اینستاگرام کالج مدیریت را دنبال کنید
/ در پایان نامه / توسط
آخرین زمان ویرایش:

پایان نامه را چگونه بنویسیم

زمان مطالعه: ۲ دقیقه

پایان نامه

پایان نامه به عنوان درسی ۶ واحدی در مقطع کارشناسی ارشد رشته مدیریت است. پایان نامه در مقطع دکتری با عنوان {رساله} مطرح می شود. که ۴ ترم دانشجو، باید وقتش را برای آن گذاشته و نتیجه یک کار پژوهشی کامل را ارائه کند و فارغ التحصیل شود. آنچه اهمیت دارد انجام پایان نامه است. باید بدانیم یک موضوع را چگونه انتخاب کنید. یک موضوع جدید تقریبا کارتان و خیالتان را راحت می کند. تمامی تحقیق ها اگر قرابت موضوعی کمی با موضوعات کار شده قبلی داشته باشند بسیار با ارزش تر هستند. موضوعات را می توانید از سایت های مطرح در زمینه پایان نامه بردارید. می توانید از مجلات تخصصی در رشته مدیریت استفاده کنید. براحتی می توانید از ساینس دایرکت استفاده کنید.

فصل بندی

اگر بخواهیم یک کار پژوهشی را تقسیم بندی کنیم به پنج فصل می توانیم آن را تقسیم بندی کنیم. فصل اول: کلیات تحقیق، فصل دوم: مبانی نظری تحقیق و ادبیات موضوعی تحقیق ، فصل سوم: روش تحقیق ، فصل چهارم: تجزیه تحلیل آماری و فصل پنجم به عنوان بحث و نتیجه گیری  مطرح می شود. آنچه اهمیت دو چندان دارد آن است که یک نوع پیوستگی در این تحقیق مشاهده شود.

پایان نامه

پایان نامه-کالج مدیریت

سه فصل اول پایان نامه

در فصل اول شما باید بیان مساله، اهمیت و ضرورت تحقیق ، اهداف تحقیق ، فرضیات تحقیق {فرضیه اصلی و فرضیات فرعی}،تعریف مفهومی و عملیاتی تحقیق را بیاورید. در فصل دوم  به بررسی اهداف مبانی نظری و تجربی تحقیق و پژوهش، ارکان و مراحل مبانی نظری و انواع مطالعات تجربی و مراحل جستجوی مطالعات تجربی در نوشتن مقالات علمی‌ و پژوهشی و طرح‌های پژوهشی پرداخته می‌شود. فصل سوم  یکی از کم حجم ترین فصل اما مهم  است. این فصل که «روش تحقیق» یا «مراحل انجام پژوهش» نام دارد، به روی روش انجام پژوهش تمرکز دارد.

فصل چهارم و پنجم

 فصل چهارم  «تحلیل داده ها» نامیده می­ شود.  اغلب همان فصل تحلیلی آماری است.  دانشجو باید به بیان نتایج آماری و آزمون فرضیات اگر از پرسشنامه استفاده کرده، بپردازد. فصل پنجم، آخرین فصل است که با نام «نتیجه گیری و پیشنهادات» شناخته شده است. این فصل متعلق به پژوهشگر است بنابراین او می­ تواند در فصل پنجم پایان نامه در مورد یافته­ های پژوهش و اطلاعات کسب شده بحث و اظهار نظر کند.

ادمین

حدود 6 سالی هست که در زمینه آموزش رشته مدیریت به صورت تخصصی فعالیت می کند و علاقه زیادی به کسب تجربه در زمینه بازاریابی اینترنتی و تجارت الکترونیک دارد، یک کارآفرین خستگی ناپذیر است و با انرژی حیرت انگیزی تمام قسمت های کالج مدیریت را توسعه می دهد، به سبک حرفه ای و انحصاری خود زندگی می کند و خط فکری خاصی را همیشه دنبال می کند، او رفتار هایی کاملا متفاوت نسبت به سایر مدیرانی که تا به حال دیده اید دارد...

نوشته های مشابه

محافظه کاری در بار ارزشی

محافظه کاری در بار ارزشی چکیده: مدیران با توجه به شرایط و وضعیت شرکت و اقتصاد اقدام به چگونگی استفاده…

استارت آپ

استارتاپ چیست؟ استارت آپ یک شرکت جوان است که توسط یک یا چند کارآفرین تاسیس شده است تا یک محصول…

نظری بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *