/ در پایان نامه / توسط
آخرین زمان ویرایش:

انجام پایان نامه مدیریت صنعتی

زمان مطالعه: ۴ دقیقه

انجام پایان نامه

انجام پایان نامه مدیریت صنعتی، مدیریت  صنعتی دارای زیر شاخه ها  و گرایش هایی است. این گرایش ها شامل (تولید و عملیات ، مدیریت زنجیره تامین ، مدیریت عملکرد ، مدیریت پروژه ، مدیریت کیفیت و بهره وری ، تحقیق در عملیات ) می باشد. این گرایش ها هر کدام در حوزه های خود تحقیق انجام می دهند. در واقع هر کدام وظیفه خاصی برای پژوهش در یک حوزه خاص را دارند. رشته مدیریت بسیار متنوع است و زیرشاخه های فراوانی دارد.

فصول قابل ارائه در انجام پایان نامه مدیریت

این فصول در انجام پایان نامه مدیریت صنعتی در مقطع کارشناسی ارشد به شرح زیر است:

۱- فصل اول شامل کلیات تحقیق (در واقع همان پروپوزال) است. می توانید این مقاله فصل اول پایان نامه را چگونه بنویسیم را مطالعه کنید.

۲- فصل دوم شامل مبانی نظری تحقیق و پیشینه تحقیق داخلی و خارجی می باشد. می توانید این مقاله را مطالعه کنید. فصل دوم پایان نامه را چگونه بنویسیم.

۳- فصل سوم شامل روش تحقیق و جامعه آماری و تهیه پرسشنامه می باشد.

۴- فصل چهارم شامل تجزیه و تحلیل آماری می باشد.

۵- فصل پنجم شامل بحث و نتیجه گیری می باشد.

 

تعریف پایان نامه

طبق تعریف پایان نامه «نوشته ای است که از راه تجزیه و تحلیل منطقی و انجام پژوهش و تحقیق های علمی اقدام به پاسخگویی با سوالی علمی می کنید.» این تعریف از پایان نامه جنبه تحقیقاتی و پژوهشی پایان نامه را نشان می دهد. افراد در شروع دوره های تحصیلی با انتخاب استاد راهنما شروع به انتخاب موضوع و انجام تحقیق برای نگارش پایان نامه می کنند. هنگامی که تحقیق و پژوهش انجام گرفت و نتایج خوبی از آن به دست آمد فرد اقدام به انجام پایان نامه می کند که دارای اسلوب و ساختار خاص به خود می باشد.

بهترین گرایش ارشد مدیریت صنعتی

برای تعیین بهترین گرایش ارشد مدیریت صنعتی، لازم است که به بررسی گرایش های این رشته پرداخته شود. در این قسمت ما به بررسی دو گرایش پرطرفدار تولید و عملیات و تحقیق در عملیات پرداخته ایم. آمار و بررسی ها نشان می دهد که معمولا زیر گرایش تولید و عملیات پرطرفدراتر است.

مدیریت صنعتی گرایش تحقیق در عملیات هم به دلیل وجود درس های به روزتر و جدیدتر و عدم وجود آن ها در  چارت درسی دوره کارشناسی، امکان یادگیری بیشتر و نوشتن مقالات مختلف بیشتری را برای دانشجویان فراهم می نماید و باعث می شود که این زیر گرایش هم طرفدارهای خاص خود را داشته باشد. در دنیای امروز، کشورهای در حال توسعه باید برای رشد بیشتر و تبدیل به کشورهای پیشرفته، بیش از پیش نقش صنایع مختلف را در نظر بگیرند تا بتوانند در آینده به اهداف خود برسند. البته منظور از صنعت فقط واحدهای تولیدی کارخانه یا خدمات نیست. امروزه مفهوم صنعت خیلی گسترده تر از گذشته است و می توانیم بانکداری، پزشکی، گردشگری و … را جزئی از صنعت به حساب آوریم. دلیل شکل گیری رشته مدیریت صنعتی این است که صنایع بتوانند به حالت ایده آل خود نزدیک تر شوند.

انجام پایان نامه مدیریت صنعتی

انجام پایان نامه مدیریت صنعتی – کالج مدیریت

چه افرادی برای تحصیل در ارشد مدیریت صنعتی مناسب ترند؟

به دلیل وجود مسائل ریاضی در این رشته، افرادی برای ارشد مدیریت صنعتی، مناسب ترند که از توانایی حل مسائل کمی برخوردار باشند. همچنین از یک مدیر صنعتی انتظار می رود در سه زمینه ی فنی، صنعتی، مالی و رفتاری دارای مهارت های لازم باشد و این مساله فرق بین مدیر صنعتی و مهندس صنایع را هم مشخص می کند. به همین دلیل مهندسان صنایع بیشتر به جنبه فنی صنایع مختلف می پردازند.

نرم افزارهای کاربردی برای انجام پایان نامه مدیریت صنعتی

انجام پایان نامه مدیریت صنعتی با نرم افزار SPSS

نام یک خانواده نرم‌افزار رایانه‌ای است که برای تحلیل‌های آماری به کار می‌رود. «اس‌پی‌اس‌اس» مخفف «بسته آماری برای علوم اجتماعی» است. «اس پی اس اس» از جمله نرم‌افزارهایی است که برای تحلیل‌های آماری در رشته مدیرت، به صورت بسیار گسترده‌ای استفاده می‌شود.

انجام پایان نامه مدیریت صنعتی با نرم افزار LISEREL:

لیزرل یک محصول نرم افزاری است که به منظور برآورد و آزمون مدلهای معادلات ساختاری طراحی و از سوی “شرکت بین المللی نرم افزار علمی” به بازار عرضه شده است. این نرم افزار با استفاده از همبستگی و کوواریانس اندازه گیری شده، می‌تواند مقادیر بارهای عاملی، واریانسها و خطاهای متغیرهای مکنون را برآورد یا استنباط کند و از آن می‌توان برای اجرای تحلیل عاملی اکتشافی، تحلیل عاملی مرتبه دوم، تحلیل عاملی تاییدی و همچنین تحلیل مسیر (مدل یابی علت و معلولی با متغیرهای مکنون) استفاده کرد.

انجام پایان نامه مدیریت صنعتی با نرم افزار AMOS :

این نرم افزار را می توان یکی از موفق ترین نرم افزارهای کامپیوتری دانست که به طور خاص برای مدل سازی معادله ساختاری طراحی شده اند. نرم افزار آموس (ایموسAmos ) نرم افزاری برای مدل سازی معادلات ساختاری  است که مدل سازی معادله ساختاری را به شیوه ای ترسیمی ارائه می دهد، به نحوی که می توان به سرعت مدل ها را تعریف کرد، محاسبات را انجام داد و در صورت نیاز آن ها را به سادگی اصلاح کرد.

ادمین

حدود 6 سالی هست که در زمینه آموزش رشته مدیریت به صورت تخصصی فعالیت می کند و علاقه زیادی به کسب تجربه در زمینه بازاریابی اینترنتی و تجارت الکترونیک دارد، یک کارآفرین خستگی ناپذیر است و با انرژی حیرت انگیزی تمام قسمت های کالج مدیریت را توسعه می دهد، به سبک حرفه ای و انحصاری خود زندگی می کند و خط فکری خاصی را همیشه دنبال می کند، او رفتار هایی کاملا متفاوت نسبت به سایر مدیرانی که تا به حال دیده اید دارد...

نوشته های مشابه

کسب و کار کوچک

کسب و کار کوچک چیست؟ به منظور تحلیل آمارى و با قاعده در خصوص کسب و کار کوچک ، باید…

فصل سوم پایان نامه را چگونه بنویسیم

فصل سوم پایان نامه شامل چه بخش هایی می شود؟ مقدمه همانند تمامی فصول، فصل سوم پایان نامه ، فصل…