/ در پایان نامه / توسط
آخرین زمان ویرایش:

نتیجه گیری مقاله تحقیق

زمان مطالعه: ۵ دقیقه

نحوه نوشتن نتیجه مقاله تحقیق

نتیجه گیری مقاله تحقیق ، نتیجه گیری یک مقاله تحقیقاتی جایی است که شما ایده های خود را جمع بندی می کنید و برداشت نهایی قوی را برای خواننده ایجاد می کنید. این چندین هدف اساسی دارد:

< مسئله تحقیق مطرح شده در مقاله را مجدداً بیان کنید
< استدلال ها یا یافته های کلی خود را خلاصه کنید
< پیشنهادات اصلی مقاله خود را پیشنهاد دهید

محتوای نتیجه گیری بسته به اینکه مقاله شما نتایج تحقیقات تجربی اصلی را ارائه می دهد یا از طریق تعامل با منابع استدلال می کند، متفاوت است.

مراحل زیر به شما نشان می دهد که چگونه می توانید برای هر یک از مقاله های تحقیق نتیجه گیری موثری داشته باشید.

مرحله ۱: مشکل را دوباره بیان کنید

اولین کار نتیجه گیری شما یادآوری مشکل تحقیق در خواننده است. شما در مورد این مسئله به طور عمیق در سراسر بدن بحث کرده اید، اما اکنون هدف این است که از جزئیات بزرگنمایی کنید تا به تصویر بزرگتر برسید.

در حالی که مجدداً مشکلی را که قبلاً معرفی کرده اید دوباره بیان می کنید، باید از عبارت دادن به همان شکل که در مقدمه ظاهر شده است جلوگیری کنید. در حالت ایده آل، شما یک ایده جدید برای حل کردن مسئله پیدا می کنید از ایده های مفصل تر بحث شده در بدن.

به عنوان مثال، یک مقاله استدلالی که از اقدامات جدید برای کاهش تأثیرات زیست محیطی کشاورزی حمایت می کند، ممکن است مشکل آن را به شرح زیر بیان کند:

در همین حال، یک مقاله تجربی که به مطالعه رابطه استفاده از اینستاگرام با مسائل مربوط به تصویر بدن می پردازد، ممکن است مشکل خود را اینگونه ارائه دهد:

در حالی که اکنون نقش گاو در تغییر آب و هوا به عنوان یک دانش عمومی شناخته شده است، کشورهایی مانند هلند به طور مداوم در مواجهه با این مسئله با فوریتی که شایسته آن است، شکست می خورند.

در همین حال، یک مقاله تجربی که به مطالعه رابطه استفاده از اینستاگرام با مسائل مربوط به تصویر بدن می پردازد، ممکن است مشکل خود را اینگونه ارائه دهد:

از آنجایی که رسانه های اجتماعی به طور فزاینده ای در زندگی روزمره جوانان قرار می گیرند، درک این نکته مهم است که سیستم عامل های مختلف چگونه بر درک خود از رشد تأثیر می گذارند.

“در نتیجه …”
از شروع نتیجه گیری خود با عباراتی مانند “در نتیجه گیری” یا “برای نتیجه گیری” خودداری کنید ، زیرا این کار خیلی واضح است و نوشتن شما را پیچیده تر به نظر می رسد. محتوا و محل نتیجه گیری شما باید عملکرد آن را بدون نیاز به نشانه گذاری اضافی روشن کند.

نتیجه گیری مقاله تحقیق

نتیجه گیری مقاله تحقیق – کالج مدیریت

مرحله ۲: مقاله را جمع بندی کنید -نتیجه گیری مقاله تحقیق

با بزرگنمایی مجدد این مسئله، وقت آن است که خلاصه نحوه پرداختن به مقاله را بررسی کنیم و این رویکرد به چه نتیجه ای منجر شد.

بسته به ماهیت مقاله تحقیقاتی شما، این ممکن است به معنای بیان مجدد پایان نامه و استدلال شما، یا خلاصه کردن یافته های کلی شما باشد.

مقاله استدلالی: تز و استدلال های خود را مجدداً بیان کنید
در یک مقاله استدلالی، شما یک بیانیه پایان نامه را در مقدمه خود ارائه خواهید داد، و ادعای کلی مقاله شما را بیان می کند. در پایان، شما باید پایان نامه را مجدداً بیان کنید و نشان دهید که چگونه از طریق متن مقاله توسعه یافته است.

به طور خلاصه استدلال های اصلی مطرح شده در بدن را خلاصه کنید، و نشان دهید که چگونه هر یک از آن ها در اثبات پایان نامه شما کمک می کند. شما همچنین می توانید با ذکر تأکید بر اینکه چرا پایان نامه شما در برابر آن ها باقی مانده است، به خصوص اگر استدلال شما بحث برانگیز باشد، هرگونه استدلال را مطرح کنید.

وارد جزئیات شواهد خود نشوید و ایده های جدیدی ارائه ندهید. بر طرح کلی استدلال هایی که مطرح کرده اید تمرکز کنید.

مقاله تجربی: یافته های خود را خلاصه کنید
در یک مقاله تجربی، زمان آن است که یافته های اصلی خود را جمع بندی کنید. در اینجا به جزئیات زیادی نپردازید (نتایج و بحث های عمیق خود را قبلاً ارائه کرده اید) ، اما پاسخ سوالات تحقیقاتی را که بررسی کرده اید به روشنی بیان کنید.

یافته های اصلی خود را توصیف کنید، حتی اگر آن ها لزوماً همان مواردی نبودند که انتظار داشتید یا امیدوار بودید و نتیجه گیری کلی را که به نتیجه شما منجر شدند توضیح دهید.

مرحله ۳: درباره پیامدها بحث کنید

با جمع بندی استدلال ها یا یافته های کلیدی خود، نتیجه گیری با در نظر گرفتن مفاهیم گسترده تری از تحقیقات شما به پایان می رسد. این به معنای بیان اقدامات اصلی، عملی یا نظری از مقاله شما است – اغلب به صورت فراخوان اقدام یا پیشنهاداتی برای تحقیقات آینده.

مقاله استدلالی: بیانیه پایانی قوی
یک مقاله استدلالی عموماً با یک بیانیه خاتمه قوی پایان می یابد. در صورت یک استدلال عملی، فراخوان اقدام کنید: به نظر شما مردم یا سازمان های مربوطه در پاسخ به استدلال شما چه اقداماتی را باید انجام دهند؟

اگر مبحث شما از نظر تئوری بیشتر است و برای فراخوان اقدام نامناسب است، بیانیه پایانی شما باید اهمیت استدلال شما را بیان کند – به عنوان مثال، در ارائه درک جدیدی از یک موضوع یا ایجاد زمینه برای تحقیقات آینده.

مقاله تجربی: جهت تحقیق در آینده
در یک مقاله تجربی تر، می توانید با ارائه توصیه هایی برای تمرین (به عنوان مثال، در مقاله های بالینی یا سیاست نامه)، یا پیشنهاد راهنمایی برای تحقیقات آینده.

دامنه تحقیقات خود شما هرچه باشد، همیشه مجال تحقیق بیشتر درباره موضوعات مرتبط خواهد بود و شما اغلب در طی مراحل تحقیق سوالات و مشکلات جدیدی را کشف خواهید کرد.

مقاله خود را با یادداشت آینده نگر با ارائه چگونگی استفاده از این موضوع در آینده و رفع هرگونه محدودیت مقاله فعلی، به پایان برسانید.

نوشته های مشابه

ساختار جمله

اشتباهات رایج در ساختار جمله ساختار جمله ، تعیین می کند که چگونه اجزای مختلف جمله از نقطه گذاری تا…

بیانیه پایان نامه

نحوه نوشتن بیانیه پایان نامه بیانیه پایان نامه ، عبارت پایان نامه جمله ای است که نکته اصلی مقاله یا…