اینستاگرام کالج مدیریت را دنبال کنید
/ در پایان نامه / توسط

تحقیقات تحلیلی

زمان مطالعه: ۳ دقیقه

تحقیقات تحلیلی چیست؟

تحقیقات تحلیلی ، تحقیق تحلیلی نوع خاصی از تحقیق است که شامل مهارت های تفکر انتقادی و ارزیابی واقعیت ها و اطلاعات مربوط به تحقیق در حال انجام است. افراد مختلفی از جمله دانشجویان، پزشکان و روانشناسان از این تحقیق در طول مطالعات برای یافتن مرتبط ترین اطلاعات استفاده می کنند. از تحقیقات تحلیلی، شخص به جزئیات مهم پی می برد تا ایده های جدیدی به ماده تولید شده اضافه کند.

تحقیق از هر نوع روشی برای کشف اطلاعات است. در مقالات تحلیلی، داده ها و سایر حقایق مهم مربوط به یک پروژه جمع آوری می شود. پس از جمع آوری و ارزیابی اطلاعات، از منابع برای اثبات فرضیه یا پشتیبانی از ایده استفاده می شود. با استفاده از مهارت های تفکر انتقادی (روشی از تفکر که شامل شناسایی یک ادعا یا فرض و تصمیم گیری درباره درست یا نادرست بودن آن است)، فرد قادر است به طور موثر جزئیات کوچک را بیرون بکشد و مفروضات بیشتری در مورد مطالب ایجاد کند.

برخی از محققان برای یافتن شواهد اثبات کننده تحقیقات فعلی جهت اطمینان بیشتر کار، تحقیقات تحلیلی انجام می دهند. محققان دیگر برای شکل گیری ایده های جدید در مورد موضوع مورد مطالعه، تحلیلی انجام می دهند. این تحقیق به روش های مختلفی از جمله تحقیقات ادبی، افکار عمومی، آزمایش های علمی و فراتحلیل انجام می شود.

اهمیت تحقیقات تحلیلی

در تحقیق، تحقیقات تحلیلی اساسی است زیرا شامل مهارت های تفکر انتقادی و ارزیابی انتقادی اطلاعات به دست آمده در تحقیق است. دانشجویان، روانشناسان، پزشکان و بازاریابان، از جمله دیگران، ترجیح می دهند از این تحقیق برای کشف حلقه مفقوده اطلاعات مطالعه استفاده کنند. تحلیلی بسیار حیاتی است زیرا ایده های جدیدی را درباره آنچه در داده های شما اتفاق می افتد معرفی می کند و به اثبات یا رد فرضیه ها کمک می کند. نوع داده های جمع آوری شده برای ایجاد ارتباط یک ایده خاص یا اعتبارسنجی یک فرضیه ضروری است. اطلاعات جمع آوری شده به شناسایی ادعا و تشخیص درست یا غلط بودن آن کمک می کند. بنابراین، تحقیقات تحلیلی ضروری است زیرا جزئیات کوچک، اغلب غیرقابل مشاهده، را برای ایجاد مفروضات قابل اثبات بیشتر در مورد پدیده ای که مورد بررسی است جمع می کند. در یک سازمان، تحقیقات تحلیلی به مدیریت در تصمیم گیری درباره تبلیغات مختلف محصول و اثربخشی کمپین ها کمک می کند. در پزشکی، تعیین اینکه درمان معینی موثر است یا خیر، ضروری است. بنابراین، تحقیقات تحلیلی می تواند به صرفه جویی در هزینه ها، صرفه جویی در هزینه و کمک به راه های موثرتر برای دستیابی به اهداف کمک کند.

 

تحقیقات تحلیلی

تحقیقات تحلیلی – کالج مدیریت

تفاوت تحقیق توصیفی و تحلیلی

تحقیقات تحلیلی بر درک روابط علت و معلولی بین دو یا چند متغیر متمرکز است. به عنوان مثال، آماری که نوسان کسری تجاری بین ایالات متحده و سایر کشورهای جهان را طی سال های ۲۰۱۵-۲۰۱۸ نشان می دهد شامل تحقیق توصیفی است. ممکن است در مورد میانگین یا متوسط کسری تجارت برای یک دوره زمانی مشخص صحبت شود. در تحقیقات تحلیلی، محقق سعی می کند دلایل چرایی و چگونگی حرکت کسری تجاری در یک مسیر خاص را در مدت زمان مشخص توضیح دهد. برای انجام اقدامات تحلیلی معنادار، به آمار و کنترل های آماری ویژه نیاز است. یک مثال تحقیق تحلیلی دیگر شامل بررسی چرایی کاهش ارزش ین ژاپن در برابر ارزهای بزرگ جهانی مانند یورو، دلار آمریکا و پوند انگلیس است. این بدان دلیل است که این نوع تحقیق می تواند چگونگی و دلیل تضعیف ارز در برابر ارزهای اصلی جهان را بهتر توضیح دهد.

ادمین

حدود 6 سالی هست که در زمینه آموزش رشته مدیریت به صورت تخصصی فعالیت می کند و علاقه زیادی به کسب تجربه در زمینه بازاریابی اینترنتی و تجارت الکترونیک دارد، یک کارآفرین خستگی ناپذیر است و با انرژی حیرت انگیزی تمام قسمت های کالج مدیریت را توسعه می دهد، به سبک حرفه ای و انحصاری خود زندگی می کند و خط فکری خاصی را همیشه دنبال می کند، او رفتار هایی کاملا متفاوت نسبت به سایر مدیرانی که تا به حال دیده اید دارد...

نوشته های مشابه

تحقیقات اکتشافی

تحقیق اکتشافی چیست؟ تحقیقات اکتشافی ، تحقیق اکتشافی به عنوان تحقیقی تعریف می شود که برای بررسی مسئله ای که…

تحقیقات تبلیغاتی

تحقیقات تبلیغاتی ، برای سنجش تأثیر تبلیغات یا نتیجه تلاش با کمک مطالعه دقیق در مورد اهداف تبلیغات، درخواست های…