

. اگر متقاضی یک دوره کارشناسی ارشد یا دکترا مبتنی بر تحقیق هستید، می خواهید به ویژه بر زمینه علمی و پژوهشی خود تمرکز کنید.
. اگر متقاضی تحصیل در دانشکده پزشکی هستید، سابقه تحصیلی شما مهم است، اما انگیزه شخصی شما نیز مهم است.
. مدارس بازرگانی می خواهند در مورد چگونگی تجربه حرفه ای شما را برای مدیریت دیگران در یک فضای کسب و کار به سرعت در حال تغییر و به طور فزاینده جهانی آماده کنند.

درباره تحقیقاتی که به اتمام رسانده اید یا در آن سهیم بوده اید، به ما بگویید
از آنجا که ارزیابی پتانسیل آینده به عنوان یک محقق برای برنامه های تحصیلات تکمیلی دشوار است، آن ها به ویژه در زمینه ای که قبلاً دارید علاقه مند می شوند. در رزومه های اغلب اوقات مشخص نمی شود که کسی دقیقاً به عنوان دستیار تحقیق چه کاری انجام داده است، بنابراین باید آماده بحث و گفتگو درباره کار خود و آنچه آموخته اید.

سوالات خاص در مورد کلاس هایی که گذرانده اید یا مهارت هایی که دارید
این بستگی به برنامه ای دارد که شما از آن استفاده می کنید. برنامه های پزشکی ممکن است در مورد نمرات ضعیفی که در دروس علوم یا ریاضیات دریافت کرده اید یا در مورد تجارب شخصی خود در سایه پزشکان، سوال کنند.

مدارس بازرگانی ممکن است بخواهند شما در مورد هر تجربه مدیریتی که داشته اید – خصوصاً تجربیاتی که می توانید موانع را پشت سر بگذارید یا یک تعامل بین فردی دشوار – را بیان کنید.

 

سوالاتی در مورد علایق و انگیزه های شما -مصاحبه تحصیلات تکمیلی

از شما سوالاتی می شود که برای ارزیابی دانش شما از برنامه و میزان مناسب بودن آن با علایق تحصیلی یا شغلی شما طراحی شده است.

چه چیزی شما را در این برنامه مورد توجه قرار می دهد؟
این احتمالاً متداول ترین سوالی است که از شما پرسیده می شود، بنابراین باید مطمئن باشید که پاسخ خود را پایین آورده اید.

از پاسخ هایی مانند “چون برنامه خوبی هستید” یا “من می خواهم در یک مدرسه معتبر شرکت کنم” دوری کنید. در حالی که اعتبار و منزلت اهمیت دارد، برنامه های تحصیلات تکمیلی می خواهند بیشتر در مورد اینکه چرا فکر می کنید برای برنامه خاص آن ها مناسب هستید، بیشتر بشنوند.

اگر این برنامه تخصص خاصی دارد که شما را علاقه مند می کند – بگویید دانشکده پزشکی که به ویژه با تحقیقات خود در مورد آلزایمر بسیار مشهور است یا یک دانشکده تجاری که برنامه بازاریابی آن درجه یک است، حتماً آن را مطرح کنید. این به مصاحبه کنندگان نشان می دهد که شما علاقه واقعی به برنامه آن ها دارید.

از اساتیدی که مخصوصاً علاقه مند به کار با آن ها هستید و یا منابعی که ممکن است مدرسه به آن ها دسترسی ویژه داشته باشد، نام ببرید. شاید آن ها یک برنامه کارآموزی را در منطقه ای که شما به آن علاقه دارید و یا در یک صنعت خاص ارتباط قوی دارند، اجرا کنند.

علاقه مند به تحقیق درباره چه موضوعاتی هستید؟
دانشکده های تحصیلات تکمیلی می دانند آنچه که شما در پایان تحقیق خواهید کرد هنوز سنگ تمام گذاشته نشده است، مخصوصاً اگر متقاضی برنامه دکترا هستید. با این حال، آن ها دوست دارند ببینند که شما در مورد آنچه می خواهید انجام دهید ایده دارید، بیشتر به عنوان راهی برای نشان دادن جدیت خود در پیگیری تحقیق و دانش در این زمینه.

بنابراین باید چند مبحث، ترجیحاً مواردی که از نقاط قوت دانشکده مدرسه هستند، ارائه دهید تا در هنگام مصاحبه در مورد آن ها بحث کنید.

دوست دارید در برنامه ما با چه کسی کار کنید؟
بیشتر برنامه های تحصیلات تکمیلی، به ویژه برنامه های تحقیقاتی، نوعی سرپرست یا مشاور به شما اختصاص می دهند. شما باید چند ایده داشته باشید که دوست دارید در این مورد با چه کسی کار کنید. اطمینان حاصل کنید که این فقط یک شخص نیست – اعضای هیئت علمی می توانند و اغلب دانشگاه های خود را برای فرصت های دیگر ترک می کنند، بنابراین شما می خواهید چند گزینه پشتیبان تهیه کنید.

 

سوالاتی در مورد برنامه های شما پس از فارغ التحصیلی

مصاحبه کنندگان همچنین ممکن است در مورد چگونگی انطباق این برنامه با اهداف بلند مدت شما بپرسند.

بعد از فارغ التحصیلی به دنبال چه شغلی هستید؟
در پاسخ به این سوال صادق باشید اما واقع بین باشید. مهم این است که شما نباید علاقه خود را به شغلی متناسب با برنامه نشان دهید – اگر نمی خواهید وکیل شوید، در مصاحبه با یک دانشکده حقوق به این موضوع اشاره نکنید!

اگر متقاضی برنامه دکترا هستید، به احتمال زیاد از شما انتظار می رود که در آکادمیک حرفه خود را ادامه دهید، اگرچه این ممکن است بر اساس برنامه متفاوت باشد. اگر ایده کاملی از کارهایی که می خواهید انجام دهید ندارید، وحشت نکنید – این بخشی از برنامه ای است که برنامه قصد دارد انجام دهد! فقط با افکار فعلی خود پاسخ دهید.

 

چه چیزی از مصاحبه کنندگان خود بپرسید -مصاحبه تحصیلات تکمیلی

مصاحبه ها یک خیابان دو طرفه است. مصاحبه ها تقریباً همیشه از شما می پرسند اگر سوالی از آن ها دارید – مطمئن شوید که سوالات خوبی دارید! در اینجا چند نمونه از مواردی که می توانید در مورد آن ها بپرسید آورده شده است:

. فرصت های تأمین بودجه: آیا آن ها بودجه ای برای تحقیق یا پروژه هایی که می خواهید انجام دهید در دسترس است؟ چقدر قابل دسترسی است؟
. دسترسی به مشاوران: مشاوران هر چند وقت یکبار با دانشجویان خود دیدار می کنند؟ مشاوران چقدر عملی هستند؟
. دسترسی دیگر به منابع: اگر برای پروژه های خود به منابع محاسباتی نیاز داشته باشید، آیا به آن ها دسترسی خواهید داشت؟ آیا آن ها کتابخانه ای از کتاب ها یا مقالات دانشگاهی دارند که به عنوان دانشجو در دسترس شما قرار گیرد؟
. سوابق قرار دادن (در صورت عدم دسترسی آنلاین): دانش آموزان پس از اتمام این برنامه به طور معمول چگونه مکان می گیرند؟ چه نوع مشاغلی را انتخاب می کنند؟ چه مدت برای یافتن شغل تمام وقت نیاز دارند؟ آیا آن ها به طور معمول به موقعیت های تصدی پست یا چیز دیگری می روند؟

چه چیزی در مورد بحث نیست
از هرگونه سوالی که به راحتی می توان از طریق مراجعه به وب سایت برنامه به آن ها پاسخ داد، دور بمانید. افسران پذیرش می خواهند بدانند که شما حداقل کمی در مورد برنامه تحقیق کرده اید!

اگرچه ملاحظات شخصی (مانند شرایطی که قرار است امروز قرار باشد یا زندگی در شهری که مدرسه در آن واقع شده است) از اهمیت حیاتی برای انتخاب یک برنامه تحصیلات تکمیلی برخوردار است، شما معمولاً باید این سوالات را فقط از دانشجویان فعلی و سابق بپرسید، نه از اساتید یا پذیرفته شدگان افسران سعی کنید سوالات خود را با موضوع تجارب دانشگاهی یا شغلی حفظ کنید.

همچنین سوالاتی وجود دارد که مصاحبه کنندگان نباید از شما بپرسند. اگرچه به ندرت اتفاق می افتد، اما توجه داشته باشید که مجبور نیستید به سوالات نامناسب، یا حتی حتی غیرقانونی پاسخ دهید، از جمله مواردی که به وضعیت تأهل یا بارداری، سن، وضعیت معلولیت، نژاد یا جنسیت شما مربوط می شود. اگر سوالی از این دسته سال شد، باید به مصاحبه کننده اطلاع دهید که راحت جواب نمی دهید و بعداً حادثه را به یک افسر پذیرش گزارش دهید.

نوشته های مشابه

توصیه نامه ها

نحوه درخواست توصیه نامه برای تحصیلات تکمیلی توصیه نامه ها ، اغلب یک برنامه تحصیلات تکمیلی را ایجاد یا خراب…

روند تحقیق

شروع فرآیند تحقیق- روند تحقیق روند تحقیق ، هنگامی که مجبور به نوشتن یک پایان نامه یا پایان نامه هستید،…