/ در مقاله مدیریت / توسط
آخرین زمان ویرایش:

اثربخشی کیفیت برنامه ریزی استراتژیک

زمان مطالعه: ۲ دقیقه

اثربخشی کیفیت برنامه ریزی استراتژیک

چکیده:

در دنیای پویای کنونی به کارگیری اثربخش فناوری اطلاعات از الزامات موفقیت سازمان ها محسوب می شود که این امر علاوه بر تسهیل امور عملیاتی، نقشی استراتژیک در تحقق اهداف کسب و کار سازمانها دارد. هدف از این پژوهش سنجش  کیفیت فناوری اطلاعات است. این پژوهش از نوع توصیفی پیمایشی بوده. – ابزار تحقیق پرسشنامه حضوری که ۵۰۰ نفر از مدیران و کارشناسان ارتباطات رادیویی جامعه آماری را تشکیل دادند. روش نمونه گیری تصادفی ساده و از روش تحلیل رگرسیون، نرم افزار لیزرل و معادلات ساختاری جهت تجزیه و تحلیل داده ها استفاده شد. نتایج نشان داد در بررسی مجزا و بدون تعامل بر اساس تحلیل رگرسیون عوامل کیفیت خدمات سیستم های اطلاعاتی و ارزیابی محیطی تاثیر مثبتی بر متغیرهای وابسته همراستایی آن و موفقیت برنامه ریزی دارند اما در بررسی تاثیر توامان متغیرها توسط نرم افزار لیزرل تنها چهار عامل تضمین، عوامل محسوس، ارزیابی محیط داخلی و خارجی باعث افزایش هر دو عامل همراستایی استراتژیک و موفقیت برنامه ریزی اطلاعات می شود.

"<yoastmark

واژگان کلیدی: موفقیت برنامه ریزی استراتژیک فناوری، اثربخشی برنامه ریزی استراتژیک فناوری اطلاعات، ارزیابی کیفیت خدمات سیستم های اطلاعاتی، مدل معادلات ساختاری .

نویسندگان: ناصر حمیدی، امیر صفاری، آزاده فاطمی فر

می توانید مقاله بازاریابی را مطالعه کنید.

دانلود مقاله

 

بروز رسانی این مقاله در تاریخ ۱۳۹۸/۱۲/۲۶ انجام پذیرفت.

ادمین

حدود 6 سالی هست که در زمینه آموزش رشته مدیریت به صورت تخصصی فعالیت می کند و علاقه زیادی به کسب تجربه در زمینه بازاریابی اینترنتی و تجارت الکترونیک دارد، یک کارآفرین خستگی ناپذیر است و با انرژی حیرت انگیزی تمام قسمت های کالج مدیریت را توسعه می دهد، به سبک حرفه ای و انحصاری خود زندگی می کند و خط فکری خاصی را همیشه دنبال می کند، او رفتار هایی کاملا متفاوت نسبت به سایر مدیرانی که تا به حال دیده اید دارد...

نوشته های مشابه

جایگاه مد در صنعت پوشاک

جایگاه مد در صنعت پوشاک چکیده: در شرایط پیچیده و رقابتی موجود در دنیا برای بدست آوردن بازار مصرف برای…

عملکرد مالی بانک ها

عملکرد مالی بانک ها چکیده: به منظور افزایش قدرت پیش بینی سرمایه گذاران و کاهش ریسک بانک ها، شناسایی عوامل…

نظری بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *