اینستاگرام کالج مدیریت را دنبال کنید
/ در پایان نامه / توسط
آخرین زمان ویرایش:

صحافی و چاپ پایان نامه

زمان مطالعه: ۶ دقیقه

صحافی و چاپ پایان نامه ، مقاله شما سرانجام به پایان رسید، آن را تصحیح کردید و از نظر دزدی ادبی بررسی کردید. مرحله آخر چاپ پایان نامه شما است که به معنی انتخاب بین موارد زیر است:

< انواع صحافی
< رنگ در مقابل سیاه و سفید
< تک در مقابل دو طرفه
< نوع و ضخامت کاغذ

همچنین باید تصمیم بگیرید که از کدام سرویس چاپ و صحافی استفاده کنید. این مقاله مستقل تمام گزینه ها را توضیح می دهد و به شما کمک می کند تا تصمیمات درست بگیرید.

 

انواع صحت پایان نامه

جدا از نگه داشتن صفحات پایان نامه در کنار هم، صحن مسئولیت اولین برداشت استاد راهنما از پایان نامه شماست. صحافی انواع مختلفی دارد، از صحافی مارپیچی ارزان تر تا صحافی کتاب گالینگور گران تر.

نوع اتصال باید به موارد زیر بستگی داشته باشد:

< رهنمودهایی از دانشگاه یا استاد خود

< نسخه پایان نامه شما (پیش نویس در مقابل نهایی)

< نوع پایان نامه (انجام پایان نامه دکتری در مقطع کارشناسی ارشد و کارشناسی ارشد)

اتصال مارپیچی (۷ ± ±)

صحافی مارپیچی فلزی (که به آن صحافی Wir-O نیز می گویند) محکم است و از ظاهر حرفه ای برخوردار است. بعضی اوقات می توانید رنگ فلز (سفید، سیاه، نقره ای) را انتخاب کنید و می توانید یک پوشش پلاستیکی شفاف در جلو و پشت را انتخاب کنید.

< ظاهر حرفه ای
< مرور صفحات آسان است (به صورت مسطح باز می شود)
< نسبتاً ارزان

اتصال شانه (۵ ±))

صحافی شانه پلاستیکی گزینه ارزانتری برای اتصال مارپیچی است. مزیت اصلی آن این است که صحافی را می توان باز و بسته کرد (البته به راحتی نمی توان)، به این معنی که صفحات می توانند اضافه یا حذف شوند. این برای پیش نویس ایده آل است. یک پوشش شفاف جلو و پشت می تواند اضافه شود.

< کم هزینه
< مرور آسان صفحات را فعال می کند
< اتصال را می توان باز و بسته کرد (به راحتی)
> ظاهری ارزان قیمت دارد

اتصال سریع (۸ ± ±)

با اتصال fastback (softback)، صفحات توسط پشتی کتانی و یک لایه ضخیم از چسب مخصوص در کنار هم قرار می گیرند. این اولین قدم به سوی یک کتاب واقعی است. به نظر حرفه ای است و نسبتاً ارزان است. تنها نکته منفی این است که ورق های کاغذ بعد از مدتی باز می شوند.

< ظاهر حرفه ای شبیه کتاب
< در رنگ های مختلف موجود است
> خطر افتادن صفحات پس از مدتی

جلد شومیز (۱۰-۲۰ پوند)

صحافی شومیز اغلب برای کتاب های واقعی استفاده می شود. صفحات به هم چسبیده یا دوخته می شوند و از پایان نامه شما با یک پوشش انعطاف پذیر محافظت می شود. این نوع صحافی باعث دوام و حرفه ای بودن پایان نامه شما می شود. در بیشتر موارد می توانید حروف جلو و ستون فقرات را اضافه کنید.

< با دوام و حرفه ای
< ظاهری شبیه کتاب
> باز کردن و مرور کمتر از اتصال مارپیچی یا شانه انجام می شود

اتصال Hardback (20-40 پوند)

صحافی جلد سخت مانند صحافی جلد شومیز است. تفاوت اصلی در این است که پوشش جلویی و پشتی به جای انعطاف پذیر، سخت است. این نوع صحافی بسیار با دوام است و اغلب برای سفارش رساله های دکترا یا سایر کارهای بزرگ استفاده می شود. مواد و پارچه های مورد استفاده برای جلد قابل تنظیم هستند، از جمله حروف جلو و ستون فقرات.

< با دوام و حرفه ای
< جلد قابل برنامه ریزی
> کیفیت قیمت دارد

 

صحافی و چاپ پایان نامه

صحافی و چاپ پایان نامه – کالج مدیریت

 

گزینه های چاپ پایان نامه

رنگ در مقابل سیاه و سفید

شما تصمیم می گیرید که پایان نامه خود را به صورت رنگی یا سیاه و سفید چاپ کنید، مگر اینکه در دستورالعمل های دانشگاه مشخص شده باشد. چاپ بصورت رنگی به طور متوسط دو تا چهار برابر گرانتر است.

به طور کلی، پایان نامه چاپی رنگی حرفه ای تر به نظر می رسد، اما لازم نیست. آیا پایان نامه شما شامل نمودارها یا ارقامی است که به رنگ متکی هستند؟ حداقل این صفحات را به صورت رنگی چاپ کنید.

تک در مقابل دو طرفه

چاپ دو طرفه به دلیل صرفه جویی در کاغذ اغلب ارزان تر از چاپ یک طرفه است – ضخامت مقاله شما را به نصف می رساند. با این حال، برخی از دانشگاه ها از شما می خواهند که پایان نامه خود را به صورت یک طرفه چاپ کنید. حتماً دستورالعمل ها را بررسی کنید.

هنگام چاپ پایان نامه خود به دو طرف، به نکات زیر توجه کنید:

. فصل های جدید باید از سمت راست شروع شوند. هنگام تهیه پایان نامه باید این مورد را در نظر بگیرید و “صفحات خالی” را وارد کنید.
. یک صفحه خالی بعد از صفحه عنوان اضافه کنید تا تصدیق ها یا چکیده ها در پشت صفحه عنوان چاپ نشوند.
. شماره گذاری صفحه اغلب در پایین سمت راست در سمت راست صفحه و در پایین سمت چپ در سمت چپ قرار می گیرد. با انتخاب “هم ترازی خارج” می توانید به راحتی این مورد را در Word تنظیم کنید.

وزن کاغذ

ضخامت مقاله (اندازه گیری شده بر حسب gsm یا گرم) چیزی است که اکثر دانشجویان درباره آن فکر نمی کنند، اما تأثیر بسزایی در شکل و شمایل پایان نامه شما دارد.

وزن کاغذ چاپ استاندارد ۷۵-۹۰ گرم در متر مربع است. برای پایان نامه کارشناسی یا انجام امور پایان نامه کارشناسی ارشد این خوب است. اگر می خواهید کاغذ حرفه ای و با دوام تر به نظر برسد، وزن کاغذ ۱۰۰-۱۳۰ گرم در متر مربع بهتر است. این اغلب برای رساله های دکترا استفاده می شود.

تعداد رونوشتها

چاپ سه تا پنج نسخه از پایان نامه معمول است. بسته به دستورالعمل های دانشگاه شما ممکن است لازم باشد یک تا سه نسخه از آن را به استاد راهنمای خود ارسال کنید. بعلاوه، ممکن است بخواهید یک نسخه برای خود یا خانواده خود داشته باشید.

 

زمان تولید و تحویل

تولید (چاپ و صحافی) به طور متوسط دو روز و تحویل آن یک روز دیگر به طول می انجامد. با هزینه اضافی (از ۲۰+ تا ۸۰ ٪+) می توان زمان تولید و تحویل را کوتاه کرد.

مهلت قریب الوقوع دارید؟ چاپخانه محلی شما احتمالاً می تواند پایان نامه شما را سریعتر چاپ و صحافی کند و این زمان تحویل را از بین می برد. با این حال ، به یاد داشته باشید که این اغلب کمی گران تر است.

 

آخرین بررسی ها قبل از چاپ

قبل از ارسال پایان نامه به چاپخانه، سه کار وجود دارد که باید انجام دهید:

۱٫ پایان نامه خود را به صورت PDF ذخیره کنید
با ذخیره فایل خود به صورت PDF، قالب بندی در هر رایانه سازگار خواهد بود. به این ترتیب از هرگونه غافلگیری ناخوشایند مانند جبران هنگام دریافت پایان نامه چاپی خود جلوگیری می کنید.

۲٫ اشتباهات زبان را بررسی کنید
هیچ چیز بدتر از پیدا کردن اشتباه زبان در نسخه چاپی شما نیست. حتماً مقاله خود را تصحیح کنید یا از خدمات تصحیح پایان نامه حرفه ای استفاده کنید.

۳٫ صفحه مطالب را به روز کنید
قبل از ذخیره پایان نامه خود به عنوان PDF، فهرست مطالب (خودکار) را به روز کنید. فراموش نکنید که شماره صفحات ذکر شده در جدول مطالب را با شماره واقعی صفحه بررسی کنید.

نوشته های مشابه

ضمیمه

پیوست پایان نامه ضمیمه ، پیوست ابزاری مفید برای ارائه اطلاعات اضافی در پایان نامه است. برای اطمینان از طولانی…

نسخه ۶ سبک APA

دستورالعمل های سبک APA (ویرایش ششم) نسخه ۶ سبک APA ، سبک APA یکی از رایج ترین قالب ها برای…