اینستاگرام کالج مدیریت را دنبال کنید
/ در پایان نامه / توسط
آخرین زمان ویرایش:

سبک های استنادی

زمان مطالعه: ۴ دقیقه

راهنمای سبک های استناد: انتخاب سبک و استناد صحیح

سبک های استنادی ، سبک استنادی مجموعه ای از قوانین در مورد چگونگی استناد به منابع در نوشتار دانشگاهی است. هر زمان که شما به کار شخص دیگری مراجعه می کنید، برای جلوگیری از دزدی ادبی، ذکر منبع لازم است.

رهنمودهای این نوع سبک اغلب در یک کتابچه راهنمای رسمی حاوی توضیحات، مثال ها و دستورالعمل ها منتشر می شوند. رایج ترین سبک های استناد به شرح زیر است:

. سبک MLA در علوم انسانی (به عنوان مثال ادبیات یا زبان ها).
. سبک APA در علوم اجتماعی (به عنوان مثال روانشناسی یا آموزش).
. یادداشت های شیکاگو و کتابشناسی در تاریخ.
. تاریخ نویسنده شیکاگو در علوم.

با این حال، بسیاری از سبک های دیگر نیز وجود دارد در این راهنما، ما تمام سبک های اصلی استناد را که دانشگاه ها و مجلات از آن ها استفاده می کنند، پوشش خواهیم داد.

اگر از سبک MLA یا APA پیروی می کنید، می توانید از مولد استناد رایگان استفاده کنید تا نقل قول های خود را به راحتی ایجاد کنید.

 

تفاوت بین سبک های استناد

سبک های مختلف استنادی قوانین مختلفی برای نقل قول های درون متنی، ورودی لیست های مرجع و (گاهی اوقات) قالب بندی مقاله شما دارند. تفاوت ها می توانند بسیار ظریف باشند، بنابراین مهم است که قوانین سبک مورد استفاده خود را به دقت بررسی کنید.

انواع استناد به متن

وقتی به منبعی مراجعه می کنید (به عنوان مثال با نقل قول یا نقل قول)، باید یک استناد مختصر در متن اضافه کنید. سه نوع اصلی استناد وجود دارد:

. ارجاع پرانتزی: شما مرجع منبع را مستقیماً در متن خود در پرانتز قرار می دهید. این معمولاً شامل نام خانوادگی نویسنده به همراه تاریخ انتشار و / یا شماره صفحه است.
. ذکر منبع: شما منبع را در یا پاورقی قرار می دهید.
. استناد عددی: هر یک از منابع خود را در لیست مرجع شماره گذاری می کنید و هنگامی که می خواهید منبع را ذکر کنید از شماره صحیح استفاده می کنید.

ورودی های لیست مرجع

در پایان مقاله خود، لیستی از تمام منابعی را که ذکر کردید، قرار داده اید. هر ورودی در لیست مربوط به یک استناد در متن است، و اطلاعات کامل انتشار را به خواننده می دهد تا منبع را به راحتی پیدا کند.

سبک های استنادی در نامگذاری این لیست متفاوت است: در APA این صفحه مرجع ، در MLA آثار ذکر شده و در شیکاگو A کتابشناسی است.

همچنین در ترتیب اطلاعات و نحوه قالب بندی هر ورودی تفاوت هایی وجود دارد. قالب اغلب به نوع منبع (به عنوان مثال کتاب ، وب سایت یا مقاله ژورنالی) بستگی دارد. ساده ترین راه برای ایجاد ورودی های مرجع استفاده از مولد استناد است.

قالب بندی

برخی از این عنوان سبک ها نیز در مورد قالب بندی مقاله شما به طور کلی قوانینی دارند. این ممکن است شامل رهنمودهایی باشد که باید در صفحه جلد وارد شود. حاشیه، فاصله و اندازه قلم؛ عناوین و عناوین یا حتی نحوه نوشتن اعداد و اختصارات.

با این حال، این قوانین به طور کلی انعطاف پذیرتر و کمتر از قوانین استنادی اهمیت دارند. بهتر است بررسی کنید که آیا سبک استناد شما دارای دستورالعمل های قالب بندی است یا خیر، اگر چنین نیست، یک قالب روشن، سازگار و به راحتی قابل خواندن را هدف قرار دهید.

 

سبک های استنادی

سبک های استنادی – کالج مدیریت

 

از کدام سبک استناد استفاده کنید؟

در ابتدا، همیشه الزامات دپارتمان دانشگاه خود یا دستورالعمل های ارسال مجله مورد نظر را بررسی کنید.

سبک های استناد برای ارسال مجله

مجلات دانشگاهی معمولاً شما را ملزم به استفاده از این سبک خاص می کنند. به عنوان مثال، مجله جرم شناسی اروپا از سبک استنادی هاروارد استفاده می کند، در حالی که مجله مدیریت و ژورنال بازاریابی از سبک APA استفاده می کنند. برخی از ژورنال ها حتی راهنمای سبک خاص خود را دارند.

اگر برای مدیریت منابع خود از برنامه ای مانند EndNote ،Mendeley یا Zotero استفاده می کنید، می توانید به راحتی ژورنال مورد نظر خود را از لیست انتخاب کنید و سبک استناد صحیح به طور خودکار بارگیری می شود.

سبک های استنادی برای مقالات دانشجویی

گروه های دانشگاهی اغلب سبک استنادی خاصی را الزامی می کنند، اما گاهی اوقات مجاز به انتخاب سبک استفاده می کنید. در این حالت، نظم و انضباط خود را در نظر بگیرید و سبکی را انتخاب کنید که بیشترین اطلاعات را به شما بدهد.

به عنوان مثال، اگر در حال نوشتن مقاله علوم انسانی با نقل قول های زیاد هستید، سبک MLA انتخاب خوبی برای استناد به شماره صفحات بدون قطع جریان بحث شما است. اگر شما در حال نوشتن یک مقاله علمی هستید که بسیاری از مطالعات را ذکر می کنید، یک سیستم تاریخ نویسنده مانند APA یا Chicago B بهترین است تا خواننده شما بلافاصله بتواند اطلاعات منابع شما را ببیند. اگر هنوز شک دارید، با مربی خود مشورت کنید. مهمترین چیز، انتخاب یک سبک و استفاده مداوم از آن در کل مقاله است.

نوشته های مشابه

نسخه ۶ سبک APA

دستورالعمل های سبک APA (ویرایش ششم) نسخه ۶ سبک APA ، سبک APA یکی از رایج ترین قالب ها برای…

طرح پژوهش

چگونه می توان یک طرح تحقیق ایجاد کرد؟ طرح پژوهش ، طرح تحقیق چارچوبی برای برنامه ریزی تحقیقات شما و…