انجام مقاله علمی پژوهشی

مقاله علمی پژوهشی معمولا برگرفته از پایان نامه است. انجام پایان نامه با هدف اولین کار پژوهشی یک دانشجو شروع می شود. انجام مقاله بعد از پایان نامه استخراج شده و به عنوان اولین کار علمی یک دانشجو به مجلات علمی پژوهشی ارسال می شود. مقاله علمی پژوهشی جزء قوی ترین مقالات یک رشته محسوب می شود. این مقالات در معتبرترین مجلات مانند اسکوپوس و جی سی آر معمولا پذیرش می شوند. اگر مقاله ای در این مجلات چاپ شود بالاترین رتبه علمی را دریافت می کند. مقاله در این سطح نیازمند دانش می باشد چرا که داوری های این مجلات بسیار زمان بر است. اگر دانشجویی طبق متدهای بروز مقاله ننویسد و نتواند آن را درست ارایه کند عملاً یکسالی زمان خود را از دست داده است. البته ما مجلات بروز و عالی در رشته مدیریت بصورت مجلات علمی پژوهشی داخلی داریم. از مجلات دانشگاه تهران، دانشگاه اصفهان، دانشگاه مشهد و…

انجام مقاله
انجام مقاله

استخراج مقاله از پایان نامه

پایان نامه به اتمام رسید. حال نوبت آن است که مقاله را از پایان نامه استخراج کنید. این کار زمان بر است چون نیازمند خواندن دوباره آن است و یک متن 150 صفحه ای  را به 10- الی 15 صفحه تبدیل کنید. کمی در نگاه اول سخت است. در مرحله استخراج باید چارچوب مقاله را رعایت کنید. یک مقاله نیازمند چکیده، مقدمه، بیان مساله، مبانی نظری، مبانی تجربی، یافته ها و نتیجه گیری است. باید بطور کامل پوشش داده شود. مقاله باید چارچوب خود را کاملا حفظ کند. در نظر داشته باشید یک پایان نامه خود یک مقاله خود را در خود دارد. شما اگر یک کار پژوهشی را به نحو احسن انجام داده باشید. مقاله را باید بصورت کامل استخراج کرد.

مقاله مدیریت

مقاله در رشته مدیریت بسیار متنوع از نظر موضوعی است. و مجلات متنوعی نیز با موضوعات مختلف و رشته های مدیریت داراست. کار زمانی سخت می شود که نباید این مقالات مشابه مقالات دیگر باشد. کپی رایت به شدت رعایت می شود و اگر تکرار شود اسامی نویسندگان مقاله در بلک لیست قرار می گیرد و آینده علمی آن ها به خطر می افتد. رشته مدیریت در رشته های گوناگون (بازرگانی، دولتی، صنعتی، کارآفرینی و…) مجلات علمی پژوهشی دارد و می توان از آن ها برای مقالات خود استفاده کرد و جزء رشته های غنی از حیث تعدد مجلات علمی پژوهشی می باشد.