/ در پایان نامه / توسط
آخرین زمان ویرایش:

انتخاب موضوع مقاله خود

زمان مطالعه: ۵ دقیقه

انتخاب موضوع مقاله خود ، اگر موضوع خاصی برای مقاله خود به شما داده نشده است، اولین قدم ارائه ایده ها و تصمیم گیری درباره آنچه می خواهید بنویسید است. ایده پردازی کمترین روش و خلاقانه ترین قدم در نوشتن دانشگاهی است.

روش های بی نهایت برای تولید ایده وجود دارد، اما هیچ روش مطمئنی برای دستیابی به یک روش خوب وجود ندارد. در این مقاله نکات و تکنیک هایی برای انتخاب موضوع بیان شده است – از مواردی که برای شما مناسب هستند استفاده کنید.

 

درک تکلیف- انتخاب موضوع مقاله خود

 

ابتدا باید دامنه آنچه می توانید در مورد آن بنویسید را تعیین کنید. اطمینان حاصل کنید که تکلیفی که به شما داده شده را می فهمید و مطمئن شوید که پاسخ این سوالات را می دانید:

. طول مقاله مورد نیاز (در کلمات یا صفحات) چقدر است؟
. آخرین مهلت چیست؟
. آیا مقاله باید به آنچه در کلاس خوانده اید مربوط شود؟
. آیا باید تحقیقات خود را انجام دهید و از منابعی استفاده کنید که در کلاس تدریس نشده است؟
. آیا محدودیتی در موضوع یا رویکرد وجود دارد؟

طول و مهلت تعیین تکلیف تعیین می کند که موضوع شما چقدر پیچیده باشد. ممکن است در این مقاله نوعی مقاله خاص بنویسید، یا ممکن است یک موضوع موضوعی گسترده به شما بدهد و به نوعی رویکردی را که باید در نظر بگیرید اشاره کند.

این اعلان موضوعی کاملاً عمومی به ما می دهد. این یک نوع خاص از مقاله را نمی خواهد، اما کلمه توضیح نشان می دهد که مقاله انعکاسی مناسب ترین پاسخ است.

این دستورالعمل رویکرد متفاوتی به همان موضوع دارد. این سوالی را مطرح می کند که شما را ملزم به موضع گیری قوی می کند. این یک مقاله استدلالی است که شما را ملزم می کند از شواهدی از منابع برای حمایت از استدلال خود استفاده کنید.

 

تکنیک هایی برای تولید ایده های موضوعی

شروع کار اغلب سخت ترین قسمت است. این ۳ راهکار ساده را برای کمک به حرکت دادن ذهن خود امتحان کنید.

صحبت کردن
بحث در مورد ایده ها با یک معلم، دوست یا هم دانش آموز شما اغلب به شما کمک می کند راه های جدیدی برای نزدیک شدن به ایده هایی که دارید پیدا کنید و به شما کمک می کند ایده هایی را که فکر نکرده اید کشف کنید.

ایده پردازی
تا جایی که می توانید ایده ها را بنویسید و در حین انجام آن ها را به صورت نقطه ای یادداشت کنید. وقتی احساس کردید چیزهای واضحی را که مربوط به یک ایده هستند را یادداشت کرده اید، به سراغ ایده جدیدی بروید یا ایده مربوطه را با عمق بیشتری کاوش کنید. همچنین می توانید ایده های مرتبط را با هم خوشه بندی کرده و بین آن ها ارتباط برقرار کنید.

نوشتن رایگان
این استراتژی مشابه طوفان مغزی است اما سریع تر و بازتاب کمتری دارد. به خود یک موضوع گسترده بدهید تا در مورد آن بنویسید. سپس، روی یک کاغذ یا یک واژه پرداز، به مدت دو یا سه دقیقه به طور مداوم بنویسید. متوقف نشوید، حتی یک لحظه.

هرچه به ذهنتان خطور می کند، مهم نیست چقدر مزخرف به نظر می رسد، به شرطی که به نوعی به موضوعی که شروع کرده اید مربوط شود. در صورت نیاز، خودتان وقت بگذارید تا مطمئن شوید چند دقیقه مستقیم می نویسید.

پس از پایان کار، آنچه را که نوشته اید بخوانید و ایده های مفیدی را که از این تمرین بیرون آمده است شناسایی کنید.

انتخاب موضوع مقاله خود

انتخاب موضوع مقاله خود – کالج مدیریت

نکاتی برای یافتن یک ایده خوب -انتخاب موضوع مقاله خود

از هر استراتژی که استفاده کنید، احتمالاً ایده های زیادی به ذهن شما خواهد رسید، اما برای کمک به شما در انتخاب بهترین راهکار، این نکات را دنبال کنید.

احساس نکنید که باید منطقی کار کنید
ایده های خوب اغلب ریشه های عجیبی دارند. سیبی روی سر آیزاک نیوتون افتاد و این ایده گرانش را به ما داد. مری شلی رویایی دید، و این کلاسیک ادبی معروف او، فرانکشتاین را به ما هدیه داد. مهم نیست که چگونه ایده خود را دریافت می کنید. مهم این است که شما یکی خوب پیدا کنید.

از عمومی به خاص کار کنید
اولین ایده خوب شما به صورت بیانیه تز کاملاً شکل گرفته نخواهد بود. قبل از اینکه بحث کنید موضوع را پیدا کنید.

قبل از اینکه بتوانید آن را محدود و دقیق تر کنید، باید به صورت کلی و عمومی در مورد آن فکر کنید.

حرکت را حفظ کنید
در این مرحله نسبت به ایده های خود انتقاد نکنید – این می تواند مانع خلاقیت شما شود. اگر بیش از حد به نقص ایده های خود فکر کنید، حرکت خود را از دست خواهید داد.

حرکت خلاقانه مهم است: ده مورد اول در مجموعه ایده های مرتبط ممکن است زباله باشد، اما یازدهم می تواند طلای خالص باشد. اگر در مرحله دوم روند فکر خود را تعطیل کنید، هرگز به یازدهم نخواهید رسید.

بگذارید ایده ها بروند
خیلی به اولین موضوع جذاب که فکر می کنید دلبسته نشوید. ممکن است یک ایده عالی باشد، اما ممکن است به محض شروع تحقیق و فکر کردن در مورد آن احمقانه باشد.

فکر کردن در مورد یک موضوع جدید به معنای کنار گذاشتن یک موضوع قدیمی نیست – شما می توانید بعداً به راحتی به عقاید اصلی خود برگردید و تصمیم بگیرید که کدام یک از آن ها بهتر کار می کنند.

موضوعی را انتخاب کنید که مورد علاقه شما باشد
یک نویسنده بی حوصله نوشتن خسته کننده را ایجاد می کند سعی کنید ایده ای پیدا کنید که از نوشتن آن لذت ببرید یا راهی برای ادغام علایق خود با موضوع خود.

در بدترین حالت، کم خسته کننده ترین موضوع را از بین موضوعات خسته کننده ای که با آن ها روبرو هستید انتخاب کنید.

یک دفترچه یادداشت را نزدیک نگه دارید
ایده های خوب در حداقل زمانی که انتظار نداشته باشید در ذهن شما خطور می کنند. وقتی این کار را انجام دادند، مطمئن شوید که می توانید آن ها را نگه دارید.

بسیاری از افراد درست قبل از خواب بهترین ایده های خود را ارائه می دهند. شاید برای شما مفید باشد که یک دفترچه یادداشت را در کنار تخت خود نگه دارید.

 

مراحل بعدی

پس از اتمام ایده، باید روی بیانیه پایان نامه خود کار کنید و ساختار مقاله خود را برنامه ریزی کنید.

اگر می بینید که در تلاش برای ارائه یک تز خوب در مورد موضوع خود هستید، ممکن است انتخاب صحیحی نباشد – شما همیشه می توانید نظر خود را تغییر دهید و به عقاید قبلی برگردید.

نوشته های مشابه

نحوه انجام نمونه گیری سیستماتیک

نحوه انجام نمونه گیری سیستماتیک ، نمونه گیری سیستماتیک یک روش نمونه گیری احتمالی است که در آن محققان اعضای…

چگونه می توان تحلیل بلاغی نوشت

چگونه می توان تحلیل بلاغی نوشت ، تحلیل بلاغی نوعی مقاله است که از نظر بلاغت به متن نگاه می…