انجام مقاله علمی پژوهشی

انجام مقاله علمی پژوهشی

انجام مقاله علمی پژوهشی با توجه به مقاله علمی پژوهشی انجام می شود. این مقاله برگرفته و مستخرج از پایان نامه است. بعد از انجام پایان نامه می توانید مقاله علمی پژوهشی را از پایان نامه استخراج کنید. به منظور نگارش مقاله صحیح از منابع بروز شده در پایان نامه استفاده کنید. این منابع در انجام سریع مقاله به شما کمک خواهند کرد.

شش نوع مقاله ای که مجلات علمی آنها را چاپ می‌ کنند

مقاله علمی پژوهشی (Original research)

این مقالات شامل فرضیه، جامعه و نمونه، روش پژوهش، یافته‌ها، تفسیر یافته و بحث و نتیجه گیری و ذکر کاربردها و محدودیت‌‌هاست. مقالات علمی پژوهشی حجم بالایی دارند و معمولاً بین ۳۰۰۰ تا ۶۰۰۰ کلمه را در برمی‌گیرند. در برخی رشته‌ها بالای ۶۰۰۰ کلمه نیز طبیعی است. انجام چنین مقالاتی زمانبر و در بسیاری از مواقع هزینه بر است.

 مقالات مروری (Review article)

مقالات مروری بیشتر به بررسی ادبیات پژوهش موجود در یک حیطه خاص می‌پردازد. این ادبیات پژوهش معمولاً برگرفته از مقالاتی هستند که درباره یک مشکل و زمینه خاص انجام شده‌اند. مقالات مروری خود بر سه دسته مرور ادبیاتی، سیستماتیک ریویو و فراتحلیل تقسیم می‌شوند. مقالات مروری معمولاً طولانی هستند و بین ۳۰۰۰ تا ۵۰۰۰ کلمه و در برخی موارد بیشتر نیز نگارش می‌شوند.

مطالعه موردی (Case study)

مطالعات موردی جزییاتی از یک بیمار واقعی را در حیطه درمانی و پژشکی ارایه می‌دهند. این مطالعات با هدف بحث بر نشانه‌ها، علایم بیماری، تشخیص و درمان بیماری انجام می‌شوند.اندازه این مقالات تقریباً مشابه مقالات علمی و پژوهشی است. انجام این شکل از مقالات معمولاً به تجربه بسیار بالایی نیاز دارند و برای محققانی که کار درمان و پژوهش را به تازگی شروع کرده‌آند گزینه مناسبی نیست.

انجام مقاله علمی پژوهشی

انجام مقاله علمی پژوهشی – کالج مدیریت

 

مقاله کارآزمایی بالینی (Clinical trial)

 یکی از انواع مطالعات پزشکی است که بر روی جمعیت‌های انسانی انجام می‌شود. کاربرد مهم کارآزمایی‌های بالینی در مطالعه اثرات داروها و شیوه‌های درمانی جدید است. هنگامی کارآزمایی بالینی برای یک فراورده دارویی بر روی انسان‌ها انجام می‌شود که اطلاعات قانع‌کننده‌ای از کیفیت این فراورده و ایمنی غیربالینی آن جمع‌آوری شده باشد، و تاییدیه مقامات بهداشتی یا کمیته اخلاق پژوهشی در کشوری که این پژوهش در آن انجام می‌شود، کسب شده باشد.

مقاله از نوع ذکر دیدگاه، نظر و تفسیر درباره یک رویداد یا مفهوم (Perspective, opinion, and commentary)

مقالات ذکر دیدگاه (Perspective)، دیدگاه علمی و یک فرد را در مورد مفهوم یا ایده‌ای در یک زمینه خاص مطرح می‌سازد. چنین مقالاتی دیدگاه شخصی فرد یا افرادی را بیان می‌دارد. معمولاً از لحاظ حجم حدود ۲۰۰۰ کلمه را در بر می‌گیرند. مقالات ذکر نظر (Opinion) منظر نگارنده مقاله را درباره تفسیر، تحلیل یا متدولوژی خاص به کار رفته در یک پژوهش یا پژوهش‌ها را منعکس می‌کند.

این مقالات نیز از نظرحجمی شبیه مقالات دیدگاه هستند (Perspective).

مقالات تفسیری (Commentaries) مقالاتی هستند که معمولاً ۱۰۰۰ یا ۱۵۰۰ واژه را شامل می‌شوند و عمدتاً نقدی بر یک مقاله یا کتاب یا گزارشی که اخیراً در یک حیطه علمی منتشر شده است وارد می‌کند.

 

مرور کتاب (Book review)

مرور کتاب در بسیاری از مقالات معتبر و علمی جهان چاپ می‌شوند.

هدف از مرور کتاب فراهم کردن بینشی درباره کتاب یا کتابهای اخیراً چاپ شده در یک فیلد خاص است.

این نوع مقاله حجم پایینی دارد. این نوع مقاله برای پژوهشگرانی که در آغاز راه هستند مناسب است.

 

مقالات از نظر اینکه  در چه مجلاتی چاپ شده باشند، به انواع زیر تقسیم می شوند

مقاله ی ISI

اسکوپوس

ISC

علمی- پژوهشی

دانشنامه ای

علمی- ترویجی

علمی- آموزشی

 

مشاوره انجام مقاله علمی پژوهشی

موسسه کالج مدیریت در زمینه مشاوره سفارش انجام مقاله دانشجویی و پروژه های دانشگاهی ، سفارش انجام مقاله علمی پژوهشی ، isi ، isc ، سفارش نگارش مقاله به زبان فارسی و انگلیسی توسط تیم تخصصی مدیریت بهترین کیفیت را ارائه می دهد . مقاله علمی پژوهشی، مقاله است که نوآوری داشته باشد و جستجوی یه بحث جدید در تاریخ علم که قبلا در مورد آن کاری نشده است،  دشوار است.

 

این نوآوری نباید فقط در روش جدید، تعریف جدید، مساله جدید و … در تاریخ علم باشد.

هدف اصلی مقاله علمی پژوهشی ایجاد یک استدلال است.

یکی از بخش های چنین مقاله ای مرور ادبیات است. در یک مقاله دانشجویی و مقاله علمی پژوهشی مدیریت، ادبیات به عنوان اساس وبنیان کار ارائه می شود و بینش جدیدی را که محقق به دنبال ایجاد آن است، پشتیبانی می کند.

این مقالات برخلاف مقالات علمی ترویجی که هدف آن خلاصه کردن و استنتاج مباحث و ایده های دیگران است، این مقالات در پی ایجاد و ترویج موضوع جدیدی هستند.

 

ویرایش مقاله مدیریت  

بسیاری از مولفین و پژوهشگران رشته مدیریت مقالات خود را به زبان انگلیسی تهیه می کنند، اما به دلیل عدم بازخوانی مقاله توسط افراد ثالث، مشاهده می شود مقاله فاقد قدرت کافی در انتقال بار علمی و مفهومی است. این موضوع باعث می شود تمام هزینه ها و زمانی که برای تهیه مقاله صرف شده است به هدر رود. نهایتاً یا مقاله منتشر نشود یا در ژورنال های بی اعتبار به چاپ برسد. حتی اساتید برتر دنیا که زبان انگلیسی زبان اول آنهاست قبل از ارسال مقاله به نشریات از سرویس های بازخوانی و توصیه فنی برای غنای بیشتر مقاله خود بهره می برند.