اینستاگرام کالج مدیریت را دنبال کنید
/ در پایان نامه / توسط
آخرین زمان ویرایش:

انجام مقاله isi چگونه است؟

زمان مطالعه: ۳ دقیقه

مقاله چیست؟

قبل از اینکه بگوییم انجام مقاله isi چگونه است؟ بهتر است تعریف را از انجام مقاله آغاز کنیم. یک متن ده الی پانزده صفحه ای که امان از دانشجوها بریده است. آیا واقعا نمی توان مقاله isi نوشت؟ آیا انقدر پیش شرط دارد که دانشجو باید بی خیال شود؟ و هزاران سوال بی جواب دیگر که ذهن دانشجوی ارشد و دکتری مدیریت را به خود جلب می کند. بزارید  به زبان بسیار ساده بگوییم مقاله چیست؟

مقاله خلاصه ترین حالت یک طرح پژوهشی است که قبلا انجام شده است و حال می خواهیم بقیه را باخبر کنیم که چکار کرده ایم

تعریف بسیار ساده

 

بهتر است واقع بین باشیم، خودمان را گول نزنیم. وقتی یک مقاله isi را باز می کنیم با خیلی از صفحاتش آشنایی نداریم و این مارا می رنجاند. درست است دارید به مهارت فکر می کنید که من مهارت نوشتن مقاله isi را ندارم. آیا این مهارت اکتسابی است؟ بله این مهارت بدست می آید و شما نیز می توانید آنرا یاد بگیرید. حال بهتر است این مهارت ها را که در انجام مقاله نیازمند یادگیری هستیم، بشناسیم. ما در انجام مقاله isi به چندین مهارت نیازمندیم که عبارتند از:

۱ روش تحقیق و آشنایی با انواع تحقیق

۲ حداقل یادگیری یک نرم افزار تحلیل داده کمی یا کیفی

۳ شناخت سابمیت کردن مقاله در مجلات و مراحل آن

۴ زبان انگلیسی برای استفاده در ادبیات تحقیق مقاله

۵ شناخت نوع مجلات اصلی از فیک و جعلی

 

حال بعد از شناخت ۵ مورد بالا چه کنیم؟ بهتر است توضیحاتی در این پنج مورد اشاره کنیم. پس بهتره با ما همراه باشید، هنوز خیلی کار داریم که باید برای نگارش مقاله isi انجام بدهیم.

روش تحقیق چیست؟

نمی خواهیم وارد کلمات عجیب و غریب و تعریف های غیرکاربردی بشویم. به زبان بسیار ساده روش تحقیق، روشی که شما برای تحقیق خود انتخاب می کنید را باید بدانید. کمی پیچیده شد؟ حق دارید. بهتر است یک سری متدهای تحقیق را بدانیم. مثلا: روش توصیفی چیست؟ چه فرقی با توصیفی پیمایشی دارد؟ اصلا نوع مطالعه ما چیست؟ اکتشافی با کاربردی زمین تا آسمان با هم متفاوت است. من به شخصه به عنوان نویسنده مقاله ترجیح می دهم وارد این مباحث نشوم چون آبی از این جملات گرم نمی شود. پس در حد دانستن همین که بدانید نوع روش تحقیق مقاله شما چیست کفایت می کند و ما نمی خواهیم چیزی را به اثبات برسانیم.

روش تحقیق انجام مقاله isi

روش تحقیق انجام مقاله isi – کالج مدیریت

نرم افزارهای تحلیل داده کیفی و کمی در انجام مقاله isi

وقتی صحبت از نرم افزارهای پیچیده تحلیل آماری یا داده می شود، دانشجویان ارشد و دکتری مدیریت بی رغبت هستند. و اولین سوال بدرد کجا می خورد؟ چرا یاد بگیریم؟ حال بهتر است با هم کمی در مورد آن با هم صحبت کنیم. هر تحقیقی چه انجام مقاله، انجام پایان نامه بدنبال هدف و پاسخگویی به فرضیات تحقیق و سوالات است. خب به منظور پاسخگویی صحیح نیازمند یادگیری نرم افزار هستیم. حداقل ترین کار این است که بتوانید نتایج خروجی داده ها را به عنوان یک محقق تفسیر کنید. چرا که اینکار می تواند دانش نگارش مقاله شما را بالا ببرد. نرم افزار spss به عنوان یکی از معروف ترین نرم افزار تحلیل داده است.

نرم افزارهای تحلیل داده کیفی و کمی در انجام مقاله isi

نرم افزارهای تحلیل داده کیفی و کمی در انجام مقاله isi – کالج مدیریت

سابمیت کردن مجلات isi

نوع مجله و انتخاب آن به عنوان مجله ای که برای انجام مقاله در نظرگرفته اید بسیار کمک کننده است. باید مقالات مشابه را به درستی بخوانید. این کار کمک می کند که در فیلد کاری خود مجلات را به درستی انتخاب کنید. باید بتوانید ساختار هر مجله را به درستی در مقاله خود پیاده کنید.

نوشته های مشابه

مهندسی اجتماعی

 مهندسی اجتماعی مهندسی اجتماعی اصطلاحی است که اولین­‌بار در حوزه علوم اجتماعی ظاهر شد و به نوعی مداخله مستقیم دانشمندان…

بازاریابی مجاورتی

بازاریابی مجاورتی چیست؟ بازاریابی مجاورتی مفهوم جدیدی نیست. تبلیغات محلی و درون مغازه ها برای دهه ها باعث ایجاد مانع…